Dalis jūsų jau tikrai girdėjot gandų, kad „Topo centre“ bus pradėta žaidimų mainų programa. Šiandien „Topo centras“ išplatino pranešimą spaudai šia tema.
Pateikiu kelias reikšmingas jo ištraukas:

„Nuo šiol kiekvienas „Topo centre“ pirkęs originalius Playstation 3, Playstation 2, Xbox 360, Playstation Portable, Nintendo Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS video žaidimus galės juos grąžinti atgal į parduotuvę ir atgauti iki pusės sumokėtos sumos kaip nuolaidą naujam žaidimui įsigyti. Nuolaidos sumuojamos, tad naujas žaidimas gali tekainuoti net ir 1 centą.

Nuo rugpjūčio 18 d., pirkus žaidimą „Topo centre“ ir išsaugojus kasos kvitą, bus galima panaudotą kompiuterinį žaidimą grąžinti į antrinę žaidimų rinką. Gražinamas žaidimas turi būti kuo idealesnės būklės — nesubraižytas, neaprašinėtas, pilnos komplektacijos. Kuo geriau išlaikytas žaidimas priduodamas, tuo pigiau bus galima įsigyti naują.

Naujoji paslauga bus teikiama nuo rugpjūčio 19 d. Visas dalyvavimo šioje programoje sąlygas galite sužinoti www.topocentras.lt arba Vilniaus ir Kauno „Topo centro“ parduotuvėse. Paslauga bus teikiama tik „Topo centro“ parduotuvėse Vilniuje, Ukmergės g. 240 ir Žirmūnų g. 64 bei Kaune, Savanorių pr. 206 A.“

Pilną pranešimą spaudai galite perskaityti čia, tačiau… Net ir tada jums kils daugiau klausimų, nei rasite atsakymų. Būtent todėl, šiandien mečiau visus darbus ir stvėriau už projekto įgyvendinimą atsakingą asmenį už kupros. Jūsų dėmesiui interviu su „Topo centro“ produktų vadybininku Pauliumi Sakalausku. Pokalbio  metu bandom išsiaiškinti dalykus kurie rūpi kiekvienam iš mūsų:

Games.lt: Sveikas Pauliau. Pradėkim nuo šiai minutei viešai žinomų instrukcijų. Jose parašyta, kad „įgyta nuolaida suteikiama naujiems žaidimams“. Tai vis dėl to… Už turimą nuolaidą galėsiu pirkti tik naujus žaidimus, ar ir dėvėtus?

Paulius Sakalauskas: Nuolaida bus suteikiama tik naujiems žaidimams įsigyti.

Games.lt: Ar skirsis žaidimų priėmimo sąlygos priklausomai nuo to, ar jie buvo platinami su „Online Pass“ ir/arba DLC kodais?

Paulius Sakalauskas: Kadangi būtų pakankamai sunku sukontroliuoti šį procesą parduotuvėse, tai žaidimų priėmimo sąlygos nesiskirs.


Games.lt:
Ai, būkim atviri… DLC kodai ir „Online Pass“ kortelės pateikiamos be apsauginių sluoksnių, šio proceso kontroliuoti būtų neįmanoma, net jei ir norėtum. Kyla klausimas, ar tokiu atveju ketinat papildomai žymėti žaidimus, kurie patekę į naudotų lentynas bus „nepilni“ ir/arba reikalaus „papildomų išlaidų“ žaidimui internete?

Paulius Sakalauskas: Ne, papildomas žymėjimas nebus taikomas

Games.lt: Kaip bus vertinamas grąžinamo žaidimo stovis? Pavyzdžiui „PlayStation 3“ diskai gali būti gerokai pabraižyti ir tai neturi jokios įtakos žaidimo kokybei. Kaip elgsis salonų darbuotojai aptikę nežymius pažeidimus? Nežymiai apdraskyta pakuotė, užsilenkę instrukcijų knygelių kampučiai, mikro įbrėžimai ant diskų… Ar bus mažinama išmoka? Ar žaidimai bus tiesiog nepriimami?


