Neseniai pasklido kalbos, kad ypač populiaraus „Steam“ serviso kūrėja „Valve“ planuoja įsiveržti į techninės įrangos verslą. Tiksliau, pasklido gandas apie konsolę, konkuruosiančią su „Xbox 360“ ir „PlayStation 3“. Duodamas interviu „Penny Arcade“, „Valve“  įkūrėjas Gabe Newell sakė: „Na, jei turėsime pardavinėti techninę įrangą, pardavinėsime“.

Pasak šaltinių, „Valve“ dirba prie techninių specifikacijų ir programinės įrangos, kurios sudarys „Steam Box“ pagrindą. Pačią konsolę gali gaminti skirtingos „Valve“ partnerės, o programinė įranga būtų prieinama bet kuriai kompanijai, norinčiai prisijungti.

Manoma, kad „CES 2012“ parodos, vykusios sausio mėnesį, metu partneriams buvo pademonstruota prototipinė konsolė versija. Jos duomenys buvo tokie: „Intel Core i7“ procesorius, 8GB darbinės atminties, „NVIDIA“ vaizdo plokštė. Tai galėjo būti ankstyva „Alienware X51“ kompiuterio versija. Konsolė bus pajėgi paleisti visus PC žaidimus ir taip pat leis žaisti konkuruojančių servisų, kaip „EA Origin“, žaidimus.

Šaltiniai praneša, kad „Steam Box„ palaikys periferinius USB prietaisus, bet bus platinamas su konsolėms būdingu valdymo pulteliu. Praeitais metais „Valve“ užpatentavo pultelį su keičiamais mygtukais, leidžiančiais sukonfigūruoti valdymą priklausomai nuo žaidžiamo žaidimo žanro. Patentą galima peržiūrėti čia.

Konsolė palaikys „Big Picture“ režimą, apie kurį buvo užsiminta praėjusių metų „GDC“ parodoje, bet tiksli informacija nepateikta. Pasak „Valve“ pranešimo spaudai, „Big Picture“ režimas suteikia galimybę žaisti asmeniniu kompiuteriu ar „Mac“ sistema naudojant bet kokį namie esantį televizorių ar monitorių. Taigi „Valve“ ketina konkuruoti ne tik su dabartinėmis konsolėmis, bet ir su „Apple TV“ produktais.

Daugiau informacijos apie „Steam Box“ tikimąsi išgirsti šių metų „GDC“ ir „E3“ parodose.