„Fat Princess“ – kraujais besitaškantis, animacinės grafikos „sučiupk princesę“ tipo PS3 žaidimas turėjo šiais metais pasirodyti ir Japonijoje kaip „Pocchari Princess“, tačiau išleidimas buvo atidėtas neribotam laikui, nes kūrėjai sulaukė labai daug priekaištų dėl to, kad princesė turi tik keturis pirštus.

Iš pirmo žvilgsnio priežastis gana juokinga, tačiau iš tiesų keturių pirštų rodymo draudimas – iš senų laikų išlikęs tam tikras Japonijos reliktas.

Edo periodo metu (1603-1868) buvo taip vadinama „burakumin“ žmonių kasta. Jų atstovų šeimos buvo priverstos gyventi specialiuose kaimuose ir getuose kaip „neliečiamieji“. Visi jie dirbo tuomet laikytus įvairius „nešvarius“ darbus (pvz. rauginimas, mirusiųjų laidojimas). Tokie žmonės buvo kitų labai diskriminuojami. Nors 1871 Meidži reformos panaikino šią kastą, tačiau ir dabar galima rasti pakankamai dar žmonių, kurie ignoruoja šios kastos panaikinimą. Daugiausia tokių žmonių galima rasti Kansai regione, kuriame jie jokiais būdais neveda ar turi kokių nors draugiškesnių reikalų žmonių iš taip vadinamos burakumin kastos.

Su laiku atsirado nemažai įvairių organizacijų, kovojančių su tokia diskriminacijos atmaina. Būtent sumis „Fat Princess“ ir išleidimo sustabdymas susijęs.

„Yotsu“, „four“ – kai kurių žmonių yra naudojamas kaip diskriminuojantis burakumin kastos žmonių terminas, kurį visais įmanomais būdais bando uždrausti vartoti kai kurios teises ginančios organizacijos.

Iš tiesų „Fat Princess“ nėra pirmas žaidimas/prekė, kuris nukentėjo nuo tokio mąstymo. Galima rasti nemažai japoniškos produkcijos, kurioje vėliau vietoj veikėjų keturių pirštų atsirado visi penki.

Nepaisant, kad didžioji japonų dalis net nenutuokia apie šio draudimo egzistavimą ir žaidimo kūrėjai – „Titan Studios“ – nieko nenorėjo įžeisti, šio žaidimo išleidimą teko atidėti neribotam laikui vien dėl labiau politinių priežasčių.

Kūrėjai kol kas neatskleidė jokių piešinių, kaip princesė atrodys su penkiais pirštais ir dideliu noru kažką artimiausiu metu atskleisti, atrodo, netrykšta.

Beje, tai jau nebepirmas kartas kai „Fat Princess“ gauna velnių nuo įvairias teises ginančias organizacijas. Ankščiau kažkuri feminisčių organizacija labai kritikavo, kad princesė žaidime yra šeriama tik tortu ir tik tam, kad storėtų…

Kalbant apie skaičius verta prisiminti ir tai, kad ir pas mus Europoje dar ne taip seniai buvo tokių skaičių, kurių vartojimas reiškia kažką blogo ar/ir įžeidžiančio. Kai kurios žmonių grupės tuos skaičius ir dar dabar vartotoja. Tik pas mus skirtingai, nei pas japonus kažkodėl įvairios prekės dėl tam tikrų skaičių nebūna uždraudžiamos.

Pabaigai, norėčiau priminti, kad Games.lt yra jau nuo vasaros šio žaidimo apžvalga. Jei dar neskaitėte, rekomenduoju perskaityti.