DËMESIO!

Žaidimų aptarimui yra sukurtas specialus klubas – prašome ten ir dalintis savo įspūdžiais bei lūkesčiais. Max

Baigiasi metai, tai išties nuostabus laikas, kai dvi gražios šventės keičia viena kitą. Praėjus Šv. Kalėdoms, didžiausią bumą žaidimų industrijoje sukeliančiam metui, Games.lt, rengia geriausio 2004-ųjų žaidimų apdovanojimus, kad išsiaiškinti kas gi šiais metais tapo „pačiu pačiausiu“. Nenukopijuoti iš užsienio tinklalapių, ar parašyti naujieną, kokie žaidimai tapo populiariausi Šiaurės Amerikoje, ar kur nors kitur, o surengti savo rinkimus, ir išrinkti Lietuvoje populiariausius ir geriausius kompiuterinius ir video žaidimus. Taigi visą sausio mėnesį jūs turėsite galimybę rinkti 2004-ųjų metų geriausiuosius.

Pristatome nominacijas ir trumpų „dalyvių“ aprašymus.

Metų žaidimas – bene svarbiausia kategorija, kurioje išsiaiškinsime kas gi šiais metais buvo pats geriausias. Tai žaidimas kurį žino visi, tai visų svajonių žaidimas, tai žaidimas kurį išbandyti nori kiekvienas. Taigi, kuris iš jų taps tuo pačiu geriausiu, nuspręsite jūs.

Far Cry (Ubisoft)„Far Cry, tai nepaprasta šaudyklė su itin gera grafika. Tai žaidimas kuris galbūt yra geriausia šaudyklė nuo Half-Life laikų.“ – Jason Ocampo, GameSpot.

„Tai kaprizingas žaidimas, ir norint pajusti visą jo galią bei kai kurių momentų didybę, jums teks pasiieškoti tikrai galingos mašinos (smagu, jei ji stovi po stalu, tačiau jei tokios nėra, prašykitės į svečius, pas tuos, kurie turi).“ – NPC, PC Klubas

„Nuostabi grafika ir puikūs juokeliai, visa tai mus pasitinka rojuje, kuriame slepiasi pats velnias, deja mums ir vėl reikia jį nugalėti.“ – Tom McNamara, IGN

„Far Cry buvo nereali šaudyklė, su geriausiu DI koki tik man teko matyti, žaidime aš jaučiausi kaip tikras Arnoldas Švarcnegeris.“ – HamburgerBoy

Rome: Total War (Activision)
„Rome: Total War – tai jau ne įrašas į žaidimų industrijos vadovėlius. Tai gilus įrėžimas, kuriam nebaisūs gaisrai ar potvyniai bibliotekose. Tai įrėžimas ant betoninės sienos, kur puikuojasi tik patys geriausi.“ – NPC, PC Klubas

„Tobula strategija – manau šie žodžiai kuo puikiausiai apibūdina Rome: Total War.“ – Steve Butts, IGN

Grand Theft Auto: San Andreas (Rockstar Games)„Tai ką neužteko GTA: Vice City, huh? Turbūt Rockstar galvojo lygiai tai pat, ir būtent šį kartą jie sau pažadėjo, reikia sukurti žaidimą kurio visiems užtektu ir pakaktu. Na jiems tai, kuo puikiausiai pavyko. – IGN.

„San Andreas garbingai apgina puikią GTA seriją. Faktiškai, tai yra geriausia ką mes gavome iš Rockstar.“ – Jeff Gerstmann, GameSpot

„Naujasis GTA: San Andreas, mums siūlo tris miestus, bei visa teritorija tarp jų. Žinant jog Rockstar kaip visada žaidėjui suteikia neribotą laisvę, tai galimybių veikti ir pasireikšti jums išties bus.“ – Blacknemo

Half-Life 2 (Vivendi Universal Games)
„Sujungęs savyje puikius kino intarpus, gerą siužetą ir nenutrūkstantį veiksmą, net ir šiandien Half-Life yra pavyzdys daugeliui šaudyklių.“- Blacknemo

