San Franciske vykstančioje „Game Developer Conference“ parodoje buvo anonsuotas nauja „3G“ bevielė žaidimų konsolė „Zeebo“, skirta besivystančioms rinkoms.

Biudžetinė konsolė pirmiausia turėtų pasirodyti Brazilijoje kitą mėnesį ir kainuoti 199 dolerių. Kitose šalyse vėliau pasirodysianti konsolė neturės diskų skaitymo įrenginio ir siūlys tik bevieliu būdu atsisiunčiamus žaidimus. Tiesa, joje iš pradžių jau bus įdiegti keturi žaidimai ir suteikiama dar vieną atsisiųsti nemokamai.

„Zeebo konsolė suteiks galimybę milijardams žmonių visame pasaulyje, kurie anksčiau niekados nebandė žaidimų, patirti tikrą pramogų malonumą“, – teigė „Zeebo“ vadovas John Rizzo.

„Sistema suteikia intuityvia, greitą ir lengvą naudoti apsipirkimo iš namų galimybę, kartu pasiūlant būsimiems žaidėjams optimitizuota turinį iš žymiausių pasaulio žaidimų leidėjų ir kūrėjų.

Kol kas „Qualcomm“ remiama konsolė jau pasirašė sutartį su keletu leidėjų, tarp kurių yra „Capcom“, „Digital Chocolate“, „EA Mobile“, „id Software“, „Namco“ ir „THQ“.