E417 (Vytautas Lukaševičius): Vygintai, visada tavęs norėjau paklausti, kaip dabar, prabuvęs tiek laiko su Games.lt, jautiesi portale? Ar nepasiilgsti senų kolegų, ar nesijauti nepastebimas?

VK (Vygintas Kunigėnas): Jaučiuosi puikiai, buvo laiko rasti savo vietai bendruomenėje, na o bendruomenei – prie manęs įprasti. Pamenu, kuomet parašiau pirmas tris naujienas visos jos komentaruose žiauriai buvo sumaltos į miltus. Dabar rašau kasdien ir niekam, atrodo, rimčiau nekliūva. Susigyvenom. Kolegų nepasiilgstu, žmonės visuomet keičiasi, nepastebimas irgi nesijaučiu – net ir po atstogų randu krūvas PM žinučių.

E417: O kaip asmeninis gyvenimas? Ar Games.lt priežiūra, naujienų rašymas, apskritai darbas portale nekaštuoja nieko? Randi laiko ir asmeniniams rūpesčiams susitvarkyti ir kokią šviežią naujieną suraityti?

VK: Laiko lieka viskam. Ir pradžių derinti sunkiau, po to įprantama, susidėlioja prioritetai. Games.lt – ne visuomet pirmoje vietoje jų sąraše. Iš tiesų dabar sunku ne prisiversti prie Games.lt prisėsti, o prisiversti neprisėsti, tikrai įpratau :).

E417: Ar daug prireikė laiko, kad naujienos rašytųsi tiesiog pačios? Žmonėms, kiek žinau, būna sunku kažką parašyti… Vienai naujienai visą dieną sunaudoja, o būna ir išvis niekas tame lape negimsta. Tuo tarpu pats parašai po keletą į kelias valandas, kiek teko matyti, ar tai tiesiog įprotis, papratimas ar tau išties berti naujienas be atvangos vieni juokai?

VK: Kažkiek įtakos turi nusiteikimas. Ne tiek prisivertimui sėsti ir rašyti, kiek, galbūt, galutinei kokybei. Kai galvoje sklando daugiau pašalinių minčių galima kelias naujienas rašyti valandą, kai galvoji tik apie tai, ką darai, užtekti gali ir kelių minučių. Įvairiai.

E417: Bet darbas eina su vėjeliu tik tada, kai rašai apie tai, kas patinka, kas domina, ar ne tiesa? Jei esi futbolininkas, o verčia rašyti apie kėglius – malonumo jokio…

VK: Taip, kai rašau apie tas sritis, kuriomis labiau domiuosi pats, rašosi lengviau. Išskyrus tuos retus vakarus kai pagauna įkvėpimas – tada gerai rašosi apie viską.

E417: Ooo, Vygintai, užkliudei tokią slidžią temą. Dabar negaliu išturėti nepaklausęs, ar neišeitų to įkvėpimo (to paties, kai rašosi gerai apie bet ką) panaudoti kilnesniam tikslui? Kad ir knygos rašymui, arba nors recenzijos?

VK: Gal kada nors, bet tikrai negreitai.

E417: Nori pasakyti, kad tu – kaip Žemaitė? Lauki, kol galutinai subręsi, o tada kad dėsi, tai jau dėsi ar ne? 🙂

VK: Rašant, tarkime, knygą, reikia turėti daug patirties ir daug ką pasakyti. Kol kas nesijaučiu turįs nė vieno.

E417: Kaip žiūri į jaunus rašytojus? Kaip į tuos, kurie neturi ko pasakyti, bet vis tiek sako? Ar čia jau kažkokį vaidmenį suvaidina jų talentas?

VK: Tokių (neturinčių ką pasakyti) rašančių dabar daug. Skaitau senųjų laikų autorius ir nesuku galvos. O kas link daugelio jaunųjų – na, jei nori, lai rašo. Kaip TezTour reklamoje – kiekvienas turi teisę. O vien talento nepakanka, posakis apie 10% talento ir 90% darbo tikrai arčiau tiesos.

E417: O kaip tu vat šią akimirką matai Games.lt? Ar portalui ko nors reikia, o gal kaip tik – nebereikia? Jei turėtum galimybę, ar keistum ką nors?

VK: Games.lt dabar, mano akimis, pasiekė brandos stadiją. Visi viską žino, daugiau mažiau nusistovėjo bendruomenė. Judant toliau, manau, reikia naujovių. Pastebimų. Būsima nauja versija padės jas įgyvendinti, esamas variantas kiek ribojo galimybes. Dizaino nelaikau svarbiu elementu, dėl jo nesuku galvos.

