2010-aisiais, kogero kaip ir visada per paskutinius pastaruosius 10 metų, vėl užderės tikrai neblogas įvairių RPG žaidimų derlius. Šį kartą pateikiama pirmoji šio „derliaus“ sąrašo dalis.

Avalon Code

Išleidimo data: 2010 02 23
Platformos: DS

Pagrindinį veikėją (berniukas, kuriam siūlomas pagal nutylėjimą vardas Yumil, arba mergaitė, kuriai siūlomas vardas – Tia) paskutiniu metu kankina naktiniai košmarai apie pasaulio pabaigą. Šiuose sapnuose veikėjui yra pasakoma, kad jis išrinktasis, bet tai nereiškia, kad veikėjas turės gelbėti pasaulio nuo pabaigos, tai reiškia, kad teks pasinaudoti magiška knyga, į kurią reikės surašyti viską, kas yra verta būti išsaugota.

Žaidimas jau kuris laikas yra pasirodęs Japonijoje bei Šiaurės Amerikos žemyne. Anot metacritic vidutinis žaidimo įvertinimas šiuo metu yra 70 balų iš 100. Nors dažnose apžvalgose pripažįstama, kad žaidimas turi nemažai trūkumų, tačiau inotatyvus žaidimo stilius ilgam išlieka atminty.

Bleach: The 3rd Phantom

Išleidimo data: 2010 02 12
Platformos: DS

Tite Kubo, populiarios mangos ir anime „Bleach“ autorius/scenaristas, šį kartą siūlo šalutinę „Bleach“ istoriją… gal teisingiau net kelios, kurios skirsis priklausomai nuo pasirinkto veikėjo. Veiksmas rutuliosis apie dvynius Fujimaru ir Matsuri Kudo. Viskas bus pasakojama iš jų perspektyvos.

Drakensang: The River Of Time

Išleidimo data: 2010 Q1
Platformos: PC

2008-ais metais pasaulį išvydęs „The Dark Eye: Drakensang“ buvo paskelbtas geriausiu vokišku RPG 2008-ų metu žaidimu, todėl visiškai nenuostabu, kad sulauksime ir dar vieno šios visatos žaidimo – „Drakensang: The River Of Time“. Šį kartą bus pasakojama priešistorė pirmojo žaidimo.

„Dragensang ir RPG fanai gaus būtent tai ko jie nori: visiškai naują istoriją paslaptingoje Drakensang visatoje, atnešančią daug inovacijų pabandymams ir tikrų žaidimų elementų“ – taip teigia Bernd Beyreuther žaidimo kūrybos vadovas. Na, o mes jau greit pamatysime ar tai tiesa…

Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers

Išleidimo data: 2010 02 05
Platformos: Wii

„Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers“ – tai jau šeštasis „Final Fantasy Crystal Chronicles“ serijos žaidimas, kuri kūriama išskirtinai tik įvairioms „Nintendo“ žaidimų platformoms. Šioje serijoje skirtingai nei originalioje „Final Fantasy“ veiksmas vyksta visai kitame neįvardintame pasaulyje, kurioje dominuoja 4 veikėjų rūšys.

Tūkstančiai metų praėjo po originaliame „Final Fantasy Crystal Chronicles“ žaidime pasakotų įvykių. Šioje eroje galima sutikti ir keletą galingųjų, vadinamų Kristalų nešiotojais, kurių visi kiti bijojo dėl magiškų sugebėjimų. Jaunas samdinys Layle – vienas iš šių ypatingųjų žmonių. Jis buvo pasamdytas, kad saugotų orlaivių pilotą Aexis, Lilčių technologijos genijų ir simbolį šios jų klasės dominavimo. Visgi, kai Alexis buvo užpulta grupelės monstrų, Layle tenka akis į akį susidurti su paslaptinguoju Yuke, vardu Amidatelion, kuris paema iš Alexis kristalinius ansparnius taip priversdamas Layle nuleisti orlaivį tik su jo pačio jėgomis. Netrukus po to, įvykiai taip pasisuka, kad Layle tampa ieškomu… Prasideda nuotykiai, kurių metu teks išsiaiškinti, kas konspiraciją, kuri rengiama prieš dominuojančią Lilčių karalystę!

Half Minute Hero

Išleidimo data: 2010 Q1
Platformos: PSP

„Half Minute Hero“ – tai nemokamo „30-Second Hero“ žaidimo mokamas perdirbimas PSP platformai. Kaip ir originale taip ir čia bus naudojama 2D 8-bitų grafika su roko/techno stiliaus muzika. Kaip ir originalas – tai realaus laiko strategijos, veiksmo RPG ir nušauk-juos-visus hibridas…

