Na štai ir vėl prabėgo metai. Greitai ar ne, tai jau kiekvieno iš mūsų reikalas. Bet žaidimų pasaulyje šie metai buvo išties labai įdomus. Industrija nestovi vietoje, ji plečiasi, ji auga, ir tą puikiai matome, kasdieną naršant po internetą, galimą sutikti galybę įvairiausių naujienų, demo versijų, papildymų, ir aiškų naujų žaidimų anonsus.

O kokie gi bus kiti metai, kokios naujos technologijos įžengs pas mus? Spėlioti dabar būtų tikrai netikslingą, geriau palaukime kitų metų, kurie jau beveik čia pat, ir patys sužinosime. O ką vis dėl to pateikė 2004-ieji? Vargo ir atidėliojimų, ar gerų ir nelauktų žinių. Taigi dabar metų gale kiekvienas didesnis kompiuterinių žaidimų portalas rengia tarsi metų reziumė, vieni apdovanojimus, kiti trumpas apžvalgas, treti ir tą, ir tą, o kai kas iš vis to nedaro. Bet jų tarpe Games.lt nėra. Galbūt daugelis pasigedo Metų žaidimo rinkimų, ar kažko panašaus. Galiu nuraminti, jis bus Sausio mėnesį, jau 2005 metais. O kol kas pasižvalgykime į kitus tinklalapius. Taigi pirmasis pakliuvęs į mano akiratį yra GameSpy, kuris vienas iš pirmųjų išrinko daug laimėtojų. Aiškų neskaitant JAV kabelinės televizijos kanalo Spikes TV, kuris Gruodžio 14d. surengė Video žaidimų apdovanojimus, bet kadangi Lietuvos žiūrovai negali matyti šio kanalo, manau tai nėra pernelyg aktualu mums.

Taigi tinklalapis GameSpy yra jau išrinkęs šias kategorijas: PC metų žaidimas (10 laimėtojų, sunumeruotų nuo 10 iki 1 vietos), Top 10 Metų Istorijų, Top 10 Filmukų, Top 10 demo versijų, Top 10 metų įvykių, ir aiškų kiekvienos konsolės laimėtojai: Xbox, PlayStation, GameCube ir GameBoy laimėtojai.

Kol kas nėra išrinkta tik Metų Žaidėjų pasirinkimas (dalyvauti gali visi, balsuojant jų tinklalapyje), Top 5 tinklo vaidmenų žaidimai ir Metų Geriausi Žaidimai, visi jie bus paskelbti iki Gruodžio 22 dienos.

Turbūt daugeliui iš jūsų šiuo metu įdomiausi yra PC laimėtojai, taigi kurie gi žaidimai tapo geriausiais:

10 Vieta – Sid Meier’s Pirates!
Tik išleidus šitą žaidimą, iškart buvo aiškų – tai nuostabus kūrinys, ir nesvarbu kokį stilių mėgstate, ar kokius žaidimus žaidžiate, ramiai galite išbandyti visus žaidimus patekusius į Top 10, jie to verti. Ir tai, kad pateko Sid Meier’s Pirates! puikiai įrodo jo vertę. Beje tai puikus pavyzdys kaip reikia prikelti žaidimą, tai juk 1987 metais išleisto žaidimo Half of Farmer atgimimas, tik aišku su nauju grafiniu varikliuku ir šiuolaikinėmis savybėmis.

9 Vieta – Far Cry
Tik nesakykit, kad jo nebandėt. Far Cry, tai vienas iš tų žaidimų, kuris grafinį vaizdą perkėlė į kitą lygį, ir tada visai nesvarbu pasidaro siužetas ir panašus menkniekis. Nepaprasto grožio sala ir marios samdinių, įspūdinga. Beje aš vis dar laikausi nuomonės, jog žaidime monstrai ir kitokie gyviai nebuvo reikalingi, samdinių pakako pilnai.

8 Vieta – City of Heroes
Atvirai pasakius šis žaidimas Lietuvoje nebuvo gerai žinomas, ir turbūt tik nedaugelis gali pasigirti jį bandę, bet juk niekada nevėlu atgaivinti vaikystės prisiminimus ir trumpam tapti super herojumi. Jei šiais metais nebūtume turėję World of Warcraft, jis užtikrintai taptų Geriausiu tinkliniu vaidmenų žaidimu.

