Mes jau rašėme, jog lietuvių įmonės „Gaumina“ sukurtas internetinis žaidimas „Stickman Madness“ buvo nominuotas prestižiniams Didžiosios Britanijos žaidimų apdovanojimams. Kaip jam sekėsi – sužinosime jau greitai (nugalėtojai bus paskelbti rytoj). O tuo tarpu jūsų dėmesiui pristatome interviu su šios įmonės verslo plėtros vadovu Dariumi Bagdžiūnu (beje, visi norintys gali išbandyti žaidimą čia

Games.lt: Pirmiausia galbūt galėtume šiek tiek papasakoti apie pačią „Gaumina“? (Kada kompanija buvo įkurta? Kokie yra jos tikslai ir siekiai?)

Darius Bagdžiūnas,,Gauminai“ jau 10 metų. Įsikūrėme gūdžiais 1998-aisiais, kai internetas daug kam skambėjo kaip burtažodis, o dalis įmonių apskritai neturėjo kompiuterių. Internetas mums buvo labai įdomu, bet žinių turėjome visai nedaug. Įsivaizduokite, kad jums dabar tektų dirbtinai išauginti žmogaus kepenis. Turbūt gerokai pasigilinę sugebėtumėte. Panašiai ir mes ir tada ėjome bandymų keliu.. 🙂 Visą laiką sekė nuolatinis darbas ir mokymasis: iš savo klaidų, svetimų, pasaulio, kritikos, patarimų.

9 metus dirbome turėdami vieną tikslą – tapti geriausiais Lietuvoje. Pernai supratom, kad jį jau pasiekėme, o šiemet ,,Golden Hammer“ buvome pripažinti geriausi Pabaltijyje. Šiandien kuriame ne tik svetaines, bet nuo e-verslo idėjų iki socialinių tinklų aplikacijų, internetinių kampanijų ir kitų netikėtų būdų kompanijoms pasiekti verslo tikslų internete; turime per 100 Lietuvos ir tarptautinių apdovanojimų. Smagu. Bet pernai ,,Gauminos“ tikslas pasikeitė. Dabar siekiam tapti vienu iš nedaugelio lietuviškų globalių prekinių ženklų. Einame į užsienį, jau kelis metu veikia biuras Airijoje, steigiame ofisą D. Britanijoje. Galvojome, kad esame didelė žuvis, tačiau palyginus su tikrai didelėm žuvimis, Londone esam labiau panašūs į kakutį. Manom, kad tai – puiki startinė pozicija.

Games.lt: Kaip kilo idėja sukurti žaidimą „Stickman Madness“? Ir kokiam tikslui jis buvo kuriamas?

D.B.: Šis žaidimas buvo sukurtas žaidimų portalui „Dragon Gamez“. Klientas prašė sugalvoti kažką, kas vežtų žaidėjus…

Games.lt: „Stickman Madness“ iš tiesų yra gan žiaurus. Jis buvo būtinas žaidimo atmosferai sukurti ar tiesiog nenorėjote, kad jūsų produktas būtų skirtas ir jaunesniai auditorijai?

D.B.: Kuriant žaidimą turėjome vienintelį tikslą – žaidimo stilistika, iliustracijos, scenarijus, nuotaikos turėjo būti žymios žaidimų serijos ,,Xiao xiao“ tęsinys. Dalyje žaidimų portalų ,,Stickman Madness“ publikuojamas su ženklu N-17, jam suteikiamas statusas ,,extreme violence“ – tai bent iš dalies apsaugo jaunesnę auditoriją.

Kruvinos scenos yra šio žanro skiriamasis bruožas, tam tikras realybės elementas. Vis dėl to, daug kraujo ir „kreizy“ istorija ir yra tai, kas milijonus priverčia žaidimą dievinti arba neapkęsti. Juk žaidėjas turi nužudyti savo priešininkus, kad išgyventų pats. Be kraujo žaidimas būtų kaip salotos be padažo ar sriuba be druskos.

Games.lt: Kaip žinia, Lietuva nėra labai žinoma žaidimų pramonės šalis, tai kaip jums pavyko pasiekti, kad „Stickman Madness“ buvo nominuotas „Golden Joystick“ adovanojimams?

D.B.: Mes tiesiog sukūrėme, padrebėjome ir paleidome. Tada pažiūrėjome į rezultatus ir nusiuntėme porai apdovanojimų. Jei kuriate žaidimus patys, ištraukite juos iš stalčių, nupūskite dulkes, susirinkite svarbiausių industrijos apdovanojimų sąrašą ir paskubėkite į juos užregistruoti. Gal patys nepastebėjote, kaip sukūrėte šedevrą. Dauguma apdovanojimų netgi be dalyvio mokesčio, ir kaip matom, nešališki. 🙂

Viduramžiais žmonės bijojo milžiniškų jūros gyvačių ar leviatano, kuris praryja laivus, todėl tik drąsiausi plaukdavo į jūrą. Šiandien žinome, kad tos pabaisos neegzistuoja. Deja, šiandien kūrėjai bijo naujų. Žaidimų industrijoje tai – tokie titanai kaip ,,Electronic Arts“ ar ,,Blizzard“. Artodo, kad jų neįmanoma nugalėti, todėl dalis net nebando. Ir tai yra klaida. Mes, lietuviai, esame tokie pat kūrybiški (arba tokie pat kvaili) kaip ir pvz.: japonai. Siųskite savo darbus visur kur tik galite, blogiau nebus.

