Griausmingasis žaidimų kultūros šou „GameOn“ šį rudenį sugrįš į Vilnių. Rugsėjo 16-17 dienomis vyksiantis „GameOn“ trečiąjį kartą kvies žaidimų entuziastus susirinkti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“. Kasmet augančiame renginyje ne tik pasinersite į technologijų ir žaismo šėlsmą, bet ir susipažinsite su žaidimų pasaulio subkultūromis: nuo eSporto iki cosplay pasirodymų, nuo įkvepiančių pranešimų iki prasmingų susitikimų, bei išvysite ir išgirsite pirmąjį Lietuvoje žaidimų muzikos koncertą.

„Praėjusių metų sėkmė, susidomėjimas, besidriekiančios eilės prie įėjimo į renginį mus labai įkvėpė, tad stengiamės, kad šių metų „GameOn“ būtų didesnis, įspūdingesnis, įvairesnis ir atviras visiems“, — apie renginio planus pasakojo vienas iš organizatorių Artūras Rumiancevas. — „Šiais metais norime žaidimų kultūros šou paversti konventu. Tai vieta, kur susirenka ne tik žaidėjai, sekantys kiekvieną industrijos naujieną, tačiau atvyksta ir tie žmonės, kurie žaidimais nesidomi, o tik ateina pasidairyti, kažką sužinoti ar susirasti naujų pažinčių bei bendraminčių. Esame tikri, kad kiekvienas, atvykęs į renginį, ras sau kažką itin įdomaus ir išsineš neišdildomus įspūdžius.“

Šių metų renginį organizatoriai praminė „GameOn III“ ir sukūrė naują motto — „Atrask. Patirk. Mėgaukis“, tuo visiems pažadėdami daugybę naujovių. Renginio lankytojai bus nustebinti išsiplėtusia Šeimos zona ir padidinta bendrąja parodos erdve, o lauke visų lauks aktyvių pramogų miestelis. Renginio potyrius ir veiklas išplėsti leis ir naujai po rekonstrukcijos atidaryta 2000 kv. m. ploto erdvė, tad vietos atradimams šiemet tikrai netrūks.

Lankytojų lauks dviejų dalių konferencija

Viena iš daugiausiai dėmesio sulaukusių 2016-ųjų „GameOn“ dalių — žaidimų industrijos konferencija, kuri niekur nedings ir šiais metais. Lankytojų lauks viena, lengvesnio turinio konferencija — „Žaidžia visi“, o kitoje žaidimų kūrėjai dalinsis industrijos paslaptimis.

„Praėjusiais metais į dvi dalis išsiskyrusi konferencija pritraukė platų klausytojų ratą. Pramoginė konferencija tapo ta vieta, kurioje su žaidimų kultūra nesusipažinę asmenys galėjo pasisemti papildomų žinių apie žaidimus“, — apie „GameOn“ konferenciją pasakojo vienas iš jos organizatorių, didžiausios Lietuvos žaidimų kompanijos „Nordcurrent“ atstovas Ričardas Jaščemskas. — „2016-aisiais taip pat pristatėme kitą konferenciją, skirtą jauniesiems ir jau pažengusiems žaidimų kūrėjams, kurie galėjo sutikti žaidimų industrijos žvaigždes, susipažinti su jų darbo subtilybėmis ir sužinoti atsakymus į labiausiai jiems rūpimus klausimus.“

Prestižiškiausios eSporto varžybos Baltijos šalyse

„Po įsimintino ir populiarumo sulaukusio „GameOn“ debiuto, renginio vardas nuskambėjo ir kaimyninėse šalyse. Vien eSporto turnyro dalyvių šalių sąrašas parodo, kad „GameOn“ patraukė tarptautinį dėmesį — 2015 m. turnyre varžėsi komandos iš 3-jų Baltijos valstybių, o 2016-aisiais turnyruose dėl 10 000 eurų kovėsi profesionalai iš daugiau nei 40 šalių“, — apie prestižiškiausias Baltijos šalyse vykstančias „GameOn“ eSporto varžybas atsiliepė vienas iš renginio organizatorių Ridas Bušmanas.

Jo manymu, šiais metais eSporto profesionalų dėmesys turnyrui bus tik didesnis. Išaugęs varžybų prizinis fondas turėtų sutraukti dar daugiau aukšto lygio komandų, ir suteikti daugiau įsimintinų epizodų bei nepakartojamų akimirkų visiems žiūrovams.

Simfoninis koncertas žaidimų fanams

Šiemet „GameOn“ lankytojų, įsigijusių fano bilietus, lauks ir viena naujovė — gyvai atliekamų, vaizdo žaidimuose skambančių kūrinių koncertas. Specialiai šiam pasirodymui bus išplėsta pagrindinė VDU kamerinio orkestro sudėtis. Išsiplėtęs iki simfoninės sudėties orkestras sugros kūrinius iš kultu tapusių žaidimų: „World of Warcraft“, „Bioshock“, „Journey“, „Minecraft“ ir daugelio kitų.

Nors Lietuvoje tai bus pirmasis tokio tipo pasirodymas, pasaulyje vaizdo žaidimų muzika sulaukia vis daugiau dėmesio. Muziką kompiuteriniams žaidimams yra sukūrę tiek maištingi talentai, tiek pasaulinę šlovę pelnę kompozitoriai, o jų kūriniai skamba pasaulio ir Europos gyvo garso scenose. Štai „Video Games Live“ orkestras 2017 m. vasarį surengė savo 430-ąjį koncertą, o Londono filharmoninis orkestras jau yra išleidęs du žaidimų muzikos albumus.

„GameOn“ organizatoriai tikina, kad anonsuoti renginio programos elementai tėra maža viso konvento dalis, ir iki vasaros bus paskelbtas dar ne vienas renginio siurprizas. „GameOn III“ vyks rugsėjo 16-17 dienomis, o bilietai į renginį pasirodė jau šiandien. 

Daugiau informacijos renginio puslapyje.