E417 (Vytautas Lukaševičius): Mek, kas tau yra įdomiau, žaisti kompiuterinius (arba loginius :)) žaidimus, ar ką nors veikti (skaityti, talpinti naujienas, komentuoti, etc.) Games.lt portale?

Mek (Raimondas Rimkevičius): Iš tiesų man ir tas ir tas įdomu, bet kadangi žaidžiant žaidimus, jie man suryja gana nemažą laiko dalį, paskutiniu metu pirmenybę teikiu Games.lt reikalams 🙂

E417: O vis dėlto, ką įdomaus tu žaidi?

Mek: Paskutiniu metu bandau įvairiausius MMORPG stiliaus žaidimus. Kol kas apsiriboju nemokamais, bet ateity gal ir kokių nors mokamų išbandysiu… 🙂 Žinoma, vienu žanru neapsiriboju, todėl laikas nuo laiko juos kaitalioju. Pavyzdžiui visai neseniai bandžiau laimėti virtualius mūšius Open Arena, bei Glest žaidimuose…

E417: O kada paskutinį kartą žaidei vieno žaidėjo žaidimą ir ką būtent?

Mek: Neseniai bandžiau pereiti ilgai atidėliotą Silent Hill 4, bet šį užsiėmimą atidėjau ateičiai… Tiesiog per sudėtingi man galvosūkiai. Šiek tiek patingėjau juos spręst… 🙂

E417: Kodėl Silent Hill? Mėgsti siaubo žaidimus?

Mek: Silent Hill todėl, kad daug apie juos gero buvau girdėjęs, bet taip ir nebandęs, todėl pasirinkau paskutinę šio žaidimo dalį. O šiaip žaidimų pagal žanrus aš neskirstau – svarbu, kad žaidimo idėja mane sudomintų.

E417: Ar galėtum pavardinti bent keletą tokių įsimintinesnių žaidimų, kuriuos tau yra tekę žaisti ir kurių idėjos tau patiko? 🙂

Mek: Numeris vienas iš tokių žaidimų greičiausiai būtų Deus Ex, kurį pažaidus taip ir norisi kažkokiu būdu pagyventi iki tų stebuklingųjų 2050-ųjų. Dar labai patiko Clive Barker’s Undying, kuriame be nuostabios siaubo istorijos gali pamatyti daugybę skirtingų būdų kaip galima numirti. O American Mc’Gees Alice mane pakerėjo nestandartiniu požiūriu į jau klasiką tapusią „Alisą“. Rage of Mages žaidimas privertė susidomėti mane mitiniu magų, bei pabaisų pasauliu. Tuo tarpu Shogo: Mobile Armor Division pateikė tokią samokslo teoriją, kurią net jau praėjus daugiau nei 5 metams po šio žaidimo, vis dar laikau viena iš geriausių kada nors matytų… Išties galėčiau vardinti ir vardinti žaidimų pavadimus – jų yra tikrai nemažai.

E417: Aha, bet tai vis yra PC žaidimai. Papasakok geriau, kokia tavo patirtis su konsolėmis?

Mek: Mano patirtis su konsolėmis praktiškai apsiriboja tik nešiojamomis konsolėmis: rusiškais Nintendo Game & Watch klonais, su tuo metu Sovietų Sąjungoje plačiai paplitusio prekinio ženklo Elektronika pavadinimu, bei pigiais tetrio klonais. Nors tik šias esu pats teturėjęs, tačiau esu su draugais išbandęs ir kitų konsolių, bei jų žaidimų. Visgi mano patirties su konsolėmis ir PC nepalyginsi.

E417: Ok, suvirškinau viską ir įsisavinau. Bus dabar apie ką pagalvoti, tačiau pats turbūt nujautei, kad tai buvo tik įvadas į mūsų tikrąjį pokalbį. Labiausiai aš tavęs norėjau paklausti dėl tavo netikėto dingimo, o vėliau ir sugrįžimo. Kaip galėtum juos pakomentuoti ir ar džiaugiesi vėl galėdamas prisidėti prie pastovios Games.lt, kaip bendruomenės, veiklos?

Mek: Dingti tikrai niekad niekur nedingau (nors, tiesą pasakius, planuoju). Tiesiog buvo tokių periodų, kada užsiimdavau tokia veikla tinklalapyje, kuri būna mažiau pastebima. Beto būdavo, kad per tiesioginį savo darbą, bei kitus projektus, prie kurių prisidedu (Games.lt nėra vienintelis toks), tekdavo šiek tiek sumažinti apsukas čia.

