Smurto kompiuteriniuose žaidimuose ir jo įtakos paaugliams temos JAV teisėsauga ir advokatai niekaip negali pamiršti. Iš anapus Atlanto nuolat pasigirsta žinios apie skandalus, susijusius su tuo, kad GTA fanas ką nors nušovė ar „Doom“ mėgėjas gąsdina žmones benzininiu pjūklu.

Dar viena žinia iš ten – Luizianos valstijoje numatytos bausmės už M (mature) reitingą turinčių žaidimų pardavimą jaunesniems nei priklauso žaidėjams. Už tokį nusižengimą pardavėjas gali gauti baudą nuo 100 iki 2000 JAV dolerių. Esant sunkinančioms aplinkybėms (pavyzdžiui, M žaidimai nuolat parduodami vaikams), galima ir patekti už grotų metams.

Įdomu tai, kad už baudas reglamentuojančio įsako priėmimą valstijos įstatymų leidėjai balsavo vienbalsiai, kas parodo, jog susidomėjimo kompiuterinių žaidimų pardavimo problema ir noro bausti nesilaikančius taisyklių pardavėjus tikrai netrūksta.

Kita vertus – JAV teisės ekspertai jau dabar abejoja naujojo nutarimo efektyvumu. Veikiausiai jame numatomos nuobaudos būtų lengvai užginčytos teisme. Toks likimas ištiko panašius teisės aktus Mičigane, Kalifornijoje, Ilinojuje bei Jutoje.