Atrodo laikai, kai konsolių pardavimų naujienas iš Japonijoje pradėdavome žodžiais „Nintendo dominavimas“, „ir vėl“, „DS niekas nepasipriešina“, po truputį ima baigtis. Dabar vis dažniau savo kelią į viršūnę ima skintis nešiojama „PSP“ konsolė.

Būtent taip atsitiko ir praėjusią savaitę. Vasario 28 dieną pasirodžiusi nauja mėtinės žalios spalvos „PSP“ konsolė iškart įkopė į pirmąją topo vietą, savo artimiausią konkurentą „Wii“ konsole aplenkęs visa 10 000 vienetų, o savo pagrindinį konkurentą – „DS“, beveik 20 000 konsolių.

Tiesa, tai ir tebuvo visos „karštos“ naujienos iš Japonijos, kadangi likusios konsolės nieko naujo nepademonstravo. „PS2“ ir toliau užtikrintai suranda po 10 000 naujų gerbėjų (pagaliau apsisprendusių nusipirkti konsolę) kiekvieną savaitę. „PS3“ ir toliau turi galimybę pasigirti, kad sugebėjo aplenkti „Xbox 360“ – savo „tiesioginį konkurentą“ (ir dar žinoma savo „Blu-ray“ diskų grotuvu). „Xbox 360“ savo ruožtu gali pasigirti sugebėję perkopti net 2000 konsolių slenkstį, bei tikėtis, kad ateityje jiems tikrai seksis geriau.

O „Nintendo“ konsolės kaip ir visą vasarį atrodo kaip neapsisprendusios. Jų pirkėjų skaičius jau senai nustojo kitęs ir kartais pasvyruoja keliais tūkstančiais vienetų. Taip ir nesuprasi: atsibodo japonams „DS“ ar tiesiog visi ją jau ir taip turi. Tokia tad gaida ir užbaigsime praėjusios savaitės japonijos konsolių apžvalgą. Gero jums ilgojo savaitgalio!

Pilni pardavimų duomenys:

„Sony PSP“ – 73 706
„Nintendo Wii“ – 64 535
„Nintendo DS“ – 51 922
„PlayStation 3“ – 13 520
„PlayStation 2“ – 10 986
„Xbox 360“ – 2 282