„Žinoma Half-Life turi tapti geriausiu. Jis atneša geriausia ką gali pasiūlyti vieno žaidėjo režimas bet kurioje platformoje. Nuostabų garsą, grafiką, siužetą ir lygių dizainą. Half-Life 2 nugalėtojas.“ – -cb-

„Half-Life, tai labai originali ir nepakartojama šaudyklė. Turinti savyje tai, ko kiti žaidimai gali tik pavydėti. Ir būtent dėl to, Half-Life 2 yra vienas geriausiu žaidimu PC istorijoje.“ – Jason Ocampo, GameSpot

Halo 2 (Microsoft Game Studios)
„Labiausiai lauktas, apie ji buvo daugiausia kalbėta, jis labiausiai užsakinėjamas iš anksto, jis greičiausiai parduodamas žaidimas. Halo 2 – tai žaidimas kuri turėti trokšta visi.“ – Louis Bedigian, GameZone

Vienas iš principingiausiu žaidimu istorijoje. Turbūt retas žaidimas sugeba šitaip sudominti žaidėją. Galiu sąžiningai pasakyti, Halo 2, tai Xbox puošmena. Be šio žaidimo, ši konsolė prarastu pusę savo vertės. – Will Tutle, GameSpy.

Papildomai norime įtraukti ir dar vieną žaidimą, kuris vien dėl savo populiarumo nusipelnė savo vietos šioje nominacijoje:
The Sims 2 (Electronic Arts)

Geriausias Lenktynių Simuliatorius – tai žaidimas, kurį vien iš pagarbos reikia žaisti naudojant vairą, tačiau tai žaidimas kurį žaidžia ne tik adrenalino fanatikai.

Need for Speed: Underground 2 (Electronic Arts)
Burnout 3: Takedown (Electronic Arts)
Nascar 2005: Chase for the Cup (Electronic Arts)
Richard Burns Rally (SCi)
Colin McRae Rally 2005 (Codemasters)

Geriausias Sporto Stimuliatorius. Kiekvienas mūsų giliai širdyje kartais pasvajojame: „Kas būtų jei taptume sportininkais. Tikromis žvaigždėmis. Atletais, kuriems teikia aukso apdovanojimai, o gražios merginos, teikdamos geles, bučiuoja. Į žandą.

Galbūt ne visiems lemta dalyvauti Olimpinėse Rungtynėse, bet pažaisti kaip savo mėgstamą sportininkas, ir pasijusti žvaigžde, galime mes visi.

Fifa Football 2005 (Electronic Arts)
NBA Live 2005 (Electronic Arts)
Tiger Woods PGA Tour 2005 (Electronic Arts)
NBA Ballers (Electronic Arts)
Tony Hawk‘s Underground 2 (Activision)

Geriausias Muštynių Žaidimas. Jeigu dažnas svajojame tapti sportininku, tai turbūt ne kiekvieno svajonė yra atsidurti gatvės muštynėse, na nebent visa tai virtualu.

Def Jam: Fight for NY (Electronic Arts)
Dead or Alive Ultimate (Tecmo)
Fight Night 2004 (Electronic Arts)
Mortal Kombat: Deception (Midway)
WWE: SmackDown! Vs Raw (THQ)

Geriausia Pirmojo Asmens Šaudyklė – viena iš įdomesnių nominacijų, kurioje varžysis tikrai stiprūs varžovai, kas nugalės visiškai neaišku.

Painkiller (DreamCatcher Interactive)
DOOM 3 (Activision)
Far Cry (Ubisoft)
Halo 2 (Microsoft game Studios)
Half-Life 2 (Vivendi Universal Games)
Unreal Tournament 2004 (Atari)
Battlefield Vietnam (Electronic Arts)

Geriausias Nuotykių Žaidimas – nuotykiai, tai ne tik šaudymas ir gaudymas, būtent dėl to šio žanro atstovai pasižymi puikiu siužetu ir bent keletu tikrai panių mįslių.

