Kas šių metų Europos čemp. galėtų pakeisti Šarūną Jasikevičių? Baigus karjeras R. Šiškauskui ir D. Songailai, Šaras pradėjo dalyti užuominas ir apie savo atsitrakimą. Dėją, jis nusprendė nedalyvauji šių metų Europos čempionate, bet rinktinei taip ir nepasakė ne. Pretendentai pakeisti Šarą:

1. Žygimantas Janavičius. Jau skęstančiame „Žalgirije“ atsidūręs alitiškis įrodė, kad gali žaisti su tokiais kaip Jonas Mačiulis ar Marcus Brown. Įžaidėjas išties jaunas, ir turi daug galimybių patekti į pagr. Lietuvos krepšinio rinktinę. Didžiausias šio įžaidėjo minusas – prastas kamuolio varymas dešine ranka.

2. Šarūnas Vasiliauskas. Taikliarankis jaunuolis, dublerių komandoje buvo nesustabdomas – pagrindinėje komandoje jam vis dar reikia įrodyti save. Gležnaus kūno, bet taiklios rankos žaidėjas jau yra įrodęs kad gali įmesti bet kada. Pagrindinis minusas – skubėjimas.

3. Andrius Mažutis. Lietuvis rungtyniavęs Rygos „ASK“ komandoje ir įrodęs latviams kad gali žaisti. Uleb atrankos turnyre žaidė tikrai naudingai : rinko po 10,6 tšk. po 4,7 tikslaus perdavimo, ir po 1,5 atkovoto kamuolio. Dar treniruojant rinktinės treneriui Būtautui, jis buvo labai gerbiamas. Vienas iš minūsų : noras visiems įrodyti ką sugebi.

4. Mantas Kalnietis. Puikaus šuolio autorius, sužaidęs geriausią sezoną karjeroje (savo statistika, bet nemedaliais). Jau padėjęs Lietuvai Japonijoje, treniruojant Sireikai. Japonijoje Mantas buvo paprastas vidutiniokas, bet šiais metais jis buvo vienas iš pagrindinių „Žalgirio“ žaidėjų. Jam yra didžiausi šansai prasibrauti ir bent jau šiais metais pakeisti „Šarą“. Vienas didesnių minusų : skubėjimas.

5. Tomas Delininkaitis. Ukrainoje praleidęs tiesiog nuostabų sezoną, ir buvo vienas pirmūsų įrašytas į pretendentų sarašą. Tomas daugiau ginėjas, bet jei prispaus reikalas, jam teks įžaidinėt. Vienas iš pagr. minusų : delsimas, per didelis pasavmas kitiems, savanaudiškumo stoka.

6. Arvydas Macijauskas. Vis dar kovojantis su „Olympiacos“ neatmetė Būtauto pasiūlimo padėdi Lietuvai Lenkijoje, bet dar neaišku kaip baigsis byla su graikais. Macui jau yra tekę tapti įžaidėju Japonijoje, bet tada komanda nebuvo vieninga, todėl viskas subyrėjo. Pagrindinis minusas : Noras įrodyti, kad žudikas kūdikio veidu dar gyvas.

Kaip manote, kuris iš šio mano parengto sąrašo turi daugiausiai šansų į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę? Gal turit savų pasiūlymu? Jei taip, maloniai išklausysim 🙂