Sveiki, šiandien kalbėsiu apie ultra biudžetinį telefoną kainavusi viso labo tik 74 eurus – Xiaomi Redmi 5A,  tai yra prieš tai išleisto 4A rebrandas, kitais žodžiais ta pati geležis, tik naujesnė operacinė MIUI sistema ir truputi atnaujintas dizainas. Šį telefoną įsigijau iš parduotuvės Gearbest, tam, kad turėčiau atsarginį išmanujį, nes su WKWORLD Z3310 daug nepadarysi. Jį įsigyti galima čia

Tas kaip ir aišku, tačiau pagrindinis klausimas ar šiuo prietaisu galima naudotis?

Pirma su kuo šis prietaisas ateina?

Dėžutėje be telefono rasime pakrovėją, raktą atrakinti sim kortelių lizdus ir užjūrio velnių – anglų kalba parašytas instrukcijas.

Išorė

Telefonas palaiko dvi sim korteles ir turi lizdą atminties kortelei. Jame taip yra nekeičiama 3000mAh vidinė baterija, kuri išlaiko šešias valandas vidutinio naudojimo, tiesa „Redmi 5A” nepalaiko greitojo krovimo todėl norint pilnai jį pakrauti reikės palaukti 2.5h. Jis yra gan lengvas sveria viso labo 137g ir jį galima laisvai naudoti viena ranka. Korpusas pagamintas iš metalizuoto plastiko, tad rankoje jausis maloniai. Kompatiškumo ir pojučių atžvilgiu aukščiausi balai.

Viršuje yra infraraudonųjų spindulių sensorius, kuris suteikia galimybę paversti telefoną į distancinį pultą, kuris veikia su daugybę įvairių firmų televizorių, pats bandžiau su Sony išmaniuoju televizoriumi.
Apačioje yra garsakalbis, kuris skleidžia gan neblogą garsą, nors jam šiek tiek trūksta bosų.

Pramogos ir programos

Telefonas turi 13MP galinę ir 5 MP kameras. Kalbant apie galinę kamerą, kaip už telefono kainą ji fotografuoja gan gerai dienos metu lauke, tačiau sutemus ar įėjus į vidų prarandama kokybės ir atsiranda vaizdinio triukšmo.  Aišku 73 eurus kainavusio telefono žinoma negalime tikėtis Leica ar Carl Zeiss optikos. Su abejomis kameromis galima filmuoti 1080p 30fps, vaizdo kokybė yra patenkinama.

Kai kuriems vartotojams gali nepatikti, kad šiame džiaugsme iš Kinijos nėra gyroskopo, kas neleis mėgautis 360 laipsniu vaizdais „Youtube“ platformose ir tam tikromis programėlėmis kuriose jis reikalingas. Tad jeigu planuojate naudotis virtualios realybės akinius su šiuo telefonu žiūrėti tam tikrus filmus, tai turėsiu nuliūdinti pilno efekto nebus.

„Redmi 5A“ pilnai susitvarkys su visomis kasdieninėmis veiklomis (Facebook, Youtube), žinoma jeigu stipriai neužkrausite atminties, kas yra tris keturios programos veikiančios vienu metu. Telefonas turi tik 2GB ram’o, kas šiais laikais nėra labai daug. Jį varo biudžetinis keturių branduolių procesorius „Snapdragon 425“ su „Adreno 308“ grafiniu procesoriumi

Judant prie žaidimų tokie žaidimai kaip „World Of Tanks“, „Pubg Mobile“ veikia jeigu žaidžiame nusistatę žemiausius grafikos lygius, jeigu kiltume aukščiau grafikos lygiu tai žaisti eitu panašiai kaip ir „The Last Of Us“ ant „RPCS3″ emuliatoriaus: paleisti bus galima, bet žaisti nelabai.

Emuliacija

Bandžiau ir emuliacija su PSP žaidimais telefonas susitvarko, o retro žaidimai iš 2004 eina, kaip ledas su Xiaomi Bluetooth kontroleriu, tad jeigu mėgstate retro žaidimus per emuliatorius šis telefonas yra geras pasirinkimas.

Išvados

Šis telefonas nėra skirtas elitiniams geimeriams, žmonėms kurie nori pasirodyti, kad gali nupirkti labai galinga telefoną už didelę kaina, tiems ieško geros kameros ar virtualios realybės technologijų mėgėjams. „Redmi 5A“ yra toks telefonas, kuris suteikia pagrindines išmaniojio funkcijas – galimybę naršyti internetu, žiūrėti “Youtube” filmukus ir ilgai laikančia baterija. Šis telefonas puikiai tiks tiems, kam reikia atsarginio išmaniojo prietaiso, kurio negaila pamesti.