Pernai išleistas ir mūsų šiemet aprašytas „Galaxy Note“ buvo ne tik didelis telefonas, bet ir didelis kompanijos „Samsung“ eksperimentas. Pirkėjai alpsta dėl pažangių išmaniųjų telefonų ir augalotų planšetinių kompiuterių, bet ar jiems reikalingas šiųdviejų prietaisų hibridas? Pirmojo mišrūno „Dell Streak“ patirtas fiasko lyg ir buvo signalas, kad dar neatėjo tokių įrenginių metas. Vis dėlto „Samsung“ pasišovė rizikuoti ir vėliau ta rizika davė dividendų – „Galaxy Note“ netikėtai atsidūrė tarp perkamiausių šio gamintojo išmaniųjų telefonų. Iki šiol parduoda daugiau nei dešimt milijonų „Galaxy Note“ modelių.
Nors nuo „Galaxy Note II“ debiuto dar nepraėjo nė trys mėnesiai, jo pardavimai jau dabar viršija 5 milijonus vienetų. Lietuvoje jis perkamas triskart greičiau nei originalusis „Note“. Ir nieko keisto. „Samsung Galaxy Note II“ patogesnis, galingesnis bei dar funkcionalesnis nei pirmtakas. Daugeliu aspektų jis netgi šaunesnis už „Samsung“ išmaniųjų telefonų flagmaną „Galaxy S III“. Gal pastarasis ir siūlo geriausią kainos bei kokybės santykį, tačiau nuo rudens jis jau nebegali vadintis pajėgiausiu „Samsung“ išmaniuoju telefonu – šį titulą perėmė „Samsung Galaxy Note II“. Tiesa, „Note II“ kainuoja apytikriai dviem šimtais litų brangiau – pigiausio modelio su 16 GB vidinės atminties kaina svyruoja apie 2000 Lt. Be to, „Galaxy Note II“ yra didelis. Ir ne šiaip didelis – jis turi patį didžiausią ekraną iš visų kada nors sukurtų išmaniųjų telefonų. Dar keli milimetrai ten ir šen, ir jį būtų galima vadinti grynakrauju planšetiniu kompiuteriu.
Iš naujos kartos „Note“ daugelis tikėjosi įspūdingesnių techninių specifikacijų, bet turbūt mažai kas numanė, kad „Samsung“ dar labiau padidins jau ir taip kontraversiškus prietaiso išmatavimus. „Galaxy Note“ turėjo milžinišką 5,3 colių įstrižainės ekraną ir vargiai sutilpdavo į delną. „Galaxy Note II“ tapšnoklinis ekranas atrodo didelis kaip koks olimpinis plaukimo baseinas – jo įstrižainė išsiskėtė iki rekordinių 5,5 colių. Beprotiška.
Paradoksalu, bet „Note II“ atrodo ne ką didesnis už savo kingongišką pirmtaką. Taip yra todėl, kad šiais laikais tapo įprasta matyti išmaniuosius telefonus su beveik 5 colių įstrižainės ekranais. Pavyzdžiui, lyginant su „Galaxy S II“, trečios kartos „Galaxy S“ ekrano įstrižainė išsitempė nuo 4,3 iki 4,8 colių. Pastačius „Galaxy S III“ šalia „Galaxy Note“, pastarasis nebeatrodo kaip koks gigantozauras. Nenorėdama, kad jos gaminami išmanieji telefonai būtų pernelyg panašūs ir nepradėtų konkuruoti tarpusavyje, „Samsung“ apgalvotai padidino „Galaxy Note II“ ekrano įstrižainę taip, kad šis modelis vis dar atrodytų toks pat karikatūriškai didelis kaip jo protėvis anais laikais.
Dar labiau stebina tai, jog „Galaxy Note II“ yra patogesnis. Taip, perskaitei teisingai – „Galaxy Note II“ yra pastebimai didesnis už pirmtaką, bet juo naudotis žymiai patogiau. Kokie čia burtai? Jokie. Viskas labai elementaru. Pasikeitė ekrano kraštinių santykis – jis susiaurėjo nuo 16:10 iki 16:9. Šiuolaikiškesnės proporcijos leido visais trimis milimetrais sumažinti bendrą įrenginio plotį, o tai savo ruožtu padidino šansus, kad naudosiesi juo viena ranka. Tai vis dar sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma, o ypač atsiradus specialioms programinėms funkcijoms, pavyzdžiui, klaviatūros pastūmimui į vieną ar kitą ekrano pusę, kai norima naudotis vien tik kaire arba vien tik dešine ranka. Kita vertus, dėl pasikeitusių proporcijų teko padidinti telefono aukštį – „Note II“ kėbulas ištįso nuo 14,69 iki 15,1 cm. Priešingai nei buvo galima tikėtis, svoris padidėjo tik penkiais gramais, o storis, kažkokių stebuklingų jėgų veikiamas, netgi susitraukė, tiesa, mikroskopiniais 0,3 mm.
