Iš sekmadienį pasibaigusiame Europos vyrų krepšinio čempionate „EuroBasket 2011“ dirbusių organizatorių ir žurnalistų kompiuterių buvo išsiųsti beveik 4 terabaitai duomenų. Tokį informacijos kiekį gali sudaryti maždaug milijonas nuotraukų, šimtai video įrašų, tūkstančiai straipsnių ir elektroninių laiškų.

Šešiose krepšinio arenose įrengtomis balso telefonijos ryšio linijomis Lietuvos ir užsienio valstybių televizijos ir radijo komentatoriai kalbėjo daugiau nei 3 tūkst. valandų. Apie varžybas savo šalių žiūrovams tiesiogiai pasakojo maždaug 50 televizijos ir radijo komentatorių iš 20 valstybių.

Didžiausiame pagal dalyvių skaičių Europos krepšinio čempionate integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja TEO organizatoriams ir svečiams įrengė beveik 3,1 tūkst. darbo vietų, jose užtikrinto itin spartų interneto ryšį. Bendras įdiegtų kompiuterinių tinklų ilgis sudarė maždaug 200 kilometrų.

Čempionato organizatorių duomenimis, pirmajame čempionato etape keturiose arenose internetu naudojosi daugiau nei 1,7 tūkst. organizatorių, dalyvių ir žurnalistų. Vėlesniuose etapuose Vilniuje ir Kaune – maždaug tūkstantis ir 1,5 tūkst. svečių.

Čempionato arenose buvo parengta daugiau nei 200 nešiojamųjų kompiuterių, maždaug 150 spausdintuvų, dešimtys telefono aparatų ir faksų. Žiūrovų ir organizatorių patogumui arenose buvo įrengta daugiau nei 130 televizorių, kurie rodė tuo metu vykstančių varžybų transliaciją. Siekiant išvengti nesklandumų dėl galimų elektros tiekimo sutrikimų, TEO arenose buvo įdiegusi rezervinę sistemą, kurią sudarė itin galingi akumuliatoriai bei dyzeliniai generatoriai.

Viso čempionato metu arenose dirbo daugiau nei 300 TEO ir bendrovės partnerių darbuotojų, kurie rūpinosi nenutrūkstamu interneto ryšio ir kitų sistemų veikimu.

„EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto skelbtą viešąjį konkursą laimėjusi TEO projekto įgyvendinimui pasitelkė bendrovę „Elsis IT“, kuri atliko kompiuterinių ir elektros tinklų diegimo darbus. Projekto metu biuro įrangą teikė „REO Investment“.

TEO LT pranešimas spaudai

6 Komentarai

 • suprakedas
  Posted 2011-09-19 12:15 0Likes

  LABAI SAUNUS STRAIPSNIS. Nenustok rasyti! Skaitosi labai gerai, PUIKU!!!!!!!!!

 • Thicka
  Posted 2011-09-19 12:26 0Likes

  Bet galetu ir mpeg2 signalu transliuot….

 • Tavo_Draugas
  Posted 2011-09-19 12:29 0Likes

  Va ir vieta kur Lietuviai nesusišiko 🙂

 • chuliganas
  Posted 2011-09-19 13:07 0Likes

  Taip pat galetu ivesti sviesolaidi i privaciu namus 😀

 • viminkas
  Posted 2011-09-19 14:09 0Likes

  chuliganas rašė:
  Taip pat galetu ivesti sviesolaidi i privaciu namus 😀

  labai pritariu tau i bendrabucius vveda i privacius ne

 • Lorteras
  Posted 2011-09-21 03:14 0Likes

  Lietuvoje visada namai kencia privatus.Pas save namuose ,daugiabutije matau reliai 8mbs greiti interneto ,o pas tevus i nama privatu nuvazavus vos 1 mbs matau tai juokas pajama ,nes tik miesta pervaziuoju ,nes kaip pasakius is miesto neisvaziuoju ,o toks didelis skirtumas greicio XD

Komentuoti