Esminis rugsėjo paradoksas — GTAV startas sukėlė rimtą grėsmę atrodytų nepralenkiamiems asmeninio kompiuterio pardavimų rezultatams. Trūko visai nedaug, kad pirmą kartą per visą topų sekimo istoriją, bendras X360 konsolei parduotų žaidimų kiekis aplenktų PC.  Žiūrim, ką turim:

Geriausiai parduodami žaidimai Topo centre. Rugpjūtis.

Grand Theft Auto V (PS3/X360) (—)

Call of Duty Black Ops II (PS; X360) (-1)

Diablo III (PC/PS3/X360) (—)

Saints Row IV (PC/PS3/X360) (—)

Dirt 3 (PC; PS3) (+1)

Medal of Honor Warfighter (PS3/X360) (—)

Assassin´s Creed 3 (PC; PS3; X360; WiiU) (-5)

Driver San Francisco (PC; PS3; X360) (—)

The Sims 3 (—)

Sleeping Dogs (PC; PS3; X360) (-1)

Skliaustuose nurodomas žaidimo pozicijos pokytis lyginant su praeitu mėn. (—) reiškia, kad žaidimo nebuvo bendrame tope.
 

 

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas:

PC — DIRT 3

PS3 —  Grand Theft Auto V

X360 — Grand Theft Auto V

PS Vita — Assassin´s Creed 3: Liberation

PSP —  NBA 2K13

PS 2 — Street Fighter Alpha Anthology

Nintendo Wii — Just Dance 3

Nintendo WiiU — Assassin´s Creed 3

3DS — Angry Birds 3D

Geriausiai rugsėjį parduodamas žaidimas — GTA V (PS3)

Sistema kuriai parduoda daugiausiai žaidimų — asmeninis kompiuteris

Pastebėjimai:

Sony stovykloje matomas pastovumas. „The Last of Us“ išsaugojo 6-tą vietą, savo vietoje liko ir Gran Turismo. Rugsėjį ypač stipriai atrodė PSP žaidimų pardavimai (į mokyklėlę vietoj pratybų?), juos tempė NBA2K13, Sonic ir GTA serijų žaidimai. PSVita fronte į lyderio poziciją išsiveržęs „Assassin´s Creed 3: Liberation“ išstūmė „COD: Declasified“ į trečią poziciją. Antroje įsitaisė karščiausias metų platformeris „Rayman: Legends“. Keista, kad šis mega žaidimas ne ypač sublizgėjo kituose TOP‘uose.

XBOX fronte didelių pokyčių nėra. Keistai atrodo į TOP‘us grįžęs „Warfighter“, bet gal tam įtakos turėjo žaidėjų noras sudalyvauti uždaroje BF4 betoje. Tiesa labai nustebino 13–oje Xbox topo vietoje esantis „Outland+Dust+Beyond Triple Pack“ . Pozityviai nustebino.

Konsolinis Diablo III startas neatrodo ypač stiprus, PS3 tope jis trečias, o X360 šeštas. Kaip ten bebūtų, konsolinių pardavimų pakako, kad stumtelti žaidimą į trečiąją bendro TOP poziciją. Artimiausią konkurentą „Saints Row IV“ jis lenkia minimaliai. 


 

Ypatingą liūdesį sukėlė faktas, kad „ROME II: Total War“ topuose visiškai nematomas, veikiausiai jo ir išvis nėra pardavime. Ne ypač stipriai atrodo ir tikrai šaunus „Splinter Cell: Blacklist“. PC Top‘e jis vos pateko į trisdešimtuką, o konsolinės versijos ir išvis velkasi pačiame topų gale. Bet tai galima suprasti, žaidimas tikrai turėjo pakankamai konkurentų ir rudeniui suplanuotas startas greičiausiai buvo klaida atsiliepsianti žaidimo pardavimams ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Ko laukiame spalį?
Daugiausiai smalsumo žinoma kelia NBA2K14 startas. Stebint aktyvumą mūsų portale susidaro įspūdis, kad žaidimą žais visi, bet kaip tai atsispindės tope? Taip pat lauksime pirmųjų F12013 rezultatų, stebėsime ar „Beyond: Two Souls“ parodys dantukus ir prasimuš į bendrą top. Taip pat spalį pasirodys nauji Skylanders ir Farming Simulator serijų žaidimai, naujas FIFA Manager, keli karšti WiiU serijos žaidimai ir naujasis „Rocksmith“. Žodžiu smagus ir tikrai įspūdingas spalis, bet žvelgiant lietuviškame kontekste, nei GTA, nei Black Ops II užimamoms pozicijoms niekas negresia.