E417: Ar galima manyti, kad savo laiku Games.lt buvo tau lyg tramplynas, lyg tam tikras savęs pažinimas ir patirtis, nuo kurių viskas ir prasidėjo (turiu omenyje tavo karjerą)?

Mek: Iš dalies taip, iš dalies ne. Teko jau man ir prieš tai dalyvauti įvairių tinklalapių veikloje. Kai kurie iš jų su Games.lt skelbiama nepiratavimo politika turi mažai bendro. Vienas iš tų projektų savo lankytojų kiekiu galėtų lygintis su dabartiniu Games.lt. Todėl prisijungus prie Games.lt komandos, dalyvavimas tinklalapio veikloje man nebuvo didelė naujiena. Naujiena buvo įstatymų paisymas, bei kitų darbų gerbimas. Šia prasme Games.lt išties praplėtė mano pasaulį.

E417: Ar toliau ketini savo gyvenimą ir/arba pastovų darbą sieti su technologijomis, žaidimais, internetiniais tinklapiais?

Mek: Išties norėtųsi man savo ateities karjerą sieti su e-pramogomis… Bet kaip ten bus, manau, dar pamatysime… 🙂

E417: E-pramogomis? Gal galėtum pateikti pavyzdžių? Kaip, tarkime, internetinio radijo DJ postas ar kažkas tokio? 🙂

Mek: E-pramogos tai visi dalykėliai, kurie sėdint prie kompiuterio padeda šiek tiek padaryti gyvenimą linksmesniu. Ši sąvoka apibrėžia daug dalykų. Pats paskutiniu metu labiausiai domiuosi dabar populiarių internetinių socialinių tinklų (pvz. kaip Frype.lt, FaceBook.com, MySpace.com ar kokie nors kiti) fenomenu, video žaidimų kūrimu, internetiniais žaidimų turnyrais… 🙂

E417: Ką turi omenyje sakydamas „video žaidimų kūrimu“? 🙂 Ar tik nepaaiškės, kad esi kaip nors susijęs su Ivolgamus? O gal užsiemi saviveikla? Beje, prie to paties dar paklausiu ar neketini ateityje turėti ko nors bendra su tuo, kaip pats sakai „populiarių internetinių socialinių tinklų fenomenu“? O gal jau turi? 🙂

Mek: Laikas nuo laiko užsiimu nemokamų žaidimų kūrimu. Deja, kol kas gerai atrodančių žaidimų iš mano darbų nebuvo, todėl gal nesigirsiu, ką esu padaręs… 🙂
Su Ivolgamus kol kas nesu susijęs ir kažin ar artimiausiu laiku būsiu – skiriasi mūsų požiūriai į žaidimų kūrimą. Ten daugiausia žaidimai yra rašomi C++ kalba, kai aš savo ruožtu daugiausiai bandau kažką kurti kitomis kalbomis.
Su socialiniais tinklais kol kas mano ryšys daug mažesnis. Kartas nuo karto parašau kokį nors įrašą šia tema savo blog’e. Bei retkarčiais pabendrauju su tų tinklų kūrėjais. Ateity galbūt prisidėsiu prie vieno iš jų… bet kol kas tai sunku prognozuoti. 🙂

E417: Supratau. O ką dar galėtum pasakyti apie Games.lt kaip apie portalą? Kaip supratau daug laiko praleidi naršydamas/būdamas kitur, todėl kaip Games.lt atrodo būtent kitų internetinių projektų akivaizdoje?

Mek: Games.lt iš bendro kitų lietuviškų portalų sąrašo iš tiesų mažai kuo išsiskiria… na gal tik aktyvių bendru lankytojų amžiaus vidurkiu. Na, bet čia nieko nepadarysi… Juk tai žaidimų portalas, o Lietuvoje žaidimus rimčiau žaidžia dar mokykloje besimokantys asmenys, todėl natūralu, kad įvairūs klausimai, bei diskusijos kyla daugiausia iš šios vartotojų grupės. Bet ar tai reiškia, kad tik jie aktyvus? Tikrai ne! Kaip ir visur, taip ir čia yra įvairaus amžiaus žmonių.

E417: Ką gi, ačiū tau, Raimondai, už tavo nuomonę ir už surastą man laiką. Iš savo pusės tikiuosi, kad savo dabartine veikla virtualiame pasaulyje neapsiribosi ir ateityje eisi tik pirmyn.

Mek: Ačiū už palinkėjimus. Ir ačiū už kantrybę imant iš manęs interviu 🙂

P.S., E417: Na taip, iš tavęs interviu ėmiau ilgiausiai 🙂 Ką padarysi, senstu… 😉