E417: Supratau. O ar dirbtum portale už ačiū?

VK: Taip, bet vaidmuo būtų gerokai kuklesnis.

E417: Ką konkrečiai turi omenyje sakydamas kuklesnis? Perpus sumažėtų naujienų? 🙂

VK: Periodiškumas, stabilumas. Buvo laikotarpis, kai geležies naujienas Games.lt lankytojai beveik pusantrų metų galėjo skaityti kasdien, įskaitant sekmadienius, valstybines šventes. Tokioms „serijoms“ reikia stiprios motyvacijos, stipresnės nei tiesiog saviraiškos poreikis dažniausiai pajėgia būti.

E417: Kokią ateitį prognozuotum šiam portalui?

VK: Lankytojų daugės, turinys gerės, konkursų netruks. Tiksliau pasakyti sunku, bet svarbu, kad ir lankytojai, ir portalo komanda dirbtų ranka rankon, o ne būtų dvi atskiros ir neretai kariaujančios stovyklos. Karai skaido į „mes(lankytojai) ir jie (moderatoriai, administratoriai“, o skaidymąsis silpnina bendruomenę. Na, o be benduormenės… na, be jos Games.lt būtų nieko vertas puslapiūkštis su geru domenu.

E417: O tu tikrai tiki, kad šiuo metu portale dirbantys, o ir besilankantys žmonės liks jam ištikimi iki galo, nepasitrauks? Manai, kad ilgainiui atsiras kas pakeistų darbuotojus ir pakeistų taip, jog tai nesukeltų lankytojų reakcijos? Aš atsimenu kaip žmonės baubė, kai Maksas išėjo…

VK: Baubė baubė ir…? Išėjo, o štai šiandien, manau, Games.lt yra gerokai geresnis, gyvesnis bei turiningesnis portalas nei buvo tuomet. Taigi, ne visuomet pokyčiai į blogą. Net manyčiau, kad vienaip ar kitaip jie visuomet, priešingai, tik į gerą. Jei keičiasi komanda, lankytojai, vadinasi, tam atėjo laikas, į tai žiūriu kaip į tobulėjimą – kiekvienas naujokas atneša kažką savo. Radikalūs pokyčiai gal nėra siekiamybė, bet jei jie vyksta, vadinasi, to reikia.

E417: Na, nepyk, bet visada atsiras ir tokių, kuriems to tikrai nereikia :).

VK: Taip, aš juos vadinu bailiais. Nes bijo permainų ir baubia kai jomis pakvimpa.

E417: Na Hitleris irgi į valdžią žadėdamas permainas atėjo…

VK: Autobanus pradėjo tiesti, visuomeninio transporto zuikius išgaudė 🙂

E417: Vadinasi tamsta – radikalas: nesvarbu ar blogosios permainų pusės viršija gerąsias, svarbu – keistis?

VK: Aš kažkaip manau, kad blogų dalykų ir be permainų nepavyksta išvengti. Na o jos kaip katalizatorius, tik pagreitina tai, kas anksčiau ar vėliau turėjo nutikti. Bėgimas nuo permainų problemų nesprendžia, jis jas didina. Tad kam bėgti, kaip tik reikia jų siekti.

E417: Taip, džiaugiuosi, kad pavyko rasti kompromisą. Ką gi, buvo malonu ir pabaigai, kad interviu baigtųsi linksma gaidele, atitinkamas ir klausimas: jei tau Aladinas paskolintų savo stebuklingą lempą, su pažadu, kad džinas išpildys bet kurį vieną norą Games.lt labui, koks jis būtų? 🙂

VK: Daugiau turinio. Juk dėl jo visi čia ateina, ne tam, kad vienas su kitu komentaruose pasipyktų. Mūsų, ties portalu dirbančių, pakankamai mažai, tuo tarpu IT ir žaidimų naujienų, failų bei kitko srautas – milžiniškas. Kasdien tenka atsirinkinėti, ką talpinti, o kas gal būt verta mažiau dėmesio. Jėgos ir resursai riboti. Norėčiau, kad džinas padarytų, jog to neliktų ir Games.lt lankytojams keliautų milžiniška informacijos upė. Jei būtų galima užsakyti ir antrą norą, jis būtų susijęs su bendravimo portale kultūra… Na, bet juk noras tik vienas 🙂