Turbūt jau dauguma skaitėte sąrašą strateginių žaidimų, kurie turėtų pasirodyti 2009-iais. Tačiau, tai toli gražu ne visi strateginiai žaidimai, kurie pasirodys kitais metais.

Šį kartą jums pateikiu dar vieną sąrašą strateginių žaidimų, kurie nebuvo paminėti praeitame straipsnyje. Keliolika didesnių ir laukiamesnių strateginių žaidimų apačioje.

„Majesty 2 – The Fantasy Kingdom Sim“ – antroji miesto statybų „Majesty“ dalis fantasy pasaulyje. Pasak žaidimo kūrėjų „1C“, antroji „Majesty“ dalis ypatingai nenutols nuo pirmosios dalies, todėl serijos fanai ir toliau galės džiaugtis puikiu žaidimu. Žaidime vėl imsimes miesto vadovo vaidmens, jį tobulinsime ir kaupsime armiją. Įvairiausių ginklų kaldinimas, pastatų tobulinimai ir kitos smulkmenėlės.

„Majesty 2” pasirodys jau pirmajame 2009-ųjų metų ketvirtyje.
Oficialus Majesty 2 tinklapis.

„Dawn of Fantasy“ – žadama, kad šis žaidimas padarys revoliuciją RTS žanre. Tačiau tuo įskitikinti galėsime tik tada, kai jis pasirodys. Žaidime galėsime pasirinkti vieną iš keturių žaidžiamų rasių, tarp kurių viena nematyta – Drakonai, kiekviena iš jų turės skirtingus karius ir ekonomiką. Jūsų kariai mokės šokinėti, plaukti, joti. Intriguojanti kampanija, kiekvienai misijai buvo skiriama virš 300 valandų programavimo ir dialogų rašymo. Žaidime bus dienos ir nakties kaita, epiniai mūšiai ir įpūdingos kovos internete. Nuostabus 3D pasaulis, rag-dolls fizika, dinaminai šėšėliai, bloom apšvietimas – visa tai pakels žaidimą į aukštesnį lygį.

Žaidimas turėtų pasirodyti pirmojoje 2009-ųjų metų pusėje.
Oficialus Dawn of Fantasy tinklapis.

„World in Conflict: Soviet Assault“ – tai puikios karinės strategijos tęsinys. Papildyme gausime galimybę sužaisti už Sovietus, ir galybę veiksmo įtemtų vieno žaidėjo ir tinklo rėžimo misijų. Konsolėse žaidimas pasirodys atskiroje pakuotėje, tuo tarpu PC turėtojai turės pirkti tokį daiktą pavadintą „Mission Pack“. Žaidimas turės ir dar vieną didelę naujovę, tai balso komandos, kurios leis komanduoti savo kariams.

Tiksli išleidimo data kol kas neskelbiama, tačiau manoma, kad žaidimas pasirodys pirmojoje kitų metų pusėje.
Oficialus World in Conflict tinklapis.

„Grand Ages: Rome” – tai „Glory of Roman Empire” ir „Imperium Romanum” žaidimų tęsinys. Šį kartą žaidimas žada didelius pasikeitimus. Pamatysime visiškai naują, gražiai sukurtą grafiką. Virš 40 kampanijos žemėlapių, daugiau nei 60 rūšių pastatų ir virš 50 karinių vienetų, patobulinta ekonomika, ir net galimybė žaisti tinkle. „Grand Ages: Rome” yra ekonominis simuliatorius antikos laikais, todėl teks kovoti ne tik prieš barbarus, niokojančius jūsų miestus , bet ir kovoti prieš sukilėlius, ligas, gaisrus. Žaidime pagaliau pamatysime ir lengvą karių kontroliavimą, ko nebuvo ankstesnėse dalyse. Geimplėjų paįvairins laivynai ir kolonizuojamos salos.

Žaidimas pasirodys jau 2009-ųjų metų kovo 6 dieną.
Oficialus Grand Ages: Rome tinklapis.

„Sins of a Solar Empire: Entrenchment” – tai puikiai pasisekusios, geriausios 2008 metų strategijos, sulaukusios daug gerų įvertinimų tęsinys. Papildymas „Entrenchment“ pasirodys epizodais, kiekvienas iš jų atnaujins skirtingas žaidimo dalis. Pirmajame epizode pamatysime labiau subalansuotas rases, naujus karinius vienetus, papildytą diplomatiją ir ištaisytą dauguma klaidų. Papildymą išleisti dalimis lėmė tai, kad žaidimas yra mažo biudžeto ir taip kūrėjai suteiks daug džiaugsmo žaidėjams, neišleisdami daug pinigų ir išteklių.

