Tais laikais, kai mano telefonu buvo GoClever Quantum 550, skaitydavau, kaip kritikuojami telefonai turi mažiau nei 1GB RAM ir nesuprasdavau, ko jie taip nepatinka žmonėms. Pats be problemų naudodavausi tokiu telefonu ir jokių sunkumų dėl to nepatirdavau.

Kai mano telefonu patapo Lenovo S856 supratau, kodėl buvo kritikuojami tokie telefonai. Tiksliau supratau, kad visiškai ne nuo gigabaitų kiekio priklauso tai, kaip telefonas veiks.

Teoriškai abu telefonai yra gan panašūs. Abiejuose telefonuose yra panašiu greičiu dirbantis keturių branduolių Cortex A7 procesorius, 1GB operatyviosios atminties ir Android 4.4 operacinė sistema. Dėl to iš abiejų telefonų tikėjausi identiško veikimo. Ir labai stipriai klydau.

Būtent taip atrodo telefonų naudojamos operatyviosios atminties kiekis neįjungus jokių papildomų programų. Jeigu GoClever telefone nė karto nesusidūriau su RAM trūkumu (daug resursų reikalaujančių žaidimų nežaidžiu), Lenovo net nesugeba vienu metu atidaryti dviejų naršyklės langų. Programos dažnai užlūžta dėl nepakankamo RAM kiekio.

Net neverta aiškintis, kokius „privalumus“ suteikia nestandartinė Lenovo vartotojo sąsaja. Visų pirma pastebėjau, kad Lenovo turi nestandartinį, bet negražų ir nepatogų dizainą, niekaip ramybės neduodančią ir neatjungiamą apsaugos programą, kuri standartiniais nustatymais blokuos visų nežinomų numerių skambučius, kai kur likę kiniški hieroglifai, nesuvokimas kad 86… yra tas pats kaip +3706… , bei gamyklinė AdWare programa, nuolat siunčianti brukalus. Vienintelis privalumas – patogiau veikianti 2 SIM kortelių funkcija.

Išvada – telefono veikimo sklandumas priklauso ne nuo operatyviosios atminties kiekio, o nuo įdiegtos programinės įrangos. Nekaltinu Lenovo – dauguma išmaniųjų telefonų yra būtent tokie. Pabandžius Samsunga su 2GB operatyviosios atminties pamačiau, kad jame yra tiek pat laisvų RAM, nei jų turi 1GB standartinis Android’as.

Atsimenu savo pirmąjį prisilietimą prie išmaniųjų telefonų. Tai buvo Sony Ericsson Xperia X8. Jis turėjo… 168MB RAM! Ir to visiškai pakako, kad telefonas veiktų taip pat, kaip dabar viekia Lenovo S856 su 1GB RAM.

Games.lt