7 Vieta – Warhammer 40,000: Dawn of War
Nuostabi,ne iki galo pripažinta strategija. Ateities karai ir nuostabi grafika. Bet tai nėra tik įprasta strategija, tai puikiai subalansuotas žaidimas, kurį turi išbandyti visi Strategijos gerbėjai.

6 Vieta – Tiger Woods PGA Tour 2005
Manau daug komentarų nereikia, tik užkietėjęs Amerikietis galėjoį 6 vietą patupdyti Golfo simuliatoriu, deja mielasis Tiger Woods nėra toks populiarus Lietuvoje ir manau daugelis žaidimų megėjų Lietuvoje į šią vietą mielai įkištų kokį NBA Live 2005. Juk Lietuva kepšinio šalis.

5 Vieta – Rome: Total War
Atėjau, Pamačiau, Nugalėjau. Jei Dawn of War buvo gera strategija, tai Rome: Total War yra nerealus Creative Assemble kūrinys. Jam apibūdint nerastume žodžių, nes tai žaidimas, kuris revuliucionavo strategijos žanrą. Tegyvuoja Roma!

4 Vieta – The Sims 2
Ar tai galėtume pavadinti strategija. Manau ne, juk grynų gryniausias simuliatorius. Su šiuo žaidimu Maxis įrodė jog sėkmingo žaidimo tęsinys, lygiai tai pat gali būti sėkmingas. Taigi nuo šio Rugsėjo, mes turėjome galimybę pasinerti į virtualaus gyvenimo sūkurį.

3 Vieta – Unreal Tournament 2004
Ir štai pagaliau prizinės vietos ir ją garbingai užėmė nuostabi šaudyklė, kuriai aiškų nelabai pasisekė. Jau tai išėjo, kad kartu su ja išėjo ir kita gera šaudyklė Battlefield Vietnam, bet UT jį pralenkė, ir tą pripažino patys žaidėjai, mieliau žaidę UT2004, nei Battlefield: Vietnam.

2 Vieta – World of Warcraft
Turbūt visi bandėte bent vieną žaidimą iš Warcraft strategijos serijos, bet naujasis tinklo vaidmenų žaidimas į šį žanrą įkvėpė tiek daug gyvybės, kad turbūt sunku prisiminti (o gal tokio visai nebuvo) tokį populiarų tinklo vaidmenų žaidimą. Vien per pirmąją žaidimo pardavimo dieną, JAV buvo parduota virš 200 000 žaidimo kopijų. Tik aiškų labai blogai, kad jis nespės pasirodyti Europoje iki metų galo, būtent dėl to Games.lt žiūrovai negalės balsuoti už jį.

1 Vieta – Half-Life 2
Turbūt nesuabejojote šio žaidimo vieta. Bent vienas jį bandęs tą pasakys. Tai žaidimas kuris jau tapo legenda, ir tikrai neveltui. Sujungęs savyje puikius kino intarpus, gerą siužetą ir nenutrūkstantį veiksmą, net ir šiandien Half-Life yra pavyzdys daugeliui šaudyklių. Tai žaidimas kurį išbandyti turi visi. Ar jūs bent žinote koks naudingas gali būti – manipuliatorius aka Gravitacinis Ginklas. Pilną žaidimo recenziją skaitykite čia

Na štai ir trumpai apžvelgėme GameSpy PC Top 10. Būtinai grįšime į tinklalapį Gruodžio 22d. kada bus paskelbti geriausi žaidimai visose konsolėse, ar pavyks Half-Life 2 nurungti tokius stiprius varžovus kaip Halo 2 ir GTA: San Andreas. Beje jau artimiausiu laiku jūsų laukia daug didesnė ir įvairesnė kito, didelio žaidimų tinklalapio GameSpot apžvalga. Jsi rengė net tris konkursus. Metų geriausi, Metų Blogiausi ir Metų Komercijos rinkimais.