Tinklalapis PlayStation Informer skelbia, kad kompanija „Sony“ ruošiasi naujajame PSP2 naudoti ekraną „Ortustech“ gamybos. Pastaroji neseniai anonsavo savo naują ekrano modelį su 4,8 colių įstrižaine (12,2 cm) ir 1920×1080 pikselių rezoliucija. Jis pagamintas pagal naujausią technologiją HAST (Hyper Amorphous Silicon TFT), o pikselių tankumas ekrane rekordinis – 458 taškai colyje.

Sunku įsivaizduoti, kur gali prireikti tokios aukštos rezoliucijos tokiame mažame ekrane. Gali būti, kad tokiam žingsniui „Sony“ ryžosi ne dėl pikselių skaičiaus, o dėl kitų parametrų: pavyzdžiui, „Ortustech“ ekranas turi puikius žiūrėjimo kampus (160 laipsnių) ir atvaizduoja 16mln. spalvų.

Informacijos šaltinis nepateiktas, todėl tai kol kas lieka gandų lygmenyje. Tačiau jie visai dera su neseniai pasirodžiusia (ir ganėtinai patikima) informacija apie tai, kad PSP2 turės HD ekraną. Mažiausias tokio ekrano dydis – 1280×720, kas jau yra labai daug, o gandai apie Full HD palaikymą tiesiog stebina. Juk norint visa tai įgyvendinti, reikia labai galingos nešiojamosios konsolės: net aukštos raiškos vaizdo medžiagos atvaizdavimui reikalinga nemenka galia, o ką jau kalbėti apie žaidimus? Palyginimui, šiuolaikinės konsolės retai išduoda rezoliuciją didesnę nei 1280×720.