Pastaruoju metu jau nebestebina senų filmų perkurimas iš naujo. Viena vertus, tai visgi geras būdas priminti tai kas gali būti pamiršta (tuo labiau paskatinti prisiminti ir senąją filmo versiją). Antra vertus, tai yra tiesiog bandymai pakratyti pinigų maišą: idėja yra, jos išgalvoti nereikia, o štai pridėti „blizgučių“, taip vadinamų spec. efektų, bei pasikviesti kelis žinomus aktorius yra labai lengva. Nepaisant to, kad tie žinomi veidai ir pareikalauja didesniosios dalies filmo biudžeto. Klausimas ar to reikia labiau žiūrovui ar kompanijai, kuriančiai filmo perdirbinį?

„Death Race“ yra 1975-ųjų metų kultinis veiksmo filmas, kuriame plėtojama distopinės temos, kaip visagalės valdžios priespauda bei Amerikos visuomenės valdymas, pasitelkiant brutalias sporto varžybas. Tai vienas iš filmų, kuriame panaudotas sporto elementas, kaip žmonių žemiausius troškimus patenkinantis įrankis. Aišku, mes prisimenam Senovės Romos laikus ir tada gyvavusį posakį – „Duonos ir žaidimų“. Tad „Death Race“ pateikia naujovišką sporto variantą – automobilių lenktynes per visas Jungtines Amerikos Valstijas. Tik čia nėra taip nekaltai, kaip gali atrodyti – reikia būti ne tik pirmam, tačiau pervažiuoti ir kuo daugiau pėsčiųjų.

Štai čia yra to paprasto siužeto ypatybė. Ta žiaurioji detalė yra ir kaip visuomenės priespaudos atspindys, tačiau ir turi satyros atspalvį. Absurdas šiam filmui yra nesvetimas. Nepaisant savo nerimto siužeto, filmas nusipelno atidesnio žvilgsnio: visų pirma, dėl distopinės tematikos ir, be abejo, už tą bukos ir primityvios visuomenės pavaizdavimą. Šiame filme vaidino aktoriai, kurių nereikia pristatinėti: David Carradine ir Sylvester Stallone. Kai filmas vaidybos sudėtingumu nepasižymi, tai aktoriai su savo darbu puikiai susidorojo.

Tad galima numanyti ko galima tikėtis iš naujosios versijos. Jeigu kūrėjai nepamirš išlaikyti tų subtilių satyrinių siužeto elementų ir nesugalvos žiūrovų užversti tik veiksmo persmelktomis scenomis (o turint galvoje šiandieninį spec. efektų kokteilį filmuose, tai ne tik įmanoma, bet ir realu), tai naujoji filmo versija gali būti verta dėmesio. Bet nepamačius, negali nieko spręsti. Ir daugelį paskatins nueiti pažiūrėti šio filmo ne senosios versijos sukelta nostalgija, o vėlgi vardas – Jason Statham. Filmo premjera numatoma šiais metais.

Treileris