Paulius Sakalauskas:
Darbuotojai vertins bendrą dėžutės, instrukcijos bei disko būklę. Visi diskai bus tikrinami žaidimų kompiuterių pagalba. Jei įbrėžimai neturės įtakos žaidimo kokybei, tai žaidimas bus priimamas. Išmoka gali būti mažinama jei bus minėtų pažeidimų.

Games.lt: Ar svarstote galimybę, kažkada pradėti supirkinėti ne tik „Topo centre“ pirktus žaidimus. Na gal ne visus iš eilės, bet tame pačiame užsienyje dažnai rengiamos akcijos, kai superkami arba keičiami populiarūs žaidimai nepriklausomai nuo to kur jie pirkti.

Paulius Sakalauskas: Viskas priklausys nuo žmonių aktyvumo. Jei matysime, kad yra paklausa, tai svarstysime galimybes rengti ir tokias akcijas.

Games.lt: Instrukcijose taip pat rašote, kad nuolaida turi būti panaudota iškarto grąžinus žaidimą. Ar tai reiškia, kad negalėsiu kaupti nuolaidų namuose, t.y. kas kartą grąžindamas žaidimą turėsiu iš karto įsigyti naują?


Paulius Sakalauskas:
Kiekvieną kartą grąžindami žaidimą nuolaidą turėsite panaudoti iškart. Nuolaidos yra sumuojamos taigi grąžinus keletą žaidimų iškart, galėsite įsigyti naują žaidimą, kad ir už 1ct.

Games.lt: Bet jei įsigijau jau naudotą žaidimą, jį irgi galėsiu grąžinti? Jei taip — kokiu būdu bus skaičiuojama už jo grąžinimą gaunama nuolaida? Tuo pačiu kyla klausimas kas bus jei įsigysiu naudotą metų senumo žaidimą? Ar galėsiu jį grąžinti, ar jis nebus laikomas per senas?


Paulius Sakalauskas: Įsigijus naudotą žaidimą, kad ir metų senumo, Jūs taip pat galėsite jį grąžinti, bet nuolaidą gausite tik naujam žaidimui įsigyti. Nuolaidos dydis priklausys nuo žaidimo įsigijimo datos. Kuo greičiau žaidimą gražinsite tuo didesnę nuolaidą galėsite gauti.

Games.lt: Į kai kuriuos žaidimus kūrėjai prideda visokių dalykėlių. Gitarų, būgnų, ausinių, mikrofonų, kamerų ir t.t. Ar tokie žaidimai irgi bus priimami. Jei taip, ar priedus reiks grąžinti su žaidimu?


Paulius Sakalauskas: Mes siekiame, kad mūsų klientai įsigiję naudotą žaidimą galėtų juo mėgautis kaip nauju, tad tokių žaidimų nebus galima grąžinti. Priežastis labai paprasta, mes negalėsime užtikrinti, kad visi priedai veiks ir nesukels problemų.

Games.lt: Aha… Tokiu atveju peršasi klausimas ar bus priimamos kolekcinės ir proginės žaidimų pakuotės?

Paulius Sakalauskas: Kolekcinės ir proginės žaidimų pakuotės bus priimamos.

Games.lt:  Žaidimai skirti asmeniniam kompiuteriui nebus priimami. Jei teisingai suprantu, ši taisyklė taikoma dėl serijinių numerių naudojimo ir sudėtingos grąžinto žaidimo patikros. Čia jau galutinis sprendimas? Yra PC žaidimų kurie nėra saistomi jokių tokių įsipareigojimų, gal ateityje galvojat pasigaminti lipdukų jų žymėjimui… Na pavyzdžiui „Šį žaidimą galėsi grąžinti!“.


Paulius Sakalauskas: Deja, tai būtų per sudėtinga įgyvendinti parduotuvėse. Ne visi gi esam užkietėję žaidėjai.

Games.lt: Kaip parduotuvėse bus pateikiami naudoti žaidimai? Statysite naujas lentynas, krausite viską ten pat, ar paprastai, lietuviškai įrengsite lovius?

Paulius Sakalauskas: Žaidimai bus žymimi skirtingų spalvų lipdukais „Naudotas žaidimas“ priklausomai nuo kainos dydžio. Bus penkios naudotų žaidimų spalvų-kainų grupės: raudona-79lt, oranžinė-59lt, geltona-39lt, žalia-19lt, mėlyna-9lt. Taip klientai galės lengviau atskirti naudotus žaidimus.

