Turbūt niekam ne paslaptis, kad „Microsoft“ žaidimų kompiuterių pardavimai Japonijoje niekada nebuvo labai dideli. Nieko nuostabaus – kuomet šalies rinkoje klęsti tokie gigantai kaip „Nintendo“ ir „Sony“, konkuruoti su jais sunku.

Tai puikiai matyti ir pardavimų skaičiuose. Rugpjūtį „Xbox 360“ pardavimai Japonijoje galų gale pasiekė 158 tūkstančių ribą, tuo tarpu visame pasaulyje po konsolės pasirodymo parduota jau per 5 milijonus jos vienetų.

Ne nuostabu, kad „Microsoft“ ėmė ieškoti naujų kelių į tekančios saulės šalies pirkėjų širdis. Kompanija nusprendė Japonijos rinkai pasiūlyti vadinamąją „Xbox 360 Core System“ konsolės versiją.

Europoje ir Š. Amerikoje ji parduodama nuo pat „Xbox 360“ pasirodymo, tačiau Japonijos pirkėjams apkarpytų galimybių kompiuterio versija ligi šiol nebuvo siūloma. Nuo įprastinio konsolės varianto „Core System“ skiriasi tuo, jog neturi chromuotos apdailos juostelės, bevieliu valdiklių, kietojo disko. Be to, vietoje komponentinio HD-AV laido pridedamas kompozitinis kabelis.

Planuojama, kad „Xbox 360 Core System“ Japonijoje kainuos apie 86 JAV doleriais mažiau, nei JAV. Gali būti, kad „Microsoft“ ryžis prie konsolės pridėti ir „Project Gotham Racing 3“ bei „Ninety-Nine Nights“ žaidimus.

„Xbox 360 Core System“ Japonijoje turi pasirodyti lapkričio antrą dieną.