E417 (Vytautas Lukaševičius): Ričardai, ar galėtum ką nors daugiau papasakoti apie PC Klubo „virsmą“ PC Gamer Lietuva?

rezidentas (Ričardas Jaščemskas): Įsigyti šio žurnalo licenciją norėjom jau seniai. Derybos truko daugiau nei pusę metų. Priežastis paprasta – tai populiariausias žaidimų žurnalas pasaulyje, kurį žino daugelis žaidėjų ir ne tik. Kadangi dviejų žurnalų – PC Gamer ir PC Klubo vienu metu nepajėgtume išlaikyt, nusprendėme leisti PC Gamer ir ilgainiui perkelti ten geriausias PC Klubo savybes.

E417: Ar toks jūsų sprendimas pasiteisino? Ar davė jau kokių nors regimų rezultatų?

rezidentas: Kol kas sunku tiksliai pasakyt, išėjo tik du numeriai. Reikia bent pusmečio, kad galėtum daryt kažkokias konkretesnes išvadas. Susidomėjimas žurnalu pakankamai didelis, tad tikimės, kad viskas bus gerai.

E417: Ar atsirado kokių nors potencialių konkurentų, kurie galėtų iš jūsų paveržti bent dalį skaitytojų?

rezidentas: Taip, beveik tuo pačiu metu kai startavome su PC Gamer pasirodė žurnalas “Computer Bild Žaidimai”.

E417: Kaip jūs patys vertinate savo konkurentus?

rezidentas: Pats konkurentų atsiradimas yra labai teigiamas dalykas. Skaitytojams atsiranda galimybė rinktis ir lyginti. Konkrečiai įvertint jų nelabai galiu, nes vėlgi, kol kas išėjo tik pora numerių. O ir nelabai korektiška būtų iš mano pusės. Skaitytojai turi patys susidaryt nuomonę.

E417: Ar yra kokia nors tikimybė, kad ateityje plėsitės? Neplanuojate pradėti naujo žurnalo apie konsoles arba apie kiną/muziką? Kokie yra bendrai jūsų planai ateičiai?

rezidentas: Priklausys nuo to, kaip seksis PC Gamer. Aš pats labai tikiuosi, kad pavyks išleisti atskirą žurnalą apie konsoles. Tačiau kol kas nieko konkrečiau negaliu pasakyt. Šiaip nuolat stebime rinką ir sekame, kas populiaru užsienyje ir kuo žmonės domisi Lietuvoje, pagal tai ir bandom leisti žurnalus.

E417: Jei kada nors ir pasirodys atskiras žurnalas apie konsoles, ar bent iš dalies prilygs kažkada buvusiam VA PlayStation?

rezidentas: Turės ne tik prilygti, bet ir būti geresnis, pritraukti platesnę auditoriją. Nes VA PlayStation nesulaukė reikiamo populiarumo ir galiausiai teko jį uždaryti.

E417: Žinodamas, kad VA PlayStation ėjo kažkur apie keturis su puse metų, tu vis tiek sakai, kad žurnalas nesulaukė reikiamo populiarumo? Ar jūs jį leidot ilgą laiką kaip nuostolingą, vis tikėdamiesi, kad padėtis pasikeis?

rezidentas: Praktiškai taip. Visą laiką buvo bandoma kažką keisti taip, kad žurnalas labiau išpopuliarėtų, tačiau galiausiai nepavyko. Čia iš dalies prisidėjo ir smarkus tuometinis PC populiarėjimas Lietuvoje.

E417: Gal galėtum daugiau papasakoti apie pačią redakciją ir apie jos nueitą kelią, patirtį? Bent jau bendrais bruožais.

rezidentas: Na, redakcija įkurta maždaug prieš dešimt metų. Pradžia buvo kryžiažodžių žurnalai Oho, kurie iki šiol išlieka labai populiarūs ir sudaro didelę dalį leidžiamų žurnalų. Be kryžiažodžių yra dar dvi pagrindinės mūsų leidinių grupės: tai vyriški ir kompiuteriniai žurnalai. Iš vyriškų galiu paminėti gyvenimo būdo žurnalą A-Zet, įvairiai elektroninei technikai skirtą žurnalą Stuff ir visai neseniai pasirodžiusį automobilių žurnalą Autocar. Kompiuterinių kryptis prasidėjo nuo Game.exe, vėliau sekė VA PlayStation, dar vėliau Hakeris ir PC Klubas. Naujausi šios krypties leidiniai – ComputerActive ir PC Gamer. Tiesa, dar leidžiam Žmogaus-voro komiksus, su kuriais aš pats dirbu. Greitai turėtų pasirodyti nauji, kitokie šio žurnalo leidimai (daugiau apie mūsų leidžiamus leidinius galima sužinoti www.upg.lt svetainėje).

E417: Na ko jau ko, bet patirties, kaip matau, tikrai turite. Ar neplanuojate plėstis ir savo leidinius platinti kitose šalyse, tarkime Latvijoje ar Estijoje?

rezidentas: Šiek tiek ta kryptimi dirbame. Latvijoje leidžiamas A-Zet, o Estijoje Žmogaus-voro komiksai. Deramės dėl kelių kitų leidinių.

E417: O ar mūsų kaimyninės šalys nepasirašytų kokiam nors bendram pabaltijo projektui?

rezidentas: Abejoju. Per daug sudėtingas būtų bendro kūrimo ir leidimo procesas.

E417: O ar įmanomas koks bendras jūsų redakcijos ir Games.lt projektas, kaip kad kokiu buvo tapęs PC Klubas?

rezidentas: Taip. Mes ir toliau bendradarbiaujam su games.lt ir ateityje jis turėtų stiprėti.

E417: Ar galėtum pasakyti daugiau?

rezidentas: Kol kas konkrečiai ne. Tiesiog daugės skyrelių PC Gamer žurnale, ruošiamų kartu su games.lt.

E417: Supratau. O kaip tu pats žiūri į Games.lt, kokia yra tavo asmeninė nuomonė apie portalą?

rezidentas: Labai teigiama. Tiesa, nespėju perskaityti visų čia dedamų naujienų ar klubų diskusijų, bet stengiuos. Games.lt yra mano interneto naršyklės startinis puslapis, tad kaskart paleisdamas internetą bent trumpam palandžioju po svetainę.

E417: O pats niekada negalvojai dirbti Games.lt?

rezidentas: Kad labai su laiku sunku, nespėčiau niekaip rimčiau prisidėt prie portalo palaikymo.

E417: O jeigu staiga atsirastų būtinybė pasirinkti darbą Games.lt arba redakcijoje, ką rinktumeisi?

rezidentas: Manau redakcijoje. Kažkaip labiau įpratęs su spausdintais leidiniais dirbt.

E417: Aišku. Tai ką norėtum pasakyti mūsų skaitytojams pabaigai? Galbūt ką nors palinkėti, arba patarti tiems, kurie taip pat ruošiasi savo gyvenimą sieti su leidyba ar žurnalistika?

rezidentas: Apie žurnalistus yra toks posakis: „Jie nieko nemoka, bet labai daug žino“. Tad galvojantiems kažką bandyti šioje srityje reiktų tiesiog kuo daugiau domėtis viskuo, kuo įmanoma. Niekada negali žinot, kokių žinių prireiks, ypač šioje srityje. Ir kuo daugiau skaityt, bei, be abejo, patiem bandyt kažką rašinėt. Tiek games.lt, tiek, iš dalies, PC Gamer suteikia tokią galimybę, tad nebūkit abejingi ir bandykit.