Kas ketvirtas populiarius „YouTube“ klipus apie žaidimus kuriantis žaidėjas už tai yra gavęs pinigų iš tų žaidimų leidėjų arba kūrėjų, rodo „Gamasutra“ atliktas tyrimas.

Tyrimo metu apklaustas 141 „YouTube“ vartotojas, talpinantis klipus apie žaidimus. Respondentų turimų prenumeratorių skaičius svyravo nuo mažiau nei 5000 (70%) iki daugiau nei 1 milijono (30%).

Kaip ir buvo galima tikėtis, žaidimų kūrėjus ir leidėjus labiausiai domina būtent pastarieji turinio kūrėjai. Daugiau nei ketvirtadalis (26%) apklaustųjų, turinčių virš 5000 prenumeratorių, už savo kuriamus vaizdo įrašus yra gavę pinigų iš žaidimų leidėjų ar kūrėjų. Daugiausiai iš leidėjų (21%).

Su vartotojais, turinčiais mažiau nei 5000 prenumeratorių, leidėjai ir žaidimų kūrėjai nelinkę bendradarbiauti – tik 2% tokių vartotojų prisipažino iš jų kada nors sulaukę pinigų.

Dauguma (64%) mažiau nei 5000 prenumeratorių turinčių apklaustųjų galvoja, kad imti pinigus iš leidėjų ir kūrėjų yra neetiška. Likusieji 36% neįžiūri tame nieko blogo.

Daugiau nei 5000 prenumeratorių turintys vartotojai mąsto panašiai – 60% iš jų mano, kad kurti leidėjų ar kūrėjų užsakytus klipus apie jų žaidimus yra blogai.

Didžioji dalis respondentų ne tik atsakė į klausimus, bet ir pasidalino nuomonėmis. Jas galite rasti čia.