Visai neseniai JAV, kompanijos „Nielsen Entertainment“ vykdyto tyrimo metu, buvo apklausta apie 1500 žmonių ir paaiškėjo nauji šios šalies žmonių prioritetai. Pasirodo daugelis vyriškos lyties asmenų skiria daug daugiau pinigų žaidimams, nei muzikai.

Tik DVD diskų pardavimai yra didesni nei žaidimų. O lyginant kompaktiniuose diskuose ir MP3 formatu parduodamos muzikos apyvartą, žaidimai juos gerokai lenkia.

Iš visų apklausoje dalyvavusių žaidėjų atsakymų, pastebima tendencija, kad žaidėjai pradėjo senėti, t.y. vis daugiau senyvo amžiaus gyventojų mielai leidžia savo laisvalaikį prie žaidimų. Net 25 procentus visų žaidėjų sudaro vyresni nei 40 metų vyriškiai.

79 procentai 45 metų ir vyresnių vyrų ir moterų žaidėjų labiau mėgsta žaisti vieni, be pašalinių trukdymo. O paauglės merginos daugiausia laiko praleidžia žaisdamos drauge su kitais. Iš viso aktyvus, vidutiškas žaidėjas per savaitę 5 valandas žaidžia vienas ir 3 valandas drauge su kitais ar internetu.

Praeitais metais visa JAV žaidimų inustrija pasiekė 10 milijardų dolerių apyvartą. Šiuo metu net 40 procentų šeimų namuose turi konsolę, nešiojamą kompiuterį ar asmeninį kompiuterį. Net 23 procentai gali pasigirti turintys visus tris tipus. O 8 procentai žaidėjų savo namuose laiko ir PlayStation 2, ir Xbox, ir GameCube.