Nepaisant to, kad dabar jį patogiau naudoti viena ranka, „Note II“ vis dar atrodo kaip telefonas, sukurtas Godzilai arba Halkui. Jis plėšrūniškai didelis, ir tai yra svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti prieš pasirašant pirkimo dokumentus. Atsiliepus į skambutį, į Tave sužiurs aplinkiniai ir ims kažką negirdimai šnabždėtis. Į kišenę „Note II“ įgrūsi tik tuo atveju, jei ji bus panaši į kengūros sterblę. Porą sykių neatsakiau į skambučius bei žinutes vien todėl, kad tingėjau išsitraukti telefoną – nori tikėk, nori ne, šis veiksmas reikalauja sizifiškų pastangų.
Summa summarum, visa ši įsidėk-išsiimk katorga atsiperka su kaupu. Panašiai kaip buvo su originaliuoju „Note“ ir „Galaxy S II“, naujasis „Note II“ yra nelyginant steroidinis „Galaxy S III“ variantas. Pirmiausia į akis krenta bemaž identiška išvaizda: tas pats polikarbonatu glazūruotas plastikas, tie patys suapvalinti korpuso kraštai ir kampai, toks pat jungčių, fizinių mygtukų, indikatorių, jutiklių bei dviejų kamerų išsidėstymas. Skiriasi tik pagrindinio fizinio klavišo forma bei galinio garsiakalbio pozicija – „Galaxy S III“ atveju garsiakalbis bazavosi šalia kameros, kitapus LED blykstės, o „Note II“ modelyje jis buvo stumteltas į pačią telefono nugarėlės apačią. Tas pats nutiko ir MicroSIM bei MicroSD kortelių lizdams – jie buvo evakuoti iš šiaurinės dalies į pietinę. Pilnaties baltumo modelis yra turbūt pats gražiausias iš visų, kuriuos tik siūlo prekybininkai. „Galaxy Note II“ atrodo taip prašmatniai, kad jeigu jis turėtų kojas, galėtų vaikščioti podiumu. Rodos, kiekvienam šio telefono dizaino elementui buvo atseikėta būtent tiek vietos, kiek jam reikia. Dėl šios priežasties „Note II“ atrodo truputėlį estetiškiau nei ankštokas ir susispaudęs „Galaxy S III“.
„Galaxy Note II“ panašus į pusbrolį „Galaxy S III“ ne tik savo išore, bet ir vidumi. Antros kartos „Note“ naudoja tą patį keturių branduolių „Cortex-A9“ procesorių, tą pačią „Mali-400MP“ vaizdo plokštę, tokią pat darbinę atmintį ir yra komplektuojamas su tokia pačia vidinės atminties talpa (16, 32 arba 64 GB). Skiriasi tik procesoriaus dažnis ir darbinės atminties kiekis. „Galaxy Note II“ naudoja 200 Mhz spartesnį procesorių, veikiantį 1,6 Ghz dažniu, ir turi dvigubai daugiau darbinės atminties – net 2 GB. Ar šis galios prieaugis davė apčiuopiamos naudos? Atvirai kalbant, nelabai. Bent jau kasdieniame naudojime pokyčių nejusti. Kol kas dar trūksta programų ir žaidimų, kurie įstengtų deramai išnaudoti „Galaxy S III“ galimybes, jau nekalbant apie dar didesnį „Note II“ potencialą. Iš visų mano bandytų žaidimų („Need for Speed: Most Wanted“, „Asphalt 7: Adrenaline“, „Mass Effect: Infiltrator“, „Dark Knight Rises“, „Modern Combat 3: Fallen Nation“, „Wild Blood“) našumo prieaugį pademonstravo tik vienas – „Dark Knight Rises“. Visi likę žaidimai sukosi vienodai sklandžiai tiek viename, tiek kitame telefone. „Galaxy S III“ nesusitvarkė tik su „Dark Knight Rises“ – šį įspūdingai atrodantį veiksmo žaidimą kamavo nepakenčiamos kadrų kaitos konvulsijos, atsirasdavusios bent kiek suintensyvėjus veiksmui. „Galaxy Note II“ su „Dark Knight Rises“ susidraugavo be didesnių problemų – žaidimas veikė taip pat sklandžiai kaip ir kiti. Žemiau pateikiami sintetinių testų (paeiliui: „PassMark“, „Vellamo“, „AnTuTu Benchmark“ ir „Quadrand Standard“) rezultatai.
