Neseniai išleista aštuntoji sparčiai populiarėjančios naršyklės versija pristatė ne tik smulkius saugumo ir klaidų pataisymus. Iki šiol Google pristatė tokius atnaujinimus kaip plėtinių palaikymas, adresyno sinchronizacija su Google sąskaita bei šiokie tokie vartotojo sąsajos patobulinimai (beje, sumažinę ir taip minimalų mygtukų skaičių ekrane). Chrome vartotojus pavergė savo aukso viduriu tarp minimalistinės vartotojo sąsajos, neužimančios daug vietos ekrane, stiliaus ir funkcionalumo. ką dar buvo galima patobulinti?
Matyt besirengdama savo Chrome OS paleidimui, Google pristatė pilną HTML5 palaikymą ir „Chrome Apps“ platformą. Trumpai apžvelgsiu šiuos patobulinimus.
HTML5 palaikimas leidžia tinklapių kurėjams panaikinti ribą tarp eilinės kompiuterio programos ir tinklapio. Daugiau nebereikia jokių dialogo langų skirtų nurodyti bylą kurią norite siųsti e-paštu – galima tiesiog ją nutempti. Norite įkelti nuotrauką į „Facebook“? Prašom! Pilnavertis „cache“ palaikymas leidžia dar greičiau naršyti internete – tinklapiai naudojantys HTML5 gali būti išsisaugoti kompiuterio atmintyje lyg programos ir kai kuriais atvejais net veikti atsijungus nuo interneto (pataisykit jei čia kažkuo klystu).
„Google Chrome Apps“ pilnai išnaudoja visus HTML5 privalumus. Iš pirmo žvilgsnio tai tik nuorodos į tinklapius, bet rimčiau pasinaudoję pamatome, jog daugelis jų bent iš dalies veikia ir be interneto, labai greitai užsikrauna ir veikia labai sklandžiai. Tai tokios programos kaip Gmail, Google Reader, Picasa, Box.net, Google Docs, Aviary ir daug kitų. Visas Chrome programas, plėtinius ir temas galite rasti čia.
Ši versija verčia rimtai patikėti Google prognozėmis apie ribos tarp sistemos ir interneto nykimą. Įsivaizduokite kokios tokių internetinių programų galimybės – nuo paprasčiausių nuotraukų redagavimo programėlių iki multimedijos ir sistemos įrankių, naudojamų net neparsisiuntus. Jau dabar Firefox ir Opera kūrėjai bando adaptuoti Chrome paprastumą savo kūriniams. Ar Chrome gali pralenkti Firefox ir vartotojų skaičiumi? Bent artimiausiu metu – tikrai ne. Ar pralenks šiuos konkurentus funkcionalumu? Matyt, kad jau pralenkė…

Jau naudojantys Chrome atnaujinimo mygtuko gali neieškoti – versija tikriausiai jau seniai atnaujinta. Iki šiol Chrome nenaudoję vartotojai gali ją parsisiųsti iš Google.