Praėjusią savaitę buvo pridėta .357Magnum parašyta Codename: Outbreak žaidimo apžvalga. Deja, nauja žaidimo apžvalga, parašyta Games.lt paprasto vartotojo, šiuo metu yra gana retas dalykas. Dažniausiai apžvalgos prie žaidimų yra pridedamos arba iš PC klubo/PC Gamer senų leidinių arba parašomos Games.lt, prižiūrinčios komandos. Deja, ir tokių apžvalgų tinklalapyje pasirodo ne tiek ir daug kaip norėtųsi… 🙁

Priežastis paprasta: yra ir daugybė kitų darbų, kuriuos reikia padaryti (pvz. padalinti krūvą įspėjimų). Be to, kad ir kiek pastangų tam skiriama vis vien lieka daugybė nepadarytų darbų. Rankų ir laiko kiekis, deja, yra labai ribotas. Tuo labiau, kad didžioji Games.lt prižiūrinčios komandos dalis turi ir kitus darbus, kuriuos jie privalo atlikti, o Games.lt yra jiems labiau kaip hobis… Būtent, todėl Games.lt prižiūrinti komanda visada džiaugiasi tokiais tinklalapio vartotojais, kurie čia ateina ne vien papramogauti, bet ir padaro kartais vieną kitą gerą darbą.

Pastoviai padedant galima gauti iš to kažkokios naudos. Žinoma, kokia ta nauda gali būti vargu ar įmanoma įvardinti: kai kam tai gali būti tik dar vienas norimas statusas, kai kam tai gali būti ir kažkas daugiau. Viskas priklauso nuo to, ką ir kaip darai. Būtent todėl, skirtingi darbai turi skirtingą vertę. Bet kaip žinoti, koks darbas yra kiek vertas? Atsakymą į šį klausimą yra labai nesunku sužinoti, jei sugebi atsakyti į klausimą „Kam mano padarytas darbas galėtų būti naudingas?“. Kuo daugiau žmonių naudojasi tavo padaryto darbo rezultatu, tuo jis yra naudingesnis. O iš naudingesnių darbų galima gauti geresnių, bei greičiau rezultatų.

Yra išties nemažai galvojančių, kad Games.lt vartotojo padarytų darbų naudingumą labai gerai nusako jo turimų žinučių skaičius. Bet tai yra labiau mitas nei tiesa, nes žinučių skaičius iš tiesų nieko nepasako apie padarytus darbus. Juk 1000 neargumentuotų žinučių yra mažiau vertos už 1 argumentuotą žinutę, nes parašyti neargumentuotų žinučių krūva yra daug lengviau, nei vieną argumentuotą. Be to, milžiniškas greitai augantis žinučių skaičius gali reikšti, kad vartotojas ir flūdina. Todėl labai įtariai mes žiūrime į vartotojus, kurie skaičiuoja žinutes, nes visai tikėtina, kad dėl žinučių kiekio tokie vartotojai gali pradėti elgtis netinkamai.

Neargumentuota žinutė.

Argumentuota žinutė. Juk tik mažas skirtumas, bet jis yra labai svarbus.

Argumentuotos žinutės yra, žinoma, labai gerai… Tačiau vien jų dažniausiai nepakanka, jei nori būti pastebėtas(-a). Reikia daryti ką nors ir daugiau. Pranešinėti apie taisyklių pažeidimus? Žinoma, galima. Bet tokiu būdu norint būti pastebėtu(-a) reikia išties milžinišką kiekį padaryti pranešimų apie pažeidimus. Norisi greičiau? Tuomet yra du pasirinkimai: pastovus naujienų rašymas vienam ar keliuose klubuose arba apžvalgų rašymas. Abu šie variantai reikalauja dar daugiau jėgų: sugebėti surasti reikiamą informaciją, sugalvoti, kur ją pritaikyti, bei sugebėti šią informaciją užrašyti taip, kad ji būtų perskaitoma kitiems, yra nemažai laiko bei pastangų reikalaujantis rezultatas. Galbūt todėl atsiranda tokių, kurie nusprendžia pasukti lengvesniu keliu ir padaryti keletą Copy & Paste stiliaus darbelių. Tačiau kad ir kaip šis kelias atrodytų gražesnis, jis yra daug blogesnis: pats darbas yra nieko vertas, bet pastangos, reikalingos jį padaryti, yra daug vertos. Maža to, žmogus bent kartą pasirinkęs šį kelią, kitų žmonių akyse ilgam tampa nebepatikimas.

Bet visgi, ką geriau rašyti norint būti greičiau pastebėtam apžvalgas ar naujienas? Atsakymas į šį klausimą yra kiekvienam vis kitas. Atsakymas yra individualus. Visai taip pat kaip ir kiekvieno žmogaus savybės. Vienam patinka dalintis kažkur kitur išgirstomis naujienomis ar/bei bandyti jų kuo daugiau sužinoti. Kitam kažką išbandyti visiškai naujo ir savo įspūdžiais dalintis su kitais. Dar kitam – tiesiog stebėti, ką veikia kiti. Kadangi atsakymą į klausimą, kas tau iš tiesų yra įdomu, žinai tik tu vienas, vadinasi, tik tu gali į jį atsakyti… 🙂

Kol kas pasakojau apie tai, ką reikia daryti, norint gauti vieną ar kitą specialų Games.lt tinklalapyje vartotojo statusą, todėl natūralu, jog dalis skaitytojų susimąstė: „Negi, tai viskas, ką galima gauti už savas pastangas?“. Žinoma, kad ne. Besidalindamas savo mintimis ir patirtimi, kartu tu reklamuoji jas, bei, žinoma, save. Taip tu leidi kitiems ne tik sužinoti įvairių dalykų, bet ir įleisti save į kitų pasaulius. Tapti žmogumi, kuris turi taip pat ir tam tikrą savo gerbėjų ratą, kuris esant reikalui tau ir šiek tiek pagelbės.

