Gegužės 21-22 dienomis Krokuvoje įvyks jau eilę metų vykstantis „Digital Dragons“ renginys. Jį drąsiai galime vadinti vienu didžiausių ir svarbiausių žaidimų industrijos renginių vidurio Europoje, nes kasmet šį renginį aplanko daugiau nei 1500 verslo atstovų beveik 500 žaidimų kūrėjų studijų, o pranešimus skaito virš 100 pasaulinio garso pranešėjų.

Nors renginys vyksta sąlyginai netoli nuo Lietuvos, iki šiol šioje Lenkijoje vykstančioje konferencijoje lietuviai dalyvaudavo tik kaip paprasti lankytojai. Tai pasikeis šiemet, nes Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, kartu su kitais Lietuvoje įsikūrusiais žaidimų verslais šiemet įkurdins savo „Digital Dragons“ stendą ir konferecnijos svečius supažindins su Lietuvos žaidimų industrija.

Lietuvos žaidimų industriją „Digital Dragons“ renginyje atstovaus „SneakyBox“, „Tag of Joy“, „Rusty Oak Games“ bei „SnoutUp“ žaidimų kūrėjų studijos. Prie jų taip pat prisijungs didžiausio žaidimų kultūros renginio Baltijos šalyse „GameOn“ organizatoriai, Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos atstovai ir „blockchain“ technologija paremto žaidimų startuolio „RAWG“ atstovai.

Lietuvos delegacijos ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos valdybos narys Šarūnas Mackonis teigė, kad lietuvių dalyvavimas „Digital Dragons“ renginyje kartu yra išties reikšmingas žingsnis siekiant populiarinti Lietuvos žaidimų industriją.

„Tarptautinėse parodose, į kurias suvažiuoja tūkstančiai užsienio kompanijų atstovų, mažai komandai yra sunku išsiskirti ir patraukti kitų dėmesį. Vis tik susivienijęs lietuviškas frontas gali nuveikti išties daug. Taip parodysime, kad mūsų žaidimų industrija ne tik vieninga, tačiau ir be galo įvairi“, – pasakojo Š. Mackonis.

Verta paminėti ir tai, kad Lietuvos žaidimų kūrėjų asocija vis dar priima Lietuvos žaidimų studijų paraiškas prisijungti prie delegacijos „Digital Dragons“ renginyje. Pasak jų, kūrėjams bus suteikta nemokama vieta stende ir bilietas į renginį. Tai puiki proga parodyti savo kuriamus žaidimus leidėjams bei susirasti partnerių ar užsakovų ateities projektams.