Šie metai buvo tikrai įtemti žaidimų gerbėjams. Ne ką mažiau ir mums, strategijų mylėtojams. Vien ką žaidimų pasaulyje padarė „Spore“ su savo naujomis, dar nematytomis galimybėmis. Šiais metais sulaukėme ir prieš 18-ką metų pasirodžiusio „King‘s Bounty“ sugrįžimo, o jis ir atgaivino kiek apmirusį TBS žanrą. Ko gero nemažą perversmą padarė ir prieš gerą pusmetį pasirodęs „Sins of a Solar Empire“, kuris, bėje sugebėjo gauti ir apdovanojimą „Geriausias 2008 metų PC žaidimas“. Žaidimui negailima gero žodžio. Išties keista, nelabai prisimenu, kad strateginis žaidimas kada nors patektų į panašų topą. Gal tai reiškia strateginių žaidimų atgimimą?

Vis dėl to, čia labiau rašysiu apie tai ką mes pamatysime ateinančiais 2009-iais metais strategijų pasaulyje, todėl 2008-uosius palikime savo atmintyje, kaip šaunius metus „strategams“. Trumpai apie pagrindinius, laukiamus strateginius žaidimus.

„Empire: Total War“ – greičiausiai vienas laukiamiausių strategijų gerbėjų žaidimas. Ko gero „Total War“ seriją žino kiekvienas, kas jau turėjo kompiuterį 1999-iais, kai pirmą kartą ši serija išvydo dienos šviesą. O taip, žaidimas padarė perversmą. Dabar, 2009-iais „Total War“ sugrįžta ir sugrįžta tam, kad vėl padarytų vadinamąjį perversmą. „Empire: Total War“ mus perkels į naujuosius laikus, kai visas mūšio laukas dvelkė paraku, o dydieji atradimai leido atrasti naują pasaulį – Ameriką. Šį kartą „Total War“ padarys perversmą ne tik fizikos pasaulyje, bet ir jūrų mūšiuose. Serija įneš dar nematytas, įspūdingas ir šiurpias kovas jūrose. Žaidime galėsime pasirinkti vieną iš dviejų kampanijų ir bandyti perrašyti naujųjų laikų istoriją.

„Empire: Total War“ pasirodys kitų metų kovą.
Oficialus Empire: Total War tinklapis.

„Warhammer 40,000: Dawn of War II“ – kitas 2009-ųjų metų hitas strategijų pasaulyje. Iki tol, šioje serijoje buvo ne vienas žaidimas, jei neklystu be rods keturi. Serija grįžta, tik dabar ji bus su skaičiuku „du“, o tai reiškia, jog serija pakylėta į naują lygį, o tai suteiks dar daugiau džiaugsmo nei ankstesnės serijos dalys. Žaidimas veiks ant „Company of Heroes“ variklio, o jis pasižymi puikia fizika. Kūrėja žada intriguojančia kosmo-desantininkų kampaniją, puikiai subalansuotus karybos ir statybų elementus bei visiškai naujas RPG žanro galimybes. Ateities fantastinių strategijų gerbėjų tikrai laukia įdomus darbas.

Žaidimas turėtų pasirodyti jau 2009-ųjų metų vasarį.
Oficialus Dawn of War II tinklapis.

„Starcraft II“ – o tiksliau pirmasis jo epizodas, turėtų pasirodyti jau 2009-iais. Galbūt kūrėjai jį mums padovanos jau pirmojoje metų pusėje, o gal palaikys iki gražiausios metų šventės – Kalėdų. Ne ką prastesnis konkurentas „Dawn of War II“ žaidimui ir puikus strateginis žaidimas ateities fantasy strategijų gerbėjams. Pirmasis epizodas leis mus sužaisti už Terran‘us kampanijoje, bei pasinerti į įnirtingas kovas internete „battle.net“ pagalba.

„Starcraft II“ turėtų atkeliauti 2009-iais metais.
Oficialus Starcraft II tinklapis.

