Ką tik spoksojau į šviežutėlį Rome II: Total War ekrano paveiksliuką ir nepajutau kaip akyse susikaupė ašaros. Kitą met gims kažkas dieviško, bet dabar alkūne braukdamas paakius žiūriu į naujausius TOP‘us ir suvokiu — šie metai irgi buvo neprasti.

Artėjant šventėms suaktyvėjo ir naujų žaidimų pardavimai. Neturėdamas padorios konkurencijos ypač kietai startavo COD:BLOPS 2, o didžiausia staigmena, kad vertinant pardavimus atskiroms platformoms, kiečiausiai pasirodė PS3. Tai nėra dėsninga, paprastai COD stovyklą labiau rėmė X360 fanai, tačiau jų indėlis šio mėnesio TOP‘e mažiausias, nusileidžiantis net AK. Kitas konkurencijos neturintis projektas NBA 2K13 šoktelėjo į antrą vietą ir tik vos vos lenkia, konkurencijos neturintį Assassin‘s Creed 3.

Kalbant apie pastarąjį, lapkričio mėnesį spėta suskaičiuot tik konsolinius pardavimus, tad kitą mėnesį jis vis dar gali išlikti pirmame trejetuke. Praeito mėnesio lyderis FIFA 13 nudardėjo žemyn per kelias pozicijas, tačiau TOP‘e išsilaikė.Topo centro TOP 10 | lapkritis (visos sistemos)
Call of Duty: Black Ops II (X360/PS3/AK) (—)
NBA 2K13 (X360/PS3) (+1)
Assassin’s Creed 3 (X360/PS3) (—)
FIFA 13 (AK/PS3/X360) (-3)
Battlefield 3 (AK/PS3/X360) (+3)
Guild Wars 2 SE (AK) (+0)
Diablo III (AK) (+1)
Hitman Absolution (X360/PS3) (—)
World of Warcraft: Mists of Pandaria (AK) (-7)
NBA 2K13 (PSP)  (—)

Topas sudarytas skaičiuojant parduotus žaidimus vienetais. Identiški žaidimų „portai“ kelioms tos pačios kartos sistemoms – sumuojami. Skaičiukas gale žymi mėnesio pozicijų pokytį, o (–) reiškia, kad prieš mėnesį žaidimo nebuvo dešimtuke.

Kaip pastebėjot, išskirtinai AK skirti sunkiasvoriai irgi išsaugojo savo veidą — Guild Wars 2 ir Diablo III išliko kur buvę, žemyn smuktelėjo tik Pandaria, bet buvo akivaizdu, kad tai nutiks.

Praeitą mėnesį pasirodęs „Hitman: Absolution“ į topą įkopė tik vargais negalais, tačiau tam jis turėjo labai mažai laiko, žiūrėsim kaip plikio reikalai klostysis gruodį. Topą užbaigia ir NBA2K13 triumfą Lietuvoje įtvirtina šio žaidimo leidimas „PlayStation Portable“ konsolei.

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas: 
Asmeninis kompiuteris — Call of Duty: Black Ops II
PlayStation 3 — Call of Duty: Black Ops II
Xbox 360 — Call of Duty: Black Ops II
PlayStation Portable — NBA2K 13
PlayStation Vita — Assassin‘s Creed: Liberation
Nintendo Wii — Just Dance 4
Geriausiai parduodamas žaidimas vienai sistemai — Call of Duty: Black Ops II (PS3)
Sistema kuriai parduota daugiausiai žaidimų — AK

Kaip sekėsi naujiems žaidimams atskirose platformose

Kaip matot COD: BLOPS 2 absoliučiai dominavo visur kur galėjo, nors kontraversiškai vertinamas „Declasified“ PS Vita tope nepasirodė, o aš ir nesu tikras ar jis apskritai yra pardavime.  Tiesa kitas lapkritį startavęs „Assassin‘s Creed: Liberation“ tapo geriausiai parduodamu PS Vita žaidimu. Nesenai startavęs „Metal Gear Solid HD Collection“ užima 4 PS Vita top‘o poziciją.

Assassin‘s Creed 3 užima 3 vietą PS3 tope ir antrą X360 tope, o NBA 2K13 tas pačias pozicijas tik atvirkščiai.

Hitman Absolution yra 8 tiek PS3, tiek X360 top‘uose. Just Dance 4 valdo Wii top‘us, tačiau Kinect versija juda gerokai lėčiau, žaidimas vos pateko į X360 dešimtuką ir jame užima 9 vietą. X360 top‘uose nematyt nei Halo, nei Forza Horizon, PS3 Top‘uose nematyti „Wonderbook“. Labiausiai nustebino prastas NFS: Most Wanted pasirodymas… T.y. nepasirodymas jokiame TOP’e. Po kelių metų pertraukos serijoje pagaliau išleidžiamas žaidimas ir jo niekam nereikia.Ko laukti gruodį?
Laukti vėluojančio Wii U ir nevėluojančio „Far Cry“ starto rezultatų.  Visa kita turėtų likti panašiai kaip dabar.