Mass Effect 2

Išleidimo data: 2010 01 29
Platformos: PC, X360

Pirmoji „Mass Effect“ dalis sulaukė tiek gerų kritikų atsiliepimų tiek ir gerų pirkimų, todėl nenuostabu, kad jau visai netrukus sulauksime ir antrosios. Šį kartą žaidimo veiksmas vyks 2183 metais – ne tiek daug laiko praėjus nuo pirmosios dalies įvykių. Vieno patruliavimo metu ptogonisto vado Šepardo laivas – Normandija – užpuolamas nežimo užpuoliko. Laivas labai stipriai sugadinamas, todėl įgulai tenka evakuotis per pabėgimo platformas. Šepardui pasiseka paskutiniam pabėgti iš laivo kol šis galutinai sunaikinamas, bet iš staiga jis uždusta ir miršta. Jo kūnas kosmoso platybėse tol dreivuoja kol vienas tarpininkas, įdarbintas Kolekcionierių, jo nepasiima. Panašiu metu buvusi bendrabūrė Liara T’Soni gauna užduotį iš Cerberus organizacijos atgauti Šepardo kūną iki tol kol jis bus pristatytas Kolekcionieriams. Šiai misijai pavykus vadas pasinaudojus Lazarus projektu prikeliamas per du metus – 2185 – gyvenimui. Kaip tik tuo metu Cerberus kosminė stotis, kurioje ir yra Šepardas užpuolama. Jam kartu su dviem šios organizacijos agentais Miranda Lawson ir Jacob Taylor pavyksta pabėgti į pagrindinę organizacijos būstinę, kurioje Šepardas gauna audienciją pas Illusive Man, kuris paaiškina visą „susidariusią“ situaciją ir paprašo Šepardo pagalbos. Prasideda naujos komandos rinkimas ir nauji nuotykiai!

Might and Magic: Clash of Heroes

Išleidimo data: 2010 01 14
Platformos: DS

„Heroes of Might and Magic“ žaidimas atkeliauja į DS! – taip galima būtų trumpai apibūdinti šį žaidimą. Žaidimo veiksmas vyks prieš įvykius „Heroes of Might and Magic V“ žaidime. Galima bus žaisti vieną iš 5 veikėjų (Godric, Aidan, Anwen, Nadia, Fiona). Nuo veikėjo pasirinkimo priklausys ir frakcija, kurios interesus teks ginti.

Phantasy Star: Zero

Išleidimo data: 2010 02 12
Platformos: DS

1987 pasirodė „Phantasy Star“ žaidimas „Sega Master System“ platformai. Kūrėjai greičiausiai nesitikėjo, kad šis žaidimas iššaugs į pilnavertę seriją. Naujausias jos atstovas – „Phantasy Star: Zero“, kuris tęs „Phantasy Star Online“ istoriją. Žaidimą galima bus žaisti tiek internetu, tiek ir vieno žaidėjo režime. Pačio žaidimo istorija priklausys nuo žaidžiančiojo pasirinkimo – todėl trumpai įvardinti, kas ten bus pasakojama – labai sudėtinga… gal net neįmanoma…

Pokemon HeartGold Version

Išleidimo data: 2010 03 14
Platformos: DS

„Pokemon HeartGold Version “ – tai „Pokémon Gold“ žaidimo kone prieš dešimtmetį pasirodžiusio GameBoy platformoje perdirbimas, skirtas išskirtinai Nintendo DS. Pagerėjusi grafika… na, o visa kita – kaip originale…

Pokemon SoulSilver Version

Išleidimo data: 2010 03 14
Platformos: DS

Taip pat kaip ir „Pokemon HeartGold Version“ „Pokemon SoulSilver Version“ yra „Pokémon Silver“ perdirbimas Nintendo DS platformai.

Sands of Destruction

Išleidimo data: 2010 01 12
Platformos: DS

„Sands of Destruction“ – tai pagal 2008-ais metais pasirodžiusį japonišką animacinį TV serialą „World Destruction“ (liet. „Pasaulio Sunaikinimas“) sukurtas žaidimas. Jame kaip seriale yra du pagrindiniai veikėjai: vaikinukas, vardu Kyrie, kuris savo mintimis gali sunaikinti pasaulį, tačiau pats to nežino, ir mergina, vardu Morte, kuri priklauso vieno asmens valdomam „Pasaulio sunaikinimo komitetui“, tačiau nieko nežinanti apie savo draugo neįprastus sugebėjimus. Taip pat žaidime teks pamatyti ir mažą meškiuką, vardu Toppi, kuris nori, kad į jį rimtai visi žiūrėtų, tačiau kažkodėl aplinkiniams jis atrodo kaip dar vienas žaisliukas. Teks susidurti su gražiaja drakone Lia, gyvenančia jau daugiau kaip 300 metų, išvysti Naja, pusiau žmogų – pusiau vilką, susitikti su Agan, Mortes vaikystės draugu… Kitaip tariant bus visko, ko reikia nuostabiems nuotykiams!

Star Ocean: The Last Hope – International

Išleidimo data: 2010 02 12
Platformos: PS3

Praėjusiais metais „Star Ocean“ žaidimu mėgavosi Xbox 360 turėtojai. Dabar juo galės pasidžiaugti ir Playstation 3 savininkai. Maža to! Žadama, kad žaidime bus papildomo turinio, sukurto išskirtinai šiai platformai!..

Dungeon Lords: The Orb and the Oracle

Išleidimo data: 2010 Q1
Platformos: PC

„Dungeon Lords: The Orb and the Oracle “ – tai „Dungeon Lords“ žaidimo išplėtimas. Be naujos istorijos žaidime bus nemažai ir įvairių naujų žaidimo mechanikos elementų – bus perdirbta visa kovos sistema (pvz. atsiras daugybė naujų burtų, iš kurių dalis veiks ne tik ant priešų bet ir ant savęs).