„BattleForge“ – realaus laiko strategijos ir kortų žaidimo mišinys. Kortos? Ar tik ne naujas žaidimas mūsų laukia? Žaidime, kortų pagalba rinksime armijas, joms padėsime, tai bus tarsi jo varomoji galia. Žaidimas ypatingai oprentuosis į internetines kovas, kur bus palaikoma iki 12 žaidėjų žemėlapyje.

„BattleForge“ turėtų atidundėti pirmojoje 2009-ųjų metų pusėje.
Oficialus BattleForge tinklapis.

„Demigod” – dar vienas dominantis kūrinys. Žavi greitos, masinės ir įdomios kovos? Tada šis žaidimas kaip tik jums. Galime pasirinkti vieną iš dievų ir vesti savo armijas per teritoriją, kol sutiksime priešų dievą. O štai čia ir įvyksta milžinų kova. Tai dar vienas strateginis žaidimas susitelkiantis ties internetinėmis kovomis, nors kūrėja sako, kad neužmirštas ir vieno žaidėjo rėžimas. Žaidimas savyje turės ir RPG elementų.

„Demigod” išleidimas numatomas jau pirmajame 2009-ųjų metų ketvirtyje.
Oficialus Demigod tinklapis.

„King‘s Bounty: Armored Princess“ – pirmasis „King‘s Bounty“ papildymas. Kūrėja sugebėjo prikelti 18-os metų senumo žaidimą. Ir jiems tai padaryti pavyko puikiai. Ir štai, mūsų jau laukia pirmasis „King‘s Bounty: The Legend“ papildymas. Šį kartą imsimes žavios pincesės vaidmens, kuri turės drakoniuką bei žirgą, kuris sugebės pasiversti pegasu. Mūsų tikslas surasti kažkur pradingusį princą. Žaidėjų laukia naujos teritorijos, monstrai, burtai, priešai ir daugybė kitų smagių dalykėlių.

Žaidimas Rusijoje turėtų pasirodyti jau 2009-ųjų metų pradžioje.
Oficialus King’s Bounty: Armored Princess tinklapis.

„Disciples III: Renaissance“ – trečioji „Disciples“ serijos dalis. Žaidimas puikiai žinomas TBS gerbėjų, ir ko gero galėtų būti neblogas konkurentas „King‘s Bounty“ papildymui. Taigi, net dvi ėjimais paremtos strategijos ateinančiais metais. Žaidėjas galės vadovauti vienai iš trijų kovojančių pusių ir tyrinėti tamsų „Disciples“ pasaulį. Žaidimas persikels į 3D aplinką, todėl pamatysime tikrą žaidimo pasaulio dvasią. RPG elementai leis tobulinti herojus, rinkti galybę artefaktų, atrasti dar nežinomas pasaulio paslaptys. Ši TBS strategija taip pat pateiks naują burtų sistemą ir galybę magijos efektų.

„Disciples III: Renaissance“ turėtų pasirodyti kitų metų pirmojoje pusėje.
Oficialus Disciples III tinklapis.

„Company of Heroes: Tales of Valor“ – tai jau antrasis „CoH“ papildymas. Kaip matome, antrojo pasaulinio karo gerbėjai taip pat liks nenuskriausti. Tai strateginis žaidimas, kuris pasižymi puikia fizika ir gerai atkurta antrojo pasaulinio karo dvasia. Užuot kūrusi naujas kovojančias puses, „Relic“ mums padovanos tris naujas įntriguojančias kampanijas, naujus interneto kovų rėžimus ir naują „Direct-Fire“ funkciją.

Žaidimas turėtų pasirodyti kitų metų balandį.
Oficialus Tales of Valor tinklapis.

Taigi, tiek strateginių žaidimų pamatysime 2009-iais metais. Iškart atsiprašau, jei sąrašėlyje nebuvo jūsų mylimo strateginio žaidimo, kuris pasirodys kitais metais. Na o dabar, visiems games.lt lankytojams linkiu šiltai praleisti Kūčių vakarą su šeima, gauti daug dovanų per Kalėdas ir smagiai sutikti naujuosius metelius. O paskui, na o paskui vėl pasinersime į nuostabų strategijų pasaulį. Aiškiai matyti, kad ateinantys metai bus tikrai neprastesni už šiuos metus mums, strategijų mylėtojams.