Stebint „Topo centro“ topus štai jau daugiau nei metai, išryškėja viena bendra tendencija — „casual“ žaidėjų mėgstančių ir rimtesnius žaidimus Lietuvoje yra ir jie mėgsta apsipirkinėti didelėse parduotuvėse.

Kodėl taip sakau? Ogi todėl, kad artėjant spaliui ir jo startams, smarkiai suintensyvėja ir klasikinių žaidimų pardavimai „Topo centre“. Žinoma ne visų iš eilės, o tik tų, kurių tęsiniai aktyviai reklamuojami ir aptarinėjami — Call of Duty, Battlefield, Need for Speed, Assassin‘s Creed, Halo ir kitų panašių serijų žaidimai grįžo ir aktyviai vaidenasi atskirų sistemų TOP‘uose. Tiesa ne visi jie neatsispindi bendrame TOP‘e, tačiau dėl to turime dėkoti įspūdingiems šios vasaros/ankstyvo rudens MMO startams.

 „Topo centro“ TOP 10 | Rugsėjis (visos sistemos)
World of Warcraft: Mists of  Pandaria (AK)
Diablo III (AK)
Call of Duty: Modern Warfare 3 (AK/X360/PS3)
Battlefield 3 (AK/X360/PS3)
Guild Wars 2 (AK)
WWE All Stars (PSP)
Megamind (PSP)
Bakugan 2 Defenders of the Core (PSP)
Assassins‘s Creed Revelations (PS3/X360/AK)
Kinect Sports (X360)

Topas sudarytas skaičiuojant parduotus žaidimus vienetais. Identiški žaidimų „portai“ kelioms tos pačios kartos sistemoms – sumuojami.

Vertinant pardavimus kiekvienai sistemai atskirai, reiktų pastebėti, kad PS3 savininkai ypač aktyviai domisi „Assassin‘s Creed“ serija. Geriausiai parduodamų PS3 žaidimų dešimtuke, „Revelations“ užima antrą, o „Brotherhood“ septintą pozicijas. Iš naujesnių žaidimų į PS3 Top 10 pateko tik „Pro Evolution Soccer 2013“, jis užėmė 5 vietą.  Tuo tarpu X360 savininkai tradiciškai ir sezoniškai ištikimi „Kinect“ žaidimams, kurie užimą bent 4 pozicijas šios platformos dešimtuke. Nepaisant to, ten irgi prasimušė pora naujienų — „Sleeping Dogs“ užima septintą, o „Borderlands 2“ aštuntą pozicijas.

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas:   
Asmeninis kompiuteris — World of Warcraft: Mists of Pandaria
PlayStation 3 — Call of Duty Modern Warfare3
Xbox 360 — Kinect Sports
PlayStation Portable — WWE All Stars
PlayStation Vita — Rayman Origins
Nintendo Wii — Rango

Geriausiai parduodamas žaidimas — World of Warcraft: Mists of Pandaria
Sistema kuriai parduota daugiausiai žaidimų — AK

Ko laukti spalį?
Manau spalis bus gan tradiciškas ir klasikinis. Stebint padėti MMO rinkoje, aš nenustebčiau jei „Guild Wars 2“ sustiprins savo pozicijas ir išstums bent jau pernai metų šaudykles. Iš naujų žaidimų daugiausiai šansų gerai pasirodyti ko gero turi naujieji „Assassins‘s Creed“ ir „Call of Duty“ serijų atstovai, kuriems yra arba bus priimami išankstiniai užsakymai, o taip pat siūlomos spec. kainos. „World of Warcraft: Mists of Pandaria“ nors ir turėjo solidžią persvarą prieš Top‘e užsibuvusį „Diablo III“, vertinant skaičius bendrai (ne tik TC, bet ir kitų šaltinių) — tai buvo silpniausias šios serijos žaidimų startas Lietuvoje. Na, bet tai irgi pasaulinė tendencija, tad nieko labai nuostabaus. Vakaruose nei „Dishonored“, nei „Xcom“ nesugeba išversti iš sosto „FIFA13“, tačiau aš nenustebsiu jei mūsų krašte nė vienas šių žaidimų nesugros pirmu smuiku.