Games.lt: Internete radome ir antrąją „Stickman“ serijos dalį, kurią taip pat pastebėjo ir „FHM“ žurnalas. Po tokios sekmės, galbūt planuojate kurti ir trečiąją dalį?

D.B.: Kai paleidome pirmą seriją, komanda negalėjo sulaukti, kada vėl galėsime pulti prie darbo. Prigalvojome idėjų, naujų scenarijų, aplinkų ir efektų vizijų. Ar bus trečia serija – paslaptis. Tai priklauso nuo rezultatų. Dabar laukiame „Golden Joysticks“ apdovanojimų, šiandien paaiškėjo, kad žaidimas taip pat pateko į ,,Golden Spiders“ apdovanojimų finalą, kuris lapkričio gale vyks Airijoje. Tada ir nuspręsime, ką darysime – ar kursime naują seriją, ar pasirūpinsime, kad dar daugiau reikiamų žmonių sužaistų jau esamas dvi, pavyzdžiui, šiuo metu galvojame apie pirmosios versijos žaidimo aplikaciją ,,Facebook‘e“ ir ,,Bebo“.

Games.lt: Antroje „Stickman“ dalyje pastebėjome Vilniaus televizijos bokštą. Sakykite, gal žaidime yra ir daugiau užuominų, kad jo kūrėjai iš Lietuvos?

D.B.: Užsieny susiduriam su tuo, kad dalis klientų net nežino, kur ta Lietuva yra. Tenka aiškinti, kad tai ne Lenkija ir ne Afrika. Niekam neįdomu, iš kur tu. Įdomus tik tavo žaidimas, svetainė ar kitas sėkmingas projektas. Todėl visiškai savaime darbuose kartais atsiranda ,,easter egg‘ų“ – pavyzdžiui, dizaineris sukeičia spalvas į tris mums gerai žinomas, kurios pasirodo tik paspaudus, pavyzdžiui, CTRL+58. Tokių dalykų netriname, gali būti, kad ir čia rasite dar kokį. Lietuvą reikia visaip kaip garsinti.

Games.lt: Kokie yra jūsų ateities planai dėl žaidimų kūrimo? Galbūt planuojate pradėti kurti ir daug „rimtesnį“ projektą?

D.B.: Tapti klasikine žaidimų kompanija kol kas neplanuojame. Bet žinot, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Prisiminkim, kad ir ,,God Of War“. Teko žmogeliui pakeisti savo planus…

Sėkmės visiems žaidžiant ir kuriant!

Na, o pabaigai keletas ,,Stickman Madness 1” žaidimo faktų:

– Žaidimą kūrė 26 kg smegenų. Jos priklauso: kūrybininkui, scenaristui, animatoriui, iliustratoriui, interneto dizaineriui, 3 flash programuotojams, garso efektų specialistui, projektų vadovui, visai testuotojų grupei.

– Žaidimo kūrimas užtruko 2 mėnesius.

Kelių žinomų Lietuvos interneto žaidimų mėgėjų komentarai:

Marius Berenis (ŽAS):
,,Šiaip nesu šaudyklių fanas, bet poroje vietų šyptelėjau. Tik per mažai kraujo. Juokauju. Ir nelabai įsikirtau, kodėl pagrindinis veikėjas – mergaitė ar šiaip ilgaplaukis? Sėkmės nelengvame žudymo mašinų gamybos procese!”

Tomasz Sinicki (muzikos grupės ,,Gravel“ vokalistas):
,,Blyn! Baigiasi kulkos, tada tave nušauna. Po penkių kartų jau žinai, iš kur išlįs priešai. Bet net jei kiekviena iš dešimties kulkų užmuša priešus, vis tiek miršti, nes po to iš už lango išlenda keturi ir sušaudo. Manau, kad žaidimų kūrėjai prisižiūrėjo ,,Pulp Fiction” (Quentino Tarantino filmas). Panaši scenografija ir daug kraujo. Kažkokie Tarantinai. ,,Gaumina” turėtų nuo šiol vadintis ,,Tarantina”. Trūksta tik garso takelio. Moteris su pistoletu – Uma Thurman. Niekad nepatikėčiau, kad žaidimą sukūrė lietuviai, todėl linkiu vystyti produktą toliau, sukurti gerą garso takelį ir pardavinėti visur visur. Pasidaryti daug daug pinigų. Žaidimas geras, siunčiu draugams.“