Klaipėda-Lietuvos kultūros sostinė 2017- kviečia  į vieną iš savo  reprezentacinių  renginių –Europos kino festivalį  „GoDebut“, kuris įvyks š.m. rugsėjo 21-24 d.d.. Šiais metais, skirtingai nuo praeitų metų, šis vienintelis pajūryje tokio masto kino renginys žymiai praplėtė savo geografiją ir šįmetis kino forumas   sukvies   visos  Europos debiutuojančius  kino kūrėjus. Konkursinėje festivalio programoje- pirmieji režisūriniai ir autoriniai  profesionalių kino menininkų darbai. Tai trumpo metražo debiutiniai įvairių žanrų-vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai – iki 25 min. trukmės  filmai. Į atskirą nominaciją „filmas-inovacija“   išskirti ypatingai trumpi – iki 5 min.- filmai, pasižymintys ypač inovatyviomis, kūrybinėmis idėjomis,  naujomis kino ir medijų formomis.

Festivaliui paraiškas pateikė daugiau nei 800 filmų kūrėjai   ne tik iš įvairių Europos, bet ir iš tokių tolimų šalių kaip Brazilijos, Japonijos, Irano.Tačiau šių metų festivalio reglamentas   priėmė paraiškas tik iš Europos šalių. Ypač daug filmų buvo gauta  iš Prancūzijos debiutuojančių kino kūrėjų, kas be pagrindinės konkursinės programos, kurią sudarys arti 70  atrinktų filmų,  leido festivalio organizatoriams suformuoti net keletą ir  nekonkursinių  šios šalies filmų programų bei  festivalio fokusą nukreipti į prancūzų kiną. Tarp gausių festivalio svečių- sėkmingai kino karjerą pradėjusi Prancūzijoje aktorė Miglė Ri (Miglė Rimaitytė).  Į nekonkursinę programą įtraukti taip pat geriausi trumpametražiai ir garsaus suomių režisieriaus Aki Kaurismäki filmai. Be to, festivalio retrospektyvinėje  programoje bus  rodomi garsiausių pasaulio režisierių, tokių kaip M.Skorcezė,   I. Bergmanas, R. Rossellini, J.Demy   bei   mūsų  kino kūrėjo A.Puipos debiutiniai filmai.

Festivalyje numatyti du kino kūrybai skirti  seminarai, kuriuos ves    žinomi filmų kūrėjai ir teoretikai – Jonathan Tammuz (D.Britanija- Kanada) ir Wim Vanacker (Belgija). Tarptautinime žiuri, kurį sudarys penki nariai, ne mažiau garsūs keturi kino veikėjai iš  Prancūzijos, JAV,  Suomijos, Ukrainos bei   Lietuvos kino ir teatro aktorė, UNICEF ambasadorė V.Kochanskytė.

Festivalio nugalėtojai bus apdovanoti piniginėmis premijomis ir festivalio simbolio -Anikės -skulptūrėlėmis. Atskirą prizą ir  nominaciją- Geriausias lietuvių filmas „GoDebut 2017“- įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija.

Kiekvieną vakarą gausūs festivalio svečiai PROK‘o  (profesionalų)  klube aptars matytus filmus, kino tendencijas, plėtos kūrybinius kontaktus, keisis idėjomis.