Visai neseniai aš jums buvau pateikęs interviu ,,Ką apie filmus kalba gerai Lietuvoje žinomi žmonės‘‘ kuris buvo skirtas specialiai ,,Kino klubui‘‘ O šiandien aš norėčiau pristatyti jums dar viena interviu su ,,NKTV‘‘ laidos vedėjų Ernestu Janušu.

Mano nuomone šis interviu yra gan įdomus, kur jus galėsite sužinoti ne tik apie jo vedama ,,NKTV‘‘ laida daugiau, bet ir apie jį pati, ką jis mano apie naujas konsoles, kokia buvo jo pirma pažintis su kompiuterių ir dar daug kitų įdomių dalykų. Žinoma nuošali neliko nepaliesta ir žaidimu tema.

Tokyo: Kaip kilo mintis sukurti laida ,,NKTV‘‘ ? nuo ko viskas prasidėjo ?

Ernestas: Mintis kilo tuometiniam mūsu režisieriui Ryčiui Liutkui, kuris sugalvojo daryti IT laida. Tai buvo tolimais 1999 metais.

Tokyo: Ar filmuojant laida ,,NKTV‘‘ susidūrėt su kokiomis nors problemomis ? jei taip tai su kokiomis?

Ernestas: Aišku, kad susiduriame. Štai atsitinka, kad filmavimo įkarštyje baigiasi kava. Mikliai siunčiame ką nors i „Staoil’a“ (Juokiasi) O jei rimtai – kartais pritrūksta laiko viską padaryti taip, kaip manai esant geriausia.

Tokyo: Kokie yra laidos ,,NKTV‘‘ ateities planai ?

Ernestas: Išsiplėsti iki atskiro TV kanalo. Juokauju, aišku. Vasaros pradžioje tai ir turėtų paaiškėti, kuomet galvosime apie kita sezoną. Ką iš karto galiu prižadėti – keisime laidos grafika.

Tokyo: Kiek ilgiausiai laiko yra tekę nufilmuoti viena ,,NKTV‘‘ laida.

Ernestas: Laida rodoma kiekviena savaite, todėl maksimalus laikas gali būti tik savaitė.
Jeigu sukonkretinsime klausima iki „kiek ilgiausiai teko filmuotis studijoje“, tuomet galiu atsakyti, kad maždaug 10 valandų. Buvo juoda diena: dinginėjo
elektra, lūžo ne karta internetas, išdrįso nusprogti montažinės kompiuteris.

Tokyo: Kaip patekai į televizija ?

Ernestas: Patekau beveik „netyčia“. 1999 metais radijo stotyje RADIOCENTRAS vedžiau laida apie IT. Atsitiktinai sužinojau apie idėją kurti tokia laida televizijoje. Paskambinau, nuvykau į peržiūrą ir…kitą savaitę pradėjau darbuotis.

Tokyo: Ar tavo darbas netrukdo tavo asmeniniam gyvenimui ? turiu galvoje ar užtenka laiko skirti draugams, šeimai ?

Ernestas: Tai jau yra gyvenimo prioritetu klausimas. Buvo laiko tarpas, kuomet artimųjų beveik nemačiau. Išvažiuodavau į darbą septintą ryto, grįždavau po vidurnakčio. Savaitgali tenorėjau miego. Tačiau tai ilgai tęstis negalėjo ir privalėjau gerai apmastyti, kas gyvenime yra svarbu. Todėl dabar randu laiko viskam.

Tokyo: Ką manai apie tokius žaidėjus, kurie žaidžia kompiuterinius žaidimus ištisas dienas, naktis ?

Ernestas: Jei jie mano, kad ten yra tikrasis gyvenimas, tuomet…kodėl gi ne. Bendra svarbi taisyklė – pramogas reikia saikingai dozuoti. Pamiršti knygas ar kitas akirati plečiančias priemones yra kvaila. Jei visa laika skirsi vien bulvių auginimui, nesužinosi ir nepamatysi daugybes spalvingu gyvenimo aspektu. Na, aišku, tapsi profesionalių „bulvininkų“. Jei paromis sėdėsi prie tu pačių CS žemėlapių, lygiai taip pat tuo metu nesužinosi nieko daugiau, išskyrus šio žaidimo triukus. Pirmu atveju kalba rasi tik su kitais „bulvininkais“, o antru – su „straikininkais“. Na gal ir su „warcraftininkais“ bendrų interesų atsiras. Tiesiog nepamirškite, kad gyvenime yra tikrai daug įdomių užsiėmimų, žmonių, reiškinių,vietų. Lavinkite protą, pildykite žinių bagažą ir plėskite savo interesu rata. Bukite pasaulio piliečiais.

