Tikrai neblogai pasirodęs JAV „Apple iPhone“ mobilusis telefonas pradeda žygį į Europą. „Apple“ paskelbė, kad Didžiojoje Britanijoje „iPhone“ debiutuos lapkričio 9 dieną, juo prekiaus tik O2 mobiliojo ryšio operatorius. Tuo pat metu „iPhone“ pasirodys ir Vokietijoje, kur jį pardavinės „T-Mobile“.

Jau aiškios ir kainos – D. Britanijoje „iPhone“ kainuos 269 svarus, na o Vokietijoje – 399 eurus. Deja, priešingai nei buvo tikimasi, startui Europoje „Apple“ neapginklavo „iPhone“ 3G mobiliojo ryšio palaikymu. Taigi, maksimalios mobilaus interneto „iPhone“ telefone galimybės baigiasi ties EDGE technologijos spartos riba, kas, kaip spėja ekspertai, gali nemenkai sutrukdyti „iPhone“ išpopuliarėjimui senajame žemyne.

Teisybės labui verta paminėti ir tai, kad Lietuvoje jau mažai ką stebinantis EDGE nėra taip plačiai įdiegtas kai kuriuose Vakarų Europos valstybėse. Štai „iPhone“ Vokietijoje pardavinėsiantys „T-Mobile“ planuoja visą šalį dengiančio EDGE tinklo diegimo darbus baigti tik iki šių metų galo.