Japonų žurnalo atlikta apklausa parodė, kad ir žaidėjai, ir pardavėjai, ir žaidimų kūrėjai didesnį susidomėjimą rodo Nintendo konsolei. Didžiausia PS3 kliūtimi populiarumo link, kaip nurodo dauguma apklaustųjų, yra jos kaina.

Dauguma žaidėjų planuoja iškart po išleidimo pirkti Wii, o kai ženkliai kris PS3 kaina, įsigyti ir ją. O iki to laiko džiaugtis jos siūlomais naujais pojūčiais, tuo pat metu prisiminti gerus senus laikus su Virtual Console ir žaisti savo vaikystės žaidimus.
Štai kaip pasiskirstęs žaidėjų susidomėjimas šiomis dvejomis konsolėmis:
73.6%: Wii
16.7%: PS3
9.7%: nei ta, nei ta

Pardavėjai, kaip stiprų PS3 kozirį nurodo populiarų prekinį ženklą ir gerai žinomas frančizes, bet sutinka, kad jis yra per brangus ir nepasiūlo nieko, išskyrus tai kas visiškai nesusiję su pačiu žaidimu. Paklausti apie Wii jie sako, kad Nintendo konsolė bus gerokai pigesnė už priešininkus ir įneš daugiau naujienų i patį žaidimų pasaulį. Taip pat jų nuomone, Wii kaip ir DS gali susikurti rinką sau, o jo konkurentai varžysis rinkoje, kuria sudėtinga dar labiau išplėsti.

Pardavėjų susidomėjimas konsolėmis:
65.9%: Wii
18.8%: nei ta, nei ta
15.3%: PS3

Žaidimų kūrėjai pritaria pardavėjams, dėl Sony turi gerą vardą ir populiarių licenzijų. Beto japonai yra gerai apsirūpinę naujausiais TV ir gali susidomėti PS3 kaip konsole, geriausiai tinkančia prie jų įrangos savo galimybėmis.

Kai kurie žaidimų kūrėjai mano, kad ne visi vartotojai susidomės „motion sensors“ ir norės kokio nors labiau tradicinio žaidimo būdų. Kita vertus žaidimų kūrėjai yra tikrai susidomėję naujomis galimybemis, kurias sūlio Wii. Tikimasi, kad Wii bus prieinamiausia konsolė šiais metais ir kūrėjai mano, kad Wii užims nemažą rinkos dalį.
Žaidimų kūrėjų susidomėjimas konsolėmis:
69.7%: Wii
27.3%: PS3
3%: nei ta, nei ta

Analitikai teigia, kad gerai žinomas PS3 vardas ir pažįstami žaidimai bus didesnis faktorius konsolės pardavimas, negu technologijos ir galia kurią ji turėtų parodyti. Analitiku teigimu, net pačiai Sony yra baisu kiek daug ji praras pardavinėdama PS3, nes jos savikaina yra gerokai didesnė už kainą kuria ji bus pardavinėjama. Manoma, kad sony gali prarasti iki 260 amerikos dolerių su kiekviena parduota konsole. O tai jau tikrai nemažai.

Analitikų nuomone, Wii bus dominuojanti konsolė Japonijoje(negi gali būti kitaip?), bet kadangi pasaulyje yra žmonių kurie pirks PS3 už betkokią kainą, jie tiki, kad iki kovo galo bus parduota daugiau nei 6 milijonai PS3 vienetų.

Nintendo DS sukūrė nemažą moterų auditoriją. Štai kiek procentaliai yra susidomėjusių konsolėmis:
Moksleivės/studentės:
50%: nei ta, nei ta
37.5%: PS3
12.5%: Wii

Verslininkės:
36.4%: Wii
33.3%: PS3
30.3%: nei ta, nei ta

Namų šeimininkės:
47.6%: nei ta, nei ta
42.9%: Wii
9.5%: PS3

Kaip matome moterų tarpe Wii neturi tokių stiprių pozicijų. Ši apklausa buvo atlikta Japonijoje, tad ji neatspindi situacijos pasaulyje, bet išsakytos nuomonės tikrai vertos dėmesio.

Šaltinis