Visai neseniai vyrukų iš Bowen Research vykdyta internetinė apklausa, tarp maždaug 500 respondentų, parodė jog Final Fantasy žaidimai yra laikomi vieni jausmingiausių. O Aeries mirtis Final Fantasy VIII buvo daugiausia ašarų pareikalavęs epizodas visoje „fantazijų“ serijoje.

Didžioji dalis visų respondetų tai pat atsakė, kad žaidimai jau aplankė arba artimiausiu metu aplenks filmus, knygas ir muziką jausmingumu. Tuo tarpu 75 procentai žaidėjų pažymėjo, kad vaidmenų žaidimai yra pirmi šioje srity, antroje vietoje liko nuotykių, veiksmo ir pirmojo asmens šaudyklės su 50 procentų.

Tuo tarpu net 39 procentai jausmų įžvelgia ir įvairiuose muštynių žaidimuose, užtat ryšio žaidimus įvertino vos 32 procentai. Vėliau seka strateijos, lenktynių, puzlės žaidimai. Skraidymo simulatoriai šioje kategorijoje liko paskutiniai.

Po to sekus klausimui koks būtent žaidimas yra emociškai turtingiausias, Final Fantasy be didesnės kovos užėmė pirmą vietą. Vėliau po jo seka Resident Evil, Halo, Silent Hill ir galiausiai Metal Gear Solid.

„Aš niekados nepamiršiu Squall ir Riona romano Final Fantasy VIII žaidime, kaip ir Yuna suduažytos širdies Final Fantasy X gale“, – įspūdžiais dalijosi vienas iš respondentų.

Bet Aeries mirtis nustelbė visus kitus. „Mes po to su draugais dar labai ilgai apie tai kalbėjome ir niekaip negalėjom pamiršti tokio netikėto siužeto posūkio“, – kalbėjo žaidėjas, o dviejų vaikų tėvas teigė: „Dar daugelį mėnesių mes negalėjome klausytis šio žaidimo muzikos takelio, kad nė vienas vaikas neverktų“.

Daugiau sužinoti apie šį tyrimą galite čia.