„Galaxy Note II“ stebėtinai gerai susitvarkė ir su aukštos raiškos filmais. Standartinis video grotuvas nesugeba iškoduoti „DTS“ garso, todėl dažnai prireikia naudoti trečiųjų gamintojų programėles, pavyzdžiui, „VLC“. Telefonas kuo puikiausiai suvirškina net pačios aukščiausios kokybės filmuotą medžiagą, tarkime, 1920×1080 raiškos filmus su 12 Mb/s kokybės vaizdu ir 1,5 Mb/s šešių kanalų garsu.
Bežiūrint filmus išryškėja kitas „Galaxy Note II“ privalumas prieš „Galaxy S III“ – geresnis ekranas. Abiejų telefonų ekranai tokios pat raiškos – 1280×720 – ir tokio pat tipo – „Super AMOLED HD“. Kadangi „Note II“ ekranas didesnis, jo pikselių tankis kvadratiniame colyje (PPI) yra atitinkamai mažesnis – 267 PPI („Note II“) prieš 306 PPI („S III“). Paprastai tai reikštų, jog „Galaxy S III“ turi pranašesnį ekraną. Vis dėlto šioje srityje kortas sumaišo skirtingos abiejų ekranų matricos. „Galaxy S III“ naudoja prieštaringai vertinamą „PenTile“ matricą su dviem sub-pikseliais viename pikselyje, tuo tarpu „Galaxy Note II“ eksploatuoja naująją „S-Stripe RGB“ alternatyvą su visais trimis sub-pikseliais kiekviename pikselyje. Nors sub-pikseliai „Note II“ ekrane išsidėlioję kiek kitokia tvarka nei įprastinėse „IPS LCD“ matricose, tai vis tiek geriau nei atgyvenęs „PenTile“ standartas. „Galaxy Note II“ ekranas geba atkurti natūralesnes spalvas, yra šviesesnis bei stropiau atvaizduoja smulkias detales, pavyzdžiui, tekstus interneto puslapiuose.
Kitas didelis „Samsung Galaxy Note II“ pliusas – neregėtai talpi 3100 mAh (!!!) baterija. Jos be vargo užtenka beveik dviejų dienų maratonui. Malonu turėti nešiojamą įrenginį, kurio nereikia tarytum kokio mirštgyvio paciento nuolatos laikyti prie gyvybės palaikymo įrenginį atstojančio įkroviklio.
„Samsung Galaxy Note II“ turi tokias pat dvi kameras kaip „Galaxy S III“ – 1,9 MP priekyje ir 8 MP gale. Abi gali filmuoti aukšta raiška ir daryti atitinkamos rezoliucijos nuotraukas. Fokusavimas greitas, nuotraukos aštrios, o spalvų sultingumas gali įvaryti diabetą. Tiesa, atkreipiau dėmesį, jog „Note II“ nuotraukose spalvos ne tokios sodrios kaip „Galaxy S III“. Skirtumas mažytis, bet jei kompiuteryje pažiūrėsi į vieną, o paskui į kitą nuotrauką, nesunkiai atskirsi, kuri fotografija yra daryta su „Note II“, o kuri su trečiuoju „Galaxy S“.
Kadangi techniškai abiejų modelių kameros yra kone vienodos, jei ne visiškai identiškos, spalvų korekciją turbūt atliko grandiozinis operacinės sistemos atnaujinimas, pakrikštytas „Jelly Bean“ vardu. „Galaxy Note II“ jau parduodamas su iš anksto įdiegtu „Jelly Bean“, o štai „Galaxy S III“ pirkėjams šį atnaujinimą reikia įsidiegti savarankiškai – telefone iš pradžių būna instaliuota senesnė „Android“ operacinės sistemos versija „Ice Cream Sandwich“.
Be jokios abejonės, svarbiausias „Galaxy Note II“ akcentas yra ne techninė galia, ne ekranas ir ne ištverminga baterija, o išmanusis rašiklis pavadinimu „S Pen“. Atkartojant pasikeitusias telefono proporcijas, rašiklis pailgėjo ir sulieknėjo. Jis išsaugojo visas ankstesniąsias funkcijas ir įgijo naujų. Tarkime, galima nufilmuoti, kaip ką nors pieši ar rašai, o paskui tą įrašą panaudoti kaip mokomąją priemonę. Suvokdama, jog ne visi yra talentingi piešėjai, „Samsung“ į užrašų rengyklę įdiegė ganėtinai pravartų šablonų rinkinį – tarp jų įvairūs visiems suprantami simboliai bei paveikslėliai, kokių gali rasti „Microsoft Office“ programose. Taip pat atsirado daug visokių smulkių patobulinimų, sakykime, ilgai laukta galimybė išjungti prisilietimo ranka aptikimą, kai pieši ir nori, jog būtų fiksuojamas tik elektromagnetinis „S Pen“ prisilietimas.
