Vakar baigėsi pirmaieji Geriausiojo Metų žaidimo rinkimai. Jie buvo ganėtinai populiarūs, o panašaus pobūdžio rinkimus stengsimės rengti ir toliau.
Įdomūs galutiniai rezultatai, o kai kurių nominacijų nugalėtojai nustebino.

Pradėkime nuo Labiausiai Nuvylusio žaidimo, kuriuo tapo…
DOOM 3
gerokai aplenkęs visus kitus „konkurentus“. Antroje vietoje liko Need for Speed: Underground 2, trečias – Driv3r.

Metų Debiutas. Čia vėlgi – pergalė ryškia persvara, o geriausiu debiutu, kurio tęsinį norėtumėte išvysti tapo Far Cry. Antroje vietoje – The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, trečias – Singles: Flirt up Your Life.

Geriausia daina žaidime buvo pripažinta Need for Speed: Underground 2 žaidime randama Chingy daina – „I Do“. Antroje vietoje – Terror Squad kūrinys – „Lean back“, taip pat iš Need for Speed: Underground 2. Trečioje – Will I Am su kūriniu – „Go“, iš NBA Live 2005.

Karščiausia Žaidime Pasirodžiusi Mergina: tapo Half-Life 2 gražuolė Alyx, kuri nurungė netgi realiai egzistuojančias merginas, tokiais kaip Reičel Teler (Rachel Teller) iš Need For Speed: Underground 2 (antroji vieta) ar Karmen Elektrą (Carmen Electra) iš Def Jam: Fight for NY (ketvirta vieta). Trečioje vietoje liko BloodRayne iš BloodRayne 2.

Geriausias Tinklinis Žaidimas: City of Heroes, antroje vietoje – Final Fantasy XI, o trečioje -Everquest II. Sulaukėme nemažai priekaištų dėl World of WarCraft, tačiau priminsime, jog rinkome tik tuos žaidimus, kurie išleisti Europos rinkai. World of WarCraft pasirodys tik vasario 11 dieną.

Geriausias Muštynių Žaidimas. Didžiule balsų persvara nugalėjo Mortal Kombat: Deception, antroje ir atitinkamai trečioje vietoje palikęs tokius populiarius žaidimus, kaip Def Jam: Fight for NY ir WWE: SmackDown! vs Raw.

Geriausia Grafika. Čia jau antrą pergalę nuskina Half-Life 2, o nuo jo nedaug atsilieka DOOM 3. Trečioje vietoje Far Cry. Jeigu dėl pirmų dviejų vietų galima ilgai ginčytis, tai Far Cry tikrai nusipelno trečiosios vietos.

Geriausias Papildymas: ryškia persvara nugalėjo Call of Duty: United Offensive, antroje vietoje strateginis Rise of Nations: Thrones & Patriots, o trečioje vietoje Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Athena Sword. Tarp šių žaidimų nepateko antroji Prince of Persia dalis, tačiau tikėsimės, jog jūs atleisite, nes šį žaidimą galima tęsiniu ir nevadinti. Taigi…

Geriausias Nuotykių Žaidimas. Ir juo be jokios abejonės tapo Prince of Persia: Warrior Within, kuris pralenkė Syberia II ir Silent Hill: The Room – tikriausiai vieną baisiausių praeitų metų žaidimų. Truputį skaudu, jog Myst IV: Revelation gavo vos keletą balsų, tačiau jo laikai tikriausiai jau praėjo, nes šie laikai – veiksmo-nuotykių žanro era.

Geriausias Sporto Simuliatorius. Čia virė atkakli kova tarp dviejų EA Sports grandų – NBA Live 2005 ir FIFA Football 2005. Tikriausiai nenuostabu, kad krepšinio šalyje, mūsų rinkimuose nugalėjo būtent ši sporto šaka. Trečioje vietoje liko ekstremalaus sporto žanro atstovas Tony Hawk‘s Underground 2.

Geriausias Karinis Žaidimas. Beveik niekas neabejojo, kad šioje nominacijoje nugalėtojas bus aiškus, tačiau Call of Duty: United Offensive visiškai nedaug pralenkė Rome: Total War. Trečioje vietoje liko Full Spectrum Warrior, kuris nepaisant savo keisto valdymo stiliaus nusipelnė pagarbos už inovacijas ir naują požiūrį į taktinius žaidimus.