Tokyo: Ar pats žaidi kokius nors kompiuterinius žaidimus ?

Ernestas: Šiuo metu beveik ne. Gaila žudyti laika. Tačiau sentimentu turiu „Age of Empires“, „Quake“ serijai, „Half-Life“. Tiesa pasakius, būtinai prikišu nagus prie kone visu naujų mano mėgiamų žaidimų tęsinių

Tokyo: Ar daug laiko praleidi prie kompiuterio ?

Ernestas: Kadangi dirbu „biure“, prie PC praleidžiu visą dieną. Darbo diena, minus pietų pertrauka.

Tokyo: Kokia buvo tavo pažintis su pirmuoju kompiuteriu ?

Ernestas: Pas tėtį darbe. Spėju, kad tai buvo maždaug 1987 metais. Važiuodavau po pamoku
žaisti „Tetri“ ir „Diggeri“. Žiauriai veždavo…

Tokyo Kuo norėtum būti jei nevestum laidos ,,NKTV‘‘ ?

Ernestas Šiuo metu ir esu tuo, kuo noriu būti. Darbuojuosi radijo stotyje ZIP FM. O jei pamastyti plačiau ir toliau, gal smagu butu tapti kokiu kelionių laidos prodiuseriu.

Tokyo: Kuo vaikystėje svajojai būti užaugęs ?

Ernestas Radijo laidų vedėjų. Kitos profesines svajones neturėjau.

Tokyo: Ar dažnai žmonės tave atpažįsta gatvėje ?

Ernestas: Negaliu pasakyti, kad dažnai, tačiau būna, kad atpažįsta

Tokyo: Ar dažnai tenka duoti interviu žurnalistams ?

Ernestas: Tikrai ne dažnai. Bet kartais tenka.

Tokyo: Į kokia pasaulio vieta yra tekę nuvykti toliausiai ?

Ernestas: Teko nuvykti į bene tolimiausia vakaru civilizacijos pakraštį – Ramiojo vandenyno pakrante (Los Angeles, California). Pietų kryptimi porą kartų beveik pasiekiau pusiaują (Tailandas).

Tokyo: Kokia buvo tavo gyvenime patį laimingiausia diena ?

Ernestas: Įdomus klausimas. Daug tų puikių dienų buvo. Tiesa pasakius, kiekviena diena yra gera.

Tokyo: O dabar vienas klausymas susijęs su filmais. Kokia tavo nuomonė yra apie tokius filmus kurie yra paremti kompiuteriniai žaidimais ? Pvz. kaip „Resident Evil“ ?

Ernestas: Visa tai yra tiesiog bandymas uždirbti kuo daugiau pinigu iš tos pačios idėjos. Čia ta pati istorija kaip ir filmu kelionė į kompiuterių dėžes („Haris Poteris“, „Žiedų Valdovas“ ir t.t.). Dažniausiai tokie perkėlimai būną ne itin vyke, tačiau pasitaiko ir maloniu išimčių. Kad ir tavo paminėtas filmas „Resident Evil“.

Tokyo: Ką manai apie naująjį ir pirmąjį Lietuviu sukurta kompiuterinį žaidimą ,,PSI: Sibiro konfliktas‘‘ ? žinoma jei teko su juo susipažinti iš arčiau ?

Ernestas: Žinau, kad laidoje ,,DEMO‘‘ su juo visi susipažinsime geriau. Jau artimiausiu metu.

Tokyo: Beje ką manai apie didžiausia Lietuvoje kompiuterinių žaidimų portalą Games.lt ? aišku jei esi kada nors jį normaliai naršęs ?

Ernestas: Manau apie jus gerai. Be abejo, kad esu naršęs. Ir stebėjau nuo pat pirmos dienos. Džiaugiuosi, kad vienoje vietoje gali susiburti tiek daug bendraminčiu. Keep it rollin’!

Tokyo: Na o dabar paskutinis klausimas. Kaip manai ar pavyks naujos kartos konsolėms ,,Playstation 3‘‘ ir ,,Xbox 360‘‘ užkariauti Lietuvos žaidėjo širdis ? ir kokia yra tavo paties nuomonė apie tas konsoles ?

Ernestas: Kuomet dideliame ekrane pamačiau vaizdus iš PS3 žaidimu, buvau maloniai šokiruotas. Širdis tai tikrai užkariaus, tačiau ar okupuos namus – čia jau laisvų pinigų šeimoje klausimas. O aš palauksiu PS4.

Tokyo Dėkui už interviu…