Ar naudotis „S Pen“ vis dar nepatogu? Negalėčiau teigti, jog nepatogu, bet galiu užtikrinti, kad naudotis šiuo rašikliu nėra taip paprasta kaip bandoma įpiršti reklamose. Daugelį funkcijų patogiau atlikti tradiciniu būdu, nenaudojant rašiklio. Pavyzdžiui, kam rašyti tekstą, jei čia pat, žemėliau, yra normali klaviatūra, su kuria galima daug greičiau surinkti norimus žodžius? O pats rašymas, kad ir kaip gražbyliautų gamintojai, anaiptol neprilygsta patogumui rašyti ant popierius. Prie naujojo „S Pen“, kaip ir prie originalo, reikia priprasti. Kol viską darai juokais ir tik šiaip išbandai įvairias „S Pen“ siūlomas funkcijas, protingojo rašiklio teikiamos galimybės atrodo neišsemiamos. Tačiau pasvarsčius, kaip visa tai būtų galima panaudoti kasdienėje veikloje, žavesys ūmai išblėsta. Imi suprasti, kad išsitraukti „Note II“ iš kišenės ir greitai vizualizuoti kirbančią mintį nėra taip jau lengva. Su „S Pen“ kur kas įdomiau pramogauti nei rimtai dirbti.
Net ir atsižvelgus į tai, kad tik retas iš mūsų sugebės tinkamai išnaudoti „S Pen“ funkcionalumą, „Samsung Galaxy Note II“ yra pavyzdinis išmaniojo telefono ir planšetinio kompiuterio derinys. Už du tūkstančius litų gauni „Galaxy S III“ pranokstančią galią, didesnį ir pažangesnį ekraną bei spartietiškai ištvermingą bateriją. Jei planuoji įsigyti „Galaxy S III“ ar kitą panašios vertės išmanųjį telefoną, prieš ką nors pirkdamas nepamiršk pačiupinėti „Galaxy Note II“. Ir nesuk galvos dėl kolosalaus dydžio. Jei išmanieji telefonai ir toliau didės tokiais pat tempais, visai gali būti, kad jau kitų metų viduryje „Note II“ atrodys kaip normalus išmanusis telefonas.
Nors nuo „Galaxy Note II“ debiuto dar nepraėjo nė trys mėnesiai, jo pardavimai jau dabar viršija 5 milijonus vienetų. Lietuvoje jis perkamas triskart greičiau nei originalusis „Note“. Ir nieko keisto. „Samsung Galaxy Note II“ patogesnis, galingesnis bei dar funkcionalesnis nei pirmtakas. Daugeliu aspektų jis netgi šaunesnis už „Samsung“ išmaniųjų telefonų flagmaną „Galaxy S III“. Gal pastarasis ir siūlo geriausią kainos bei kokybės santykį, tačiau nuo rudens jis jau nebegali vadintis pajėgiausiu „Samsung“ išmaniuoju telefonu – šį titulą perėmė „Samsung Galaxy Note II“. Tiesa, „Note II“ kainuoja apytikriai dviem šimtais litų brangiau – pigiausio modelio su 16 GB vidinės atminties kaina svyruoja apie 2000 Lt. Be to, „Galaxy Note II“ yra didelis. Ir ne šiaip didelis – jis turi patį didžiausią ekraną iš visų kada nors sukurtų išmaniųjų telefonų. Dar keli milimetrai ten ir šen, ir jį būtų galima vadinti grynakrauju planšetiniu kompiuteriu.
Iš naujos kartos „Note“ daugelis tikėjosi įspūdingesnių techninių specifikacijų, bet turbūt mažai kas numanė, kad „Samsung“ dar labiau padidins jau ir taip kontraversiškus prietaiso išmatavimus. „Galaxy Note“ turėjo milžinišką 5,3 colių įstrižainės ekraną ir vargiai sutilpdavo į delną. „Galaxy Note II“ tapšnoklinis ekranas atrodo didelis kaip koks olimpinis plaukimo baseinas – jo įstrižainė išsiskėtė iki rekordinių 5,5 colių. Beprotiška.
Paradoksalu, bet „Note II“ atrodo ne ką didesnis už savo kingongišką pirmtaką. Taip yra todėl, kad šiais laikais tapo įprasta matyti išmaniuosius telefonus su beveik 5 colių įstrižainės ekranais. Pavyzdžiui, lyginant su „Galaxy S II“, trečios kartos „Galaxy S“ ekrano įstrižainė išsitempė nuo 4,3 iki 4,8 colių. Pastačius „Galaxy S III“ šalia „Galaxy Note“, pastarasis nebeatrodo kaip koks gigantozauras. Nenorėdama, kad jos gaminami išmanieji telefonai būtų pernelyg panašūs ir nepradėtų konkuruoti tarpusavyje, „Samsung“ apgalvotai padidino „Galaxy Note II“ ekrano įstrižainę taip, kad šis modelis vis dar atrodytų toks pat karikatūriškai didelis kaip jo protėvis anais laikais.
