Viena iš Europos parlamento narių Sonia Alfano pateikė svarstymui gan įdomų siūlymą. Jos manymu Mafia II žaidimas turėtų būti išimtas iš parduotuvių lentynų. Dar įdomesnės yra tokios idėjos atsiradimo aplinkybės. Ji nori uždrausti žaidimą dėl praeityje patirtų asmeninių nuoskaudų, ar tiesiog dėl to kad jis yra apie mafiją.

Sonios Alfano tėvas tragiškai mirė 1993, jis buvo nužudytas mafijos atstovų. Prieš mirtį jis buvo Sicilijos saloje dirbusiu žurnalistu. Dėl to Mafia II žaidimas Europos parlamento sukelia neigiamas emocijas. Ji pareiškimą teikia ne tik kaip asmeniškai nukentėjes asmuo, bet ir kaip nukentėjusiųjų nuo mafijos sąndraugos pirmininkė.

Man tokie pareiškimai išlieka nepagrįstais. Juk jei šis žaidimas jai kelia blogas emocijas, ji gali jo papraščiausiai nežaisti. Be to tektų uždrausti ir tokius filmus kaip legendinis Godfather ar ne praščiau žinomas M. Pjuzo knygas. Galų gale pasaulyje yra daug žmonių nukentėjusių nuo nacistinio ar komunistio rėžimo ar galybės kitų dalykų. Soniai karštai pritaria ir JAV gyvenančių Italų sandrauga, kuri žaidimą laiko propogandiniu ir iškreipiančiu tikrovę.