Pastaraisiais metais ženkliai padaugėjo teisminių procesų dėl autorinių teisių pažeidimų, kurie buvo nukreipti prieš žaidimuose sukčiaujančius žaidėjus ir tam galimybę suteikiančius kodų ir žalingos programinės įrangos kūrėjus. „Grand Theft Auto V“ leidėjų „Take-Two Interactive“ prašymu buvo iškeltos net kelios bylos tiek Jungtinėse Valstijose, tiek už jų ribų prieš sukčiavimu kaltinamus žaidėjus.

Praėjusių metų rugpjūtį kompanija padavė į teismą Floridos valstijos gyventoją Jhonny Perez, kuris buvo kaltinamas sukūręs „Elusive“ pavadinimu žinomą programinę įrangą, leidusią sukčiauti prieš kitus žaidėjus „Grand Theft Auto Online“ žaidime. Ši programinė įranga buvo pardavinėjama žaidėjams su kainą, svyruojančią nuo 10 iki 30 JAV dolerių.

„Take-Two“ atstovų teigimu, prieš prasidedant teismo procesui, buvo bandyta tartis su „Elusive“ programinės įrangos kūrėju, tačiau atsakovui nerodant iniciatyvos byla atsidūrė teisme. Kaip skelbiama, Niujorko federalinis teismas įpareigojo J. Perez sumokėti 150 tūkst. JAV dolerių už padarytą žalą intelektinei nuosavybei ir atlyginti beveik 70 tūkst. JAV dolerių siekiančias advokatų išlaidas.

Tai yra didžiausia kada nors skirta bauda kenkėjišką programinę įrangą kūrusiam asmeniui. Tiesa, „Take-Two“ siekė prisiteisti dar daugiau. Kompanija įvertino patirtą žalą siekiant 500 tūkst. JAV dolerių. Ši suma buvo argumentuojama sąžiningų žaidėjų atgrasymu nuo žaidimo ir galimų pirkimų bei pajamų praradimu dėl sumažėjusio virtualios valiutos žaidime pirkimo.

„Elusive“ programinės įrangos nebegalima įsigyti nuo praėjusių metų pabaigos. Šios programinės įrangos kūrėjas teigia, kad priteistą sumą paaukos labdarai.