Dar labiau stebina tai, jog „Galaxy Note II“ yra patogesnis. Taip, perskaitei teisingai – „Galaxy Note II“ yra pastebimai didesnis už pirmtaką, bet juo naudotis žymiai patogiau. Kokie čia burtai? Jokie. Viskas labai elementaru. Pasikeitė ekrano kraštinių santykis – jis susiaurėjo nuo 16:10 iki 16:9. Šiuolaikiškesnės proporcijos leido visais trimis milimetrais sumažinti bendrą įrenginio plotį, o tai savo ruožtu padidino šansus, kad naudosiesi juo viena ranka. Tai vis dar sudėtinga, tačiau tikrai įmanoma, o ypač atsiradus specialioms programinėms funkcijoms, pavyzdžiui, klaviatūros pastūmimui į vieną ar kitą ekrano pusę, kai norima naudotis vien tik kaire arba vien tik dešine ranka. Kita vertus, dėl pasikeitusių proporcijų teko padidinti telefono aukštį – „Note II“ kėbulas ištįso nuo 14,69 iki 15,1 cm. Priešingai nei buvo galima tikėtis, svoris padidėjo tik penkiais gramais, o storis, kažkokių stebuklingų jėgų veikiamas, netgi susitraukė, tiesa, mikroskopiniais 0,3 mm.
Nepaisant to, kad dabar jį patogiau naudoti viena ranka, „Note II“ vis dar atrodo kaip telefonas, sukurtas Godzilai arba Halkui. Jis plėšrūniškai didelis, ir tai yra svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atsižvelgti prieš pasirašant pirkimo dokumentus. Atsiliepus į skambutį, į Tave sužiurs aplinkiniai ir ims kažką negirdimai šnabždėtis. Į kišenę „Note II“ įgrūsi tik tuo atveju, jei ji bus panaši į kengūros sterblę. Porą sykių neatsakiau į skambučius bei žinutes vien todėl, kad tingėjau išsitraukti telefoną – nori tikėk, nori ne, šis veiksmas reikalauja sizifiškų pastangų.
Summa summarum, visa ši įsidėk-išsiimk katorga atsiperka su kaupu. Panašiai kaip buvo su originaliuoju „Note“ ir „Galaxy S II“, naujasis „Note II“ yra nelyginant steroidinis „Galaxy S III“ variantas. Pirmiausia į akis krenta bemaž identiška išvaizda: tas pats polikarbonatu glazūruotas plastikas, tie patys suapvalinti korpuso kraštai ir kampai, toks pat jungčių, fizinių mygtukų, indikatorių, jutiklių bei dviejų kamerų išsidėstymas. Skiriasi tik pagrindinio fizinio klavišo forma bei galinio garsiakalbio pozicija – „Galaxy S III“ atveju garsiakalbis bazavosi šalia kameros, kitapus LED blykstės, o „Note II“ modelyje jis buvo stumteltas į pačią telefono nugarėlės apačią. Tas pats nutiko ir MicroSIM bei MicroSD kortelių lizdams – jie buvo evakuoti iš šiaurinės dalies į pietinę. Pilnaties baltumo modelis yra turbūt pats gražiausias iš visų, kuriuos tik siūlo prekybininkai. „Galaxy Note II“ atrodo taip prašmatniai, kad jeigu jis turėtų kojas, galėtų vaikščioti podiumu. Rodos, kiekvienam šio telefono dizaino elementui buvo atseikėta būtent tiek vietos, kiek jam reikia. Dėl šios priežasties „Note II“ atrodo truputėlį estetiškiau nei ankštokas ir susispaudęs „Galaxy S III“.
