Rinkos tyrėjai „ComScore“ paskelbė naujausius JAV išmaniųjų telefonų rinkos duomenis. Iš jų matyti, kad „Microsoft“ delsimas išleisti naują OS mobiliesiems gali kompanijai brangiai kainuoti – „Windows Phone 7“ dar tik horizonte, o rinkos dalis sparčiai trūpa – iš spalį turėtų 19,7 proc. išmaniųjų telefonų rinkos teliko 15,7 proc.. Nelabai sekasi ir „Palm“, kurių rinkos dalis sumažėjo nuo 7,8 iki 5,7 procento.

Lyderiais išlieka nežymiai savo rinkos dalis silpstančių konkurentų sąskaita padidinę RIM (43 proc. rinkos) ir „Apple“ (25,1 proc.). Žymiausiai šoktelėjo, žinoma, „Android“ populiarumas – jei spalį ji dirbo vos 2,8 proc. JAV išmaniųjų telefonų, dabar ji pluša jau 7,1 proc. jų.

Tyrimo duomenys taip pat rodo, kad iš 234 milijonų vyresnių nei 13 metų JAV gyventojų išmaniuosius telefonus turi 42,7 milijono – 18 proc. daugiau, nei turėjo rugsėjį.

Taip pat matyti, kad pamažu auga interneto naršymo telefone, mobilių programų ir naudojimosi virtualiomis bendruomenėmis telefone populiarumas. Tuo tarpu mobilieji žaidimai populiarėja vangiai – juos žaidžiančių amerikiečių per ketvirtį padaugėjo vos 0,4 procento.