„Microsoft“ praėjusių metų rudenį parodė, kad pasitiki „Xbox“ departamento vadovu Phil‘u Spencer‘iu, kuomet jis buvo paskirtas kompanijos žaidimų rinkos vykdančiuoju vice prezidentu. Kaip teigia portalas „Polygon“, už tai iš Spencer‘io yra tikimasi išspręsti šiuo metu kompaniją kankinančią problemą: „Xbox One“ turi nepakankamai didelių ekskliuzyvų.

Šaltinio kalbinti analitikai teigia, kad lengviausias kelias „Microsoft“ taisyti savo padėtį yra įsigyti stambų rinkos žaidėją. Vienas iš galimų įvardijamų pirkinių gali būti „Electronic Arts“. „Polygon“ teigimu, ši kompanija buvo įvardinta artimų „Microsoft“ šaltinių. Teigiama, kad taip pat yra kalbama apie „Valve“ ir Korėjoje veikiančią studiją „PUBG Corporation“, su kuria „Microsoft“ praėjusiais metais pasirašė susitarimą, kurio dėka „PlayerUnknown‘s BattleGrounds“ tapo laikino Xbox One eksliuzyvu konsolėse.

Jei „Microsoft“ ir „Electronic Arts“ sandoris įvyktų, tai būtų vienas didžiausių pirkimų vaizdo žaidimų rinkos industrijoje, kuris smarkiai pakeistų rinkos veidą. O ir tai, kaip atrodytų rinka po to yra sunkiai prognozuojama. Žinoma, tai gali skambėti beprotiškai, tačiau, pasak analitikų, 130 mlrd. JAV dolerių kapitalą turintis gigantas gali sau leisti įsigyti 35 mlrd. JAV dolerių vertės žaidimų kūrėjų kompaniją.

Kalbant apie kitus galimus taikinius, „Valve“ yra privati kompanija ir tai jau apsunkina įsigijimo galimybes. Taip pat yra žinoma, kad kompanijos įkūrėjas Gabe Newell‘as nėra didelis buvusio darbdavio „Microsoft“ į jų šiuo metu vykdomos „Windows 10“ strategijos žaidimų klausimais gerbėjas.

„PUBG Corporation“ įsigijimo galimybė neatrodo stebininti, tačiau tai neišspręstų kompanijos problemų, o tik padėtų išlaikyti „PlayerUnknown‘s BattleGrounds“ žaidimą Xbox konsolėje amžinai.

„Microsoft“ atstovai šią situaciją komentuoti atsisako.