„Galaxy Note II“ panašus į pusbrolį „Galaxy S III“ ne tik savo išore, bet ir vidumi. Antros kartos „Note“ naudoja tą patį keturių branduolių „Cortex-A9“ procesorių, tą pačią „Mali-400MP“ vaizdo plokštę, tokią pat darbinę atmintį ir yra komplektuojamas su tokia pačia vidinės atminties talpa (16, 32 arba 64 GB). Skiriasi tik procesoriaus dažnis ir darbinės atminties kiekis. „Galaxy Note II“ naudoja 200 Mhz spartesnį procesorių, veikiantį 1,6 Ghz dažniu, ir turi dvigubai daugiau darbinės atminties – net 2 GB. Ar šis galios prieaugis davė apčiuopiamos naudos? Atvirai kalbant, nelabai. Bent jau kasdieniame naudojime pokyčių nejusti. Kol kas dar trūksta programų ir žaidimų, kurie įstengtų deramai išnaudoti „Galaxy S III“ galimybes, jau nekalbant apie dar didesnį „Note II“ potencialą. Iš visų mano bandytų žaidimų („Need for Speed: Most Wanted“, „Asphalt 7: Adrenaline“, „Mass Effect: Infiltrator“, „Dark Knight Rises“, „Modern Combat 3: Fallen Nation“, „Wild Blood“) našumo prieaugį pademonstravo tik vienas – „Dark Knight Rises“. Visi likę žaidimai sukosi vienodai sklandžiai tiek viename, tiek kitame telefone. „Galaxy S III“ nesusitvarkė tik su „Dark Knight Rises“ – šį įspūdingai atrodantį veiksmo žaidimą kamavo nepakenčiamos kadrų kaitos konvulsijos, atsirasdavusios bent kiek suintensyvėjus veiksmui. „Galaxy Note II“ su „Dark Knight Rises“ susidraugavo be didesnių problemų – žaidimas veikė taip pat sklandžiai kaip ir kiti. Žemiau pateikiami sintetinių testų (paeiliui: „PassMark“, „Vellamo“, „AnTuTu Benchmark“ ir „Quadrand Standard“) rezultatai.
„Galaxy Note II“ stebėtinai gerai susitvarkė ir su aukštos raiškos filmais. Standartinis video grotuvas nesugeba iškoduoti „DTS“ garso, todėl dažnai prireikia naudoti trečiųjų gamintojų programėles, pavyzdžiui, „VLC“. Telefonas kuo puikiausiai suvirškina net pačios aukščiausios kokybės filmuotą medžiagą, tarkime, 1920×1080 raiškos filmus su 12 Mb/s kokybės vaizdu ir 1,5 Mb/s šešių kanalų garsu.
Bežiūrint filmus išryškėja kitas „Galaxy Note II“ privalumas prieš „Galaxy S III“ – geresnis ekranas. Abiejų telefonų ekranai tokios pat raiškos – 1280×720 – ir tokio pat tipo – „Super AMOLED HD“. Kadangi „Note II“ ekranas didesnis, jo pikselių tankis kvadratiniame colyje (PPI) yra atitinkamai mažesnis – 267 PPI („Note II“) prieš 306 PPI („S III“). Paprastai tai reikštų, jog „Galaxy S III“ turi pranašesnį ekraną. Vis dėlto šioje srityje kortas sumaišo skirtingos abiejų ekranų matricos. „Galaxy S III“ naudoja prieštaringai vertinamą „PenTile“ matricą su dviem sub-pikseliais viename pikselyje, tuo tarpu „Galaxy Note II“ eksploatuoja naująją „S-Stripe RGB“ alternatyvą su visais trimis sub-pikseliais kiekviename pikselyje. Nors sub-pikseliai „Note II“ ekrane išsidėlioję kiek kitokia tvarka nei įprastinėse „IPS LCD“ matricose, tai vis tiek geriau nei atgyvenęs „PenTile“ standartas. „Galaxy Note II“ ekranas geba atkurti natūralesnes spalvas, yra šviesesnis bei stropiau atvaizduoja smulkias detales, pavyzdžiui, tekstus interneto puslapiuose.
Kitas didelis „Samsung Galaxy Note II“ pliusas – neregėtai talpi 3100 mAh (!!!) baterija. Jos be vargo užtenka beveik dviejų dienų maratonui. Malonu turėti nešiojamą įrenginį, kurio nereikia tarytum kokio mirštgyvio paciento nuolatos laikyti prie gyvybės palaikymo įrenginį atstojančio įkroviklio.
„Samsung Galaxy Note II“ turi tokias pat dvi kameras kaip „Galaxy S III“ – 1,9 MP priekyje ir 8 MP gale. Abi gali filmuoti aukšta raiška ir daryti atitinkamos rezoliucijos nuotraukas. Fokusavimas greitas, nuotraukos aštrios, o spalvų sultingumas gali įvaryti diabetą. Tiesa, atkreipiau dėmesį, jog „Note II“ nuotraukose spalvos ne tokios sodrios kaip „Galaxy S III“. Skirtumas mažytis, bet jei kompiuteryje pažiūrėsi į vieną, o paskui į kitą nuotrauką, nesunkiai atskirsi, kuri fotografija yra daryta su „Note II“, o kuri su trečiuoju „Galaxy S“.