Suprantu, kad ir kaip norėčiau, kad daugiau atsirastų žmonių, kurie norėtų prie Games.lt veiklos prisidėti, vis vien atsiras ir tokių, kurie bandys visa tai pritaikyti kituose tinklalapiuose. Nors tai ir nėra labai gerai, tačiau visgi išties neblogai… vadinasi, ši rašliava nenueis per nieką… 🙂 Bet, jei tu būsi tarp tokių, labai prašau neiti į diskusijas, ar klubus, bei teršti jų savo portalo reklamomis. Išties nėra labai malonu dalinti pažeidimus tokiu atveju… o ypač kai matai, kad tinklalapis išties yra gana įdomus… 🙁 Yra tikrai geresnių būdų kaip pareklamuoti savo internetinį projektą.

Kad ir kiek pastangų dėtumėte į pagalbą, pastovūs taisyklių pažeidimai visą šį triūsą dažniausiai paverčia niekais. Kodėl? Nes dar vienas svarbus dalykas yra pasitikėjimas: jei pastangos pasitikėjimo lygį kelia, tai visokie prasižengimai jį mažina. Bet juk idealių žmonių nėra – visi kartas nuo karto prasižengia. Būtent todėl pats prasižengimas nėra jau toks jau labai velniškas dalykas, dėl kurio siekiami dalykai nebetektų prasmės. Svarbiausia yra tai, kas bus daroma po to, kai sužinosi už ką jis: bandysi gyvenime nekartoti jo, ar į visą tai numosi ranka.

Štai ir viskas – tai visa paslaptis… nors šioje vietoje turėčiau vėl grįžti prie žaidimų apžvalgų – šią savaitę teko mums šiek tiek pasikankinti surenkant daugybę apžvalgų, kurios buvo parašytos klubų naujienose, ir sudedant jas prie atitinkamų žaidimų:
[x] Cross Racing Championship 2005 (PC)
[x] Deadhunt (PC)
[x] Earthworm Jim 3D (PC)
[x] Voyage: Inspired by Jules Verne (PC)
[x] The X-Files: Resist or Serve (PS2)
[x] Spyro: A Hero’s Tail (PS2)
[x] Ratchet & Clank 3: Up Your Arsenal (PS2)
[x] Colin McRae Rally 2005 (PC)
[x] The Punisher (PC)
[x] FIFA Football 2005 (PC)
[x] SWAT 4 (PC)
[x] Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude (PC)
[x] Still Life (PC)
[x] Thief 3: Deadly Shadows (PC)
[x] NBA Live 2005 (PC)
[x] Sven Kommt! (PC)
[x] Blitzkrieg II (PC)
[x] Hitman: Contracts (PC)
[x] Psychotoxic (PC)
[x] Immortal Cities: Children Of The Nile (PC)
[x] Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory (PC)
[x] Half-Life 2 (PC)
[x] Freedom Fighters (PC)
[x] Pirates of the Caribbean (PC)
[x] Grand Theft Auto: San Andreas (PC)
[x] Need for Speed: Underground (PC)
[x] Fahrenheit (PC)
[x] Uru: Ages Beyond Myst (PC)
[x] Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events (PC)
[x] Dragon’s Lair 3 (PC)
[x] Maximus XV Abraham Strong: Space Mercenary (PC)
[x] Heavy Metal: F.A.K.K.² (PC)
[x] Super 1 Karting (PC)
[x] Broken Sword: The Sleeping Dragon (PC)
[x] Ultima Online (PC)
[x] Star Wars Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords (PC)
[x] 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal (PC)
[x] Doom 3 (Xbox)
[x] Armies of Exigo (PC)
[x] SimCity 3000 (PC)
[x] The Settlers: Heritage of the Kings (PC)
[x] Imperial Glory (PC)
[x] 25 to Life (PC)
[x] The Elder Scrolls IV: Oblivion (PC)
[x] The Elder Scrolls III: Morrowind (PC)
[x] Cold Fear (PC)

Manau, šios apžvalgos gali būti puikiais pavyzdžiais prieš planuojant ką nors daugiau daryti. Žinoma, nesu visiškai tikras ar kai kurios iš jų nėra koks Copy & Paste… Bet jei ir yra, greičiausiai jos bus pašalintos už šiek tiek laiko… todėl į tokį metodą, kaip jau prieš tai rašiau, siūlyčiau nesiorientuoti… 🙂

Kas dar? Kaip pastebėjote, kai kurių apžvalgų pradžioje yra autorių slapyvardžiai, o apžvalgos yra įdėtos visai ne jų slapyvardžiais. Taip yra todėl, kad per visokius Games.lt lūžius, bei kai kurių iš šių autorių slapyvardžių kaitaliojimus, tiesiog nebeįmanoma lengvai buvo atsekti, kaip dabar kas vadinasi. Todėl, jei esi vienas iš tų apžvalgų autorių labai būtų šaunu, kad susisiektum ir būtų galima šį trūkumą ištaisyti… 🙂

Atrodo, viskas… belieka man tik pasakyti ačiū visiems¹, kurie kažką gero bando padaryti šiam tinklalapiui… 🙂 Ačiū 🙂