Myst IV: Revelation (Ubisoft)
Silent Hill 4: The Room (Konami)
Syberia II (The Adventure Company)
The Adventures of Sherlock Holmes: The Case of the Silver Earring (Digital Jesters)
Prince of Persia: Warrior Within (Ubisoft)

Geriausias Žaidimas Karo tematika– kuris gi iš jų artimiausias tikram karui, kurį iš jų žaisdami jutote tą slogią ir įtemptą atmosferą, kuriame iš jų jautėte gailestį, kuris leido suprasti karo aukų beprasmybę? Retoriniai klausimai, tačiau šiais metais jūsų kritikai pateikiami išties stiprūs varžovai.

Call of Duty: United Offensive (Activision)
Conflict: Vietnam (Global Star Software)
Full Spectrum Warrior (THQ)
Rome: Total War (Activision)
Warhammer 40,000: Dawn of War (THQ)

Metų Strategija – kuris gi, iš šių žaidimų privertė mus labiausiai pakrutinti savo smegenis, ir nors lyderis beveik aiškus, bet gali gi visko atsitikti…

Rome: Total War (Activision)
Blitzkrieg: Burning Horizont (CDV Software)
Warhammer 40,000: Dawn of War (THQ)
Sid Meier‘s Pirates! (Atari)
Silent Storm (Encore Software, Inc.)
The Sims 2 (Electronic Arts)

Geriausias Tinklinis Žaidimas – tai žaidimas kuriam internete sukurta daugybė serverių, daugybė forumų užkimštą jo žinučių, bet gi kuris, visi jie sutraukia minias žaidėjų.

City of Heroes (NCsoft)
Everquest II (Sony Online Entertainment)
Final Fantasy XI (Square Enix)

Specialūs Apdovanojimai:

Geriausia Grafika – kuris gi iš jų šiemet mus privertė sušukti iš nuostabos ir aptarinėti technologijų pažangą? Manome, jog nė vieno kandidato pristatinėti nereikia.

Doom 3 (Activision)
Half-Life 2 (Vivendi Universal Games)
Halo 2 (Microsoft Game Studios)
Far Cry (Ubisoft)

Metų Debiutas – tai žaidimas, kurio frančizė šiais metais pasirodė pirmą kartą, ir aiškų labiausiai mus nustebino.

Far Cry (Ubisoft)
City of Heroes (NCsoft)
Singles: Flirt Up Your Life
The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay (VU Games)

Karščiausia Mergina – kuri iš jų visų šiais metais taps pati gražiausia, kuriai gi mūsų lankytojų simpatijos bus didžiausios.

Carmen Electra – Def Jam: Fight for NY (Electronic Arts)
BloodRayne – BloodRayne 2 (Majesco Games)
Luba Liciuos – Leisury Suit Larry: Magna Cum Laude (Vivendi Universal Games)
Rachel Teller – Need for Speed Underground 2 (Electronic Arts)
Alex – Half-Life 2 (Vivendi Universal Games)

Geriausia Daina Žaidime – tai daina kuri verčia mus šokti, tai daina dėl kurios įjungiam žaidimą, tai daina su kuria linksma žaisti, tai daina, kurios mp3 versija ilgam išliks mūsų grojaraščiuose. Taigi kuri gi iš jų geriausia?

Chingy – „I do“ Need for Speed Underground 2 (Electronic Arts)
Green Day – „American Idiot“ Madden NFL 2005 (Electronic Arts)
Jimmy Eat world – „Pain“ Tony Hawk‘s Underground 2 (Electronic Arts)
Terror Squad – „Lean Back“ Need for Speed Underground 2 (Electronic Arts)
Will I am – „GO NBA Live 2005 (Electronic Arts)

Geriausias Papildymas – dėl kurio gi papildymo šiais metais mums teko įsigyti originalą, arba dar geriau, jo nė nereikėjo.

Call of Duty: United Offensive (Activision)
IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles – Ace (Ubisoft)
Rise of Nations: Thrones & Patriots (Microsoft)
Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Athena Sword (Ubisoft)

Labiausiai Nuvylęs Žaidimas – tai žaidimas, kurio laukėme, galbūt tikėjomės gero, bet išėjo mažų mažiausiai ne kas.

Cy Girls (Konami)
Need for Speed Underground 2 (Electronic Arts)
Doom 3 (Activision)
Driv3r (Atari)
Fable (Microsoft)