Kadangi techniškai abiejų modelių kameros yra kone vienodos, jei ne visiškai identiškos, spalvų korekciją turbūt atliko grandiozinis operacinės sistemos atnaujinimas, pakrikštytas „Jelly Bean“ vardu. „Galaxy Note II“ jau parduodamas su iš anksto įdiegtu „Jelly Bean“, o štai „Galaxy S III“ pirkėjams šį atnaujinimą reikia įsidiegti savarankiškai – telefone iš pradžių būna instaliuota senesnė „Android“ operacinės sistemos versija „Ice Cream Sandwich“.
Be jokios abejonės, svarbiausias „Galaxy Note II“ akcentas yra ne techninė galia, ne ekranas ir ne ištverminga baterija, o išmanusis rašiklis pavadinimu „S Pen“. Atkartojant pasikeitusias telefono proporcijas, rašiklis pailgėjo ir sulieknėjo. Jis išsaugojo visas ankstesniąsias funkcijas ir įgijo naujų. Tarkime, galima nufilmuoti, kaip ką nors pieši ar rašai, o paskui tą įrašą panaudoti kaip mokomąją priemonę. Suvokdama, jog ne visi yra talentingi piešėjai, „Samsung“ į užrašų rengyklę įdiegė ganėtinai pravartų šablonų rinkinį – tarp jų įvairūs visiems suprantami simboliai bei paveikslėliai, kokių gali rasti „Microsoft Office“ programose. Taip pat atsirado daug visokių smulkių patobulinimų, sakykime, ilgai laukta galimybė išjungti prisilietimo ranka aptikimą, kai pieši ir nori, jog būtų fiksuojamas tik elektromagnetinis „S Pen“ prisilietimas.
Ar naudotis „S Pen“ vis dar nepatogu? Negalėčiau teigti, jog nepatogu, bet galiu užtikrinti, kad naudotis šiuo rašikliu nėra taip paprasta kaip bandoma įpiršti reklamose. Daugelį funkcijų patogiau atlikti tradiciniu būdu, nenaudojant rašiklio. Pavyzdžiui, kam rašyti tekstą, jei čia pat, žemėliau, yra normali klaviatūra, su kuria galima daug greičiau surinkti norimus žodžius? O pats rašymas, kad ir kaip gražbyliautų gamintojai, anaiptol neprilygsta patogumui rašyti ant popierius. Prie naujojo „S Pen“, kaip ir prie originalo, reikia priprasti. Kol viską darai juokais ir tik šiaip išbandai įvairias „S Pen“ siūlomas funkcijas, protingojo rašiklio teikiamos galimybės atrodo neišsemiamos. Tačiau pasvarsčius, kaip visa tai būtų galima panaudoti kasdienėje veikloje, žavesys ūmai išblėsta. Imi suprasti, kad išsitraukti „Note II“ iš kišenės ir greitai vizualizuoti kirbančią mintį nėra taip jau lengva. Su „S Pen“ kur kas įdomiau pramogauti nei rimtai dirbti.
Net ir atsižvelgus į tai, kad tik retas iš mūsų sugebės tinkamai išnaudoti „S Pen“ funkcionalumą, „Samsung Galaxy Note II“ yra pavyzdinis išmaniojo telefono ir planšetinio kompiuterio derinys. Už du tūkstančius litų gauni „Galaxy S III“ pranokstančią galią, didesnį ir pažangesnį ekraną bei spartietiškai ištvermingą bateriją. Jei planuoji įsigyti „Galaxy S III“ ar kitą panašios vertės išmanųjį telefoną, prieš ką nors pirkdamas nepamiršk pačiupinėti „Galaxy Note II“. Ir nesuk galvos dėl kolosalaus dydžio. Jei išmanieji telefonai ir toliau didės tokiais pat tempais, visai gali būti, kad jau kitų metų viduryje „Note II“ atrodys kaip normalus išmanusis telefonas.
Išbandytojo modelio (Samsung Galaxy Note II N7100 16GB Marble White) kaina – apie 2000 Lt įskaitant mokesčius.
19 Komentarai
R0b0tas
Sveiki. kazkaip skeptiskai ziurejau i samsung seniau buvau linkes labiau prie apple ir negalejau isivaizduoti kazko geriau, jie buvo vadinami number 1 pasauly ir bla bla bla… neblogi telefonai, bet kai palaikiau draugo galaxy note rankoj tai supratau kad jis yra tiesiog zveris ir ka reiskia didelis platus ekranas :N viskas ko reikia mano nuomone. O sita tai isvis neisivaizduoju ko dar pirmam truko
:-]
wdmonster
Jo vien keturi branduoliukai ir 2 GB RAM ka reiskia
(pas mus ne kiekvienam PC tiek RAM’o rasi).
Jei mobiliu irenginiu galingumai ir toliau dides tokiu tempu, smartfonai ir plansetes greit tures pakankamai galios, kad kasdienei veiklai is esmes gales atstot ir nesiojama kompiuteri.
