Lietuva akivaizdžiai nėra tokia futbolo šalis, kokią ją bandoma parodyti per traškučių ir alaus reklamas. Nors planuotas FIFA12 turnyras Vilniuje įvyko, užsiregistravusių dalyvių buvo gan mažai ir visi tilpo „Euronics“ parduotuvėje Oze.

Turnyras nepasižymėjo ir žiūrovų gausa, tačiau taip gal ir geriau, varžovai galėjo susitelkti į žaidimą ir nekompleksuoti dėl užnugary stypsančios minios.

Antra vertus, visai gali būti, kad turnyrą šiek tiek paveikė ir pasirinkta data, tikėtina, kad didesnė FIFA gerbėjų dalis yra susiradę sezoninių darbų ir mieliau žaistų savaitgaliais. Kaip ten bebūtų, žaidėjai nurodytoje parduotuvėje rinkosi nuo pirmadienio ryto, kuomet prasidėjo pirmi pasispardymai grupėse. Iš kiekvienos grupės į atkrintamąsias varžybas pateko po dvi komandas — A grupėje Lenkija ir Rusija, B grupėje Danija ir Vokietija, C grupėje Ispanija ir Italija, o D grupėje Prancūzija ir Švedija.

Atkrintamosios varžybos prasidėjo trečiadienio vidurdienį, tačiau prieš susikaudami dėl finalininkų titulo žaidėjai dar išsireikalavo pakelti žaidimo sudėtingumo lygį ir į vartus įkišti sunkiau pramušamus vartininkus. Tiesa tai nesutrukdė žaidėjams siekti įspūdingesniu, nei būna iš tikrųjų rezultatų.

Po aršių kautynių, finalinis ketvertas atrodė taip: Vokietija, Švedija, Prancūzija ir Italija. Pralaimėjimus patyrusios Vokietijos ir Švedijos rinktinės rungėsi dėl 3 vietos. Favorite laikyta Vokietija nusileido Švedijai 3–1. Didžiajame finale susitiko Prancūzija ir Italija. Čia reiktų pastebėti, kad Prancūzijos rinktinė į finalą keliavo be pralaimėjimų ir demonstravo puikius rezultatus 7–0, 6–1, bet… Finale magiškas prisukimas baigėsi ir pergalę šventė už Italus žaidęs ir nuostabią gynybą demonstravęs Eimutis Gudvalis. Rezultatu 3–1 įveikęs prancūzus jis ir tapo turnyro nugalėtoju.

Prizinęs vietas pelnę žaidėjai buvo apdovanoti prizais (naujausi ir perkamiausi konsoliniai ar AK žaidimai) ir suvenyrais. Dovanomis turnyrą parėmė „Gamestar“, „Panvision“  ir „Euronics“.

Nors organizatoriai neslėpė kartėlio dėl mažo dalyvių skaičiaus, patys žaidėjai atrodė patenkinti turnyru, tad planuojama jų rengti ir daugiau, bet greičiausiai tik rudeniop. Informaciją apie juos visuomet rasite games.lt

Truputį daugiau ar didesnių nuotraukų rasite Games.lt Facebook puslapyje.