Geriausias Lenktynių Žaidimas. Keista, tačiau pirmą vietą šioje kategorijoje užėmė Need for Speed Underground 2, nors Labiausiai Nuvylusio žaidimo nominacijoje jis buvo antras. Jūs balsavote – mes gerbiame tokį pasirinkimą. Antroje vietoje Richards Burns Rally, o trečioje Burnout 3: Takedown, už kurio Colin McRae Rally 2005, kuris atsiliko tik keturiais balsais.

Metų Strategija. Beveik niekas neabejojo, jog tai bus Rome: Total War, kuris ir užemė pirmą vietą mūsų rinkimuose. Beveik sausu rezultatu aplenkęs vos šešis balsus gavusius Sid Meier’s Pirates! ir tik tris balsus surinkusį Blitzkrieg: Burning Horizont. Tai buvo viena iš labiausiai nuspėjamų nominacijų.

Geriausia Pirmojo Asmens Šaudykle. Šioje nominacijoje be konkurencijos buvo Half-Life 2, kuris nepaliko jokių šansų antroje vietoje likusiam Unreal Tournament 2004 ir trečioje vietoje likusiam Far Cry.

Metų Žaidimas. Nors asmeniniam kompiuteriui skirtos versijos dar nėra ir jos lauksime ilgai, tačiau Playstation 2 skirtas Grand Theft Auto: San Andreas rimtai susikirto su Half-Life 2 ir jį nugalėjo vos septynių balsų skirtumu. Trečioje vietoje netikėtai atsidūrė Far Cry, o populiarusis The Sims 2 gavo tik du balsus!

TOP 10

Susumavus rezultatus galima paskelbti ir daugiausiai apdovanojimų laimėjusį žaidimą, o tuo pačiu ir Games.LT metų žaidimą. Už pirmą vietą savo nominacijoje skyrėme 3 taškus, už antrą 2, o už trečią – 1 tašką. Visiems Metų Žaidimo prizininkams pridėjome po vieną Auksinį tašką. Jeigu žaidimai surinko vienodą kiekį taškų, vietas skirstėme pagal tai, kiek pirmų vietų laimėta.

Dešimtą-aštuntą vietas pasidalino du, tik vienoje kategorijoje nominuoti, žaidimai:
City of Heroes (Geriausias Tinklinis žaidimas) 3 taškai.
Mortal Kombat: Deception (Geriausias Muštynių žaidimas) 3 taškai.
Prince of Persia: Warrior Within (Geriausias Nuotykių žaidimas) 3 taškai.

Septintoje vietoje randame Geriausią Metų sportinį žaidimą – NBA Live 2005, kuris surinko 4 taškus.

Tik šeštoje, tačiau garbingoje, vietoje randame Metų Žaidimo norminacijoje nugalėjusį Grand Theft Auto: San Andreas, tačiau nieko nepadarysi jis čia pakilo tik dėl to, kad nugalėjo Metų Žaidimo nominacijoje – 4 taškai.

Penktoje vietoje puikuojasi Geriausia Metų strategija – Rome: Total War, kuri papildomus du taškus užsidirbo Geriausio Karinio žaidimo kategorijoje – 5 taškai.

Ketvirtoje, garbingoje vietoje randame Geriausią Metų debiutą – Far Cry, kuris pakilo stebėtinai aukštai, papildomai taškų surinkęs Grafikos ir Šaudyklės nominacijose – 6 taškai.

Du titulus (Geriausio Karinio žaidimo ir Papildymo) gavęs Call of Duty: United Offensive negailestingai išsprogdina sau vietą prizinkų trejetuke surinkdamas taip pat 6 taškus.

Vienas iš populiariausių mūsų tinklapio žaidimų Need for Speed: Underground 2 surinko net 8 taškus, laimėjęs Geriausios Dainos ir Lenktynių Žaidimo nominacijas, tačiau du balsus praradęs už Didžiausią Nusivylimą. Jis antroje vietoje.

Geriausiu 2004 metų Games.lt žaidimų skelbiamas Half-Life 2, kuris surinko 11 taškų ir neabejotinai nusipelnė šio titulo.