Games.lt: Raudonas 79 litai yra didžiausias tavo paminėtas. Ar tai reiškia, kad nebus brangesnių grąžintų žaidimų?

Paulius Sakalauskas: Taip, galiu patikinti, kad brangiausias naudotas žaidimas kainuos 79 litus.

Games.lt: Kaip suprantu iš pradžių paslauga bus teikiama tik poroje parduotuvių?


Paulius Sakalauskas:
Taip. Naudotus žaidimus, kol kas bus galima grąžinti 2 parduotuvėse Vilniuje ir 1 parduotuvėje Kaune. Vilniuje, Ukmergės g. 240 ir Žirmūnų g. 64 bei Kaune, Savanorių pr. 206 A. Žaidimus į šias parduotuves galėsite grąžinti ir jei jie buvo pirkti kitose „Topo centro“ parduotuvėse.

Games.lt: Tik nedaugelis žino, kad Klaipėdos „Topo centras“ turi atskirą sistemą. Tad patikslink, ar Klaipėdoje pirktus žaidimus irgi galėsiu grąžinti Kaune?

Paulius Sakalauskas: Ne. Klaipėdos regiono „Topo centruose“ pirkti žaidimai nebus priimami.


Games.lt:
Kalbėdamas apie salonus kur veiks paslauga, pats pasakei „kol kas“. Kadangi aš tavęs už liežuvio netraukiau, tai padarysiu dabar. Ką reiškia „kol kas“? Jau kuriami paslaugos plėtros planai?

Paulius Sakalauskas: Viskas priklausys nuo Jūsų. Jei aktyviai dalyvausite programoje, tai plėtros planai taps realūs.

Games.lt: Bet plėtra galima ir dalimis. Pavyzdžiui jūs galit neteikti keitimo paslaugos Alytuje, bet ten žmonės irgi nori pigesnių žaidimų. Ar galima tikėtis, kad artimiausiu metu paslauga pradės bent dalinę „migraciją“. Turiu galvoje, ar neplanuojate Kaune ir Vilniuje supirktų žaidimų pasiūlyti salonuose kur supirkimo paslauga neteikiama?

Paulius Sakalauskas: Tokia galimybė yra svarstoma.

Games.lt: Paslauga bus pradėta nuo rugpjūčio 19dienos. Aš šiandien įsigijau naują žaidimą „Topo centre“. Ar rugpjūčio 19 dieną jau galiu jį nešti grąžinimui?

Paulius Sakalauskas: Jei išsaugosi kasos kvitą — taip.

Games.lt: Ha, ha! Vadinas Games.lt yra pirmas portalas Lietuvoje pranešęs, kad teoriškai paslauga galioja jau nuo DABAR! Gerai… Paskutinis klausimas. Kokie yra pagrindiniai šios paslaugos teikimo tikslai? Kitaip tariant kokius lūkesčius turite jūs patys?

Paulius Sakalauskas: Mūsų, kaip buitinės technikos ir elektronikos lyderio pareiga — diegti rinkoje naujoves. Su šia programa siekiame pasiūlyti žaidimus, kurie būtų verti daugiau nei pirkti kitur. Mes tikimės, kad mūsų klientai, tai įvertins.

Games.lt: Mes taip pat tikimės, kad sistema veiks sklandžiai ir jūs stengsitės, kad ji būtų naudinga žaidėjams. Tada klientai tai įvertins. Pagauni užuomina? Didžiulis dėkui už pokalbiui rastą laiką, games.lt savo ruožtu jums linki gražaus starto ir sėkmės..

Paulius Sakalauskas: Ačiū ir jums. Noriu pabrėžti, kad ši paslauga kuriama žaidėjams, tad mes tikrai esam atviri pasiūlymams ir idėjoms. Jei jūsų skaitytojai turi minčių kaip šią sistemą paversti dar patogesne, gali brūkštelti mums laišką, ar tiesiog palikti komentarą po šiuo interviu. Aš dažnai užsuku į games.lt, tad visus juos perskaitysiu!