Kaip numatė ekspertai, indžio atsargų žemėje pakaks vos 10 metų – tai skamba lyg mirties varpai saulės enegijai, o tuo pačiu ir LCD ekranams. Šią sunkią valandą, naujas Vokietijos Max Planck instituto atradimas tyrinėjant polimerą, išlaiko viltį apsaugoti saulės energiją nuo priešlaikinės baigties.
Saulės baterijų elementai priklauso nuo indžio metalo, nuo jo permatomumo, kas taip pat yra būtina šviesos išsiuntimui ar priėmimui elektronikoje. Inžinieriai primena indžio reikalingumą LCD ekranuose ir kituose permatomuose elektronikos prietaisuose. Deja indis yra palyginti retas metalas žemėje ir esančios atsargos greitai senka. Taigi tyrinėtojai ieškojo alternatyvių šviesai laidžių medžiagų.
Viena nauja tyrinėtojų komanda tvirtina, kad galbūt jie rado išeitį viename gausiausių elementų žemėje. Plank’o instituto tyrinėtojai rado naują būdą, panaudoti grafeną – vienetinį dvisluoksnį anglies atomą, išgautą ir grafito. Iš 10 grafeno sluoksnių yra suformuotas elektrodas. Kiekvienas sluoksnis sudarantis elektrodą yra tik 5 nm storio.Naujoji medžiaga turi tokį pat, o gal net geresnį savitajį laidumą nei indis, ir tik šiek tiek nusiledžia indžiui permatomumo srityje.
Nuo šio atradimo praeis, turbūt, dar kokie 5 – 10 metų iki tikros produkcijos. Tai teikia didžių vilčių apsirūpinti švaria energija ir iš anksto paruošti perspektyvų sprendimą elektroniniams ekranams.