Cybreras
Oh wow, labai gražios ir kokybiškos nuotraukos su modeliu rankoje, gerai padirbėjai Agniau!!!
wrut
Kitais metais pagal gandus reik laukt Note III su 6.3 colių ekranu..:D
gratax
Toks jausmas, kad jie bando kurt telefonus kompiuterio galingumo. S3 ir Note2 labai geri, kamera gera, atminties daug, bet ka daryt su tokiu galingumu as neisivaizduoju. Suprantu kurie nori zaidimus kaip gta3 pazaist, bet daugiau tas galingumas nerrleikalingas. Telefonu kurejai kuria tik galingesnius. Galingumas reikalingas dar greitesniam veikimui ir viskas.
I-Ed
Dabar rasau is note2 tikrai geras aparatas
Cloudi5
Per drąsiai žmonės sako „kompiuterio galingumo“, nes Telefono procesiorius ir ram nėra lygus kompiuterio procesoriui ir ram.
I-Ed
Aciu kapitone(smart)
Agnyz
Kadaise „Galaxy Note“ atrodė gremėzdiškai, o ypač lyginant su „Galaxy S II“, kurio pagrindu jis ir buvo sukurtas:
Bet jei palyginsime tą patį „Galaxy Note“ su naujausiuoju „Galaxy S III“, jo dydis nebeatrodys toks stebinantis:
Kaip ir rašiau apžvalgoje, kitąmet pasirodys daug naujų telefonų su 5 colių įstrižainės ekranais. „Galaxy Note II“ turbūt ir vėl nebeatrodys toks didelis, kaip norėtųsi „Samsung“ atstovams.
Štai vieno iš tokių telefonų – „HTC Droid DNA“ (kol kas parduodamas tik JAV) – dydžio palyginimas su „Galaxy Note II“:
Palyginus su juo, „Galaxy Note II“ nėra labai gigantiškas.
Jei, kaip kalbama, „Galaxy S IV“ irgi turės 5 colių įstrižainės ekraną, „Samsung“ neturės kito kelio, tik kaip dar labiau padidinti būsimojo „Galaxy Note III“ ekraną. Galbūt net iki 6,3 colių įstrižainės, kaip prieš tai minėjo wrut.
P.S. Berašydamas šį komentarą sužinojau, kad „Samsung“ oficialiai pristatė naują vidutinės klasės išmanųjį telefoną „Galaxy Grand“. Skelbiama, kad jis turės 5 colių įstrižainės ekraną…
Meshqis
Gal architektūra ir skiriasi, bet tie skaičiai manau ne iš lempos rašomi. Yra ir daug kitų faktorių, bet vienas GHz yra vienas GHz.
Ndx
Cia Septyvių colių ekranas briaunos bus mazesnes, bet esme panasi. Nu kazkaip nepatogiai atrodo, lyg reiketu pirkti atskira krepsi telefonui, nes neišeitų kitur laikytio
Ndx
Jeigu tai pasitvirtins ir jie toliau didės tokiais tempais galaxy Note 8 atrodys va taip:
Agnyz
Nežinau kaip Tau, bet man 7 colių telefono ekranas būtų, švelniai tariant, „overkill“. Svoris, plotis, aukštis… Ne, ne, ne…
Mano nuomone, 7 colių įstrižainės ekranai priklauso planšetinių kompiuterių teritorijai. Dėl 6,3 colių irgi turiu labai rimtų abejonių. Ar tik nebus čia per toli nueita?
Kita vertus, ilgą laiką buvau skeptiškas tiek pirmojo, tiek antrojo „Note“ atžvilgiu. Išbandęs abudu modelius, abiem atvejais pakeičiau nuomonę. Gal taip pat nutiks ir su trečiuoju „Note“? Kas ten žino.
Bent jau iki šiol pirkėjų nebuvo nuvylusi nei viena „Galaxy Note“ ir „Galaxy S“ telefonų karta.
Meshqis
Bet tai kokios jėgainės reikia išmaitinti tokius didelius ekranus.
KuanTi
Po menesio naudojimo, Note 2 nebeatrodo didelis, nors is pradziu po HTC Desire HD atrode tikrai gigantiskas.
LPTheory
Galingesnis už mano kompiuterį.
Igniuke
O apie Samsung Galaxy SIII mini ar apzvalga parasysit? O gal jau yra parasyta, tik as praleidau? Aisku, jo specifikacijos ir hardware neprilygs sitiems grandams, bet manau, jo galia yra pakankama kaip ismaniajam telefonui, ziurint i tai, kad esama ir silpnesniu planseciu.
Agnyz
Apžvalga bus kitos savaitės pradžioje.
Igniuke
Lauksiu, bus idomu Jusu nuomone isgrsti apie si telefona, nes teko skaityti gan priestaringu atsiliepimu 🙂