Papildymas turėtų pasirodyti jau kitų metų pradžioje.
Oficialus Sins of a Solar Empire tinklapis.

„Society” – dar vienas kūrinukas nuo „Stardock” kompanijos. Žaidėjai ims valdyti savo miestą ir provincijas dar viduramžiais. Žaidimas labiau orentuotas į žaidimą internete, todėl kai turėsite pakankamai daug provincijų, galime junktis į imperijas, kurti aliansus, daryti mainus. Žaidimą galima žaisti nemokamai arba užsisakyti „Premium” vartotoją. Šiuo metu vis dar vyksta beta testas, todėl žaidimas nėra galutinai baigtas. Kagi, regis tai jau trečias ekonomins žaidimas šiame straipsnyje, na matyt, 2009-iais būsime ekonomistais.

Žaidimas turėtų pasirodyti pirmojoje kitų metų pusėje.
Oficialus Society tinklapis.

„Elven Legacy” – ėjimais paremta strategija, prie kurios dirba „1C” kūrėja. Iš dalies, tai „Fantasy Wars” tęsinys. Šį kartą žaidime Elfai kausis dėl laisvės ir garbės. Dvi kampanijos: elfų ir žmonių, daugybė burtų ir priešų įvairovė. Kadangi tai „Fantasy Wars” tęsinys, žaidimas turės patobuliną dirbtinį intelektą.

„Elven Legacy” turėtų pasirodyti pirmojoje 2009 metų pusėje.
Oficialus Elven Legacy tinklapis.

„ANNO 1404“ – ketvirtas ekonominis žaidimas, šį kartą nuo kūrėjos „Ubisoft“. Ech, 2009-aisiais statysim, karui laiko nebeliks. „ANNO 1404“ mus perkels į viduramžius. Atsidursime saloje, Rytuose, kur valdysime savo miestą. Nauja kultūra, technologijos, nauji puošybos elementai, nauja intuityvi vartotojo sąsaja, įvairiausios diplomatijos ir ekonomikos galimybės.

Žaidimas turėtų pasirodyti kitų metų kovą.
Oficialus ANNO 1404 tinklapis.

„Hearts of Iron III”- antrojo pasaulinio karo strategija. Tai turėtų būti išties detali o gal net geriausia antrojo pasaulinio karo strategija, kadangi pasaulio žemėlapyje pamatysime apie 10,000 provincijų. Tai gali būti puikus saldainiukas ėjimų strategijų gerbėjams. Žaidimas taip pat pasiūlys daugybę geimplėjaus naujovių.

Žaidimas turėtų pasirodyti trečiajame 2009-ųjų metų ketvirtyje.
Oficialus Hearts of Iron III tinklapis.

„Perimeter II: New Earth“ – žaidėjus perkels į naują pasaulį. Žaidime galėsime įvairiai keisti žaidimo aplinką, visa tai vadinasi teraformavimu. Įvairiausi įvykiai kaip meteorų lietus ar ūraganai. Žaidime pamatysim visiškai naują „VistaEngine“ grafinį varikliuką, kuris paįvairins ir pagivins žaidimo aplinkas.

Žaidimas pasirodys jau kitų metų sausį.
Oficialus Perimeter II: New Earth tinklapis.

„Theatre of War 2“ – antroji „Theatre of War“ serijos dalis. Šį kartą persikelsime į Afriką, Tunisą, kur vykdysime įvairiausias karines operacijas. Be abejonės išvysime daugybę naujų karinių vienetų, atnaujintą grafiką, naują vartotojo sąsają, žymiai pagerėjūsį dirbtinį intelektą. Daugiau kaip 50 rūšių transporto priemonių, 30 rūšių pastatų, trys žaidžiamos kampanijos: Vokiečių, Amerikiečių ir Britų, kurias sudaro po 15 misijų.

Žaidimas turėtų pasirodyti pirmojoje kitų metų pusėje.
Oficialus Theatre of War 2 tinklapis.

Kagi, pažiūrėjus abu straipsnelius, tikrai susidaro nemažas strateginių žaidimų skaičius. Negi 2009-aisiais dominuos būtent šis žanras?