Turnyro Palangoje metu susirgo vienas iš „Reset“ -nRg ir mes jau žinojome, kad į Paryžių teks vykti nežinant ar jis pasveiks iki antradienio, kai vyks registracija.

Susipakavome daiktus, susėdome į autobusą, kuris per pusantros paros mus pavertė į vaikščiojančius paralitikus – kojas vis dar skauda. Bendrai kelionė buvo linksma, o nuotaika tikrai neapleido. Įdomu tai, jog beveik visą kelią „Reset“ žaidė šachmatais, skaitė knygas ir šiaip bendrai sudarė jau tikrai brandžios ir atsakingos komandos įspūdį.

Iš kelionės verta paminėti Alpes, kuriose patekome į didžiulę audrą, besišypsančius policininkus, dvi juokingas seniausios profesijos atstoves, kurios važiavo į Paryžių dirbti ir sėdėjo priešais mus bei du tikrai juokingus epizodus, kurie reikalauja platesnio aprašymo. Vienas iš jų nutiko Vokietijoje…

Sustojome Stutgarte, kur išlipo keletas keleiveių, keletas įlipo, o mes naudodamiesi proga nusprendėme ištiesinti kojas. Su vienu bendrakeleiviu prisėdu lauko kavinėjė ir pateikiu užsakymą: „Martini Bianco, orangen zaft, mehr eis und Zitrone.“ Išvertus iš laužytos vokiečių kalbos į lietuvių tai turėtų reikšti: Martini Bianco (gėrimas) su apelsinu sultimi, ledu ir citrina. Padavėja dar kažką paklausia apie citrinas ir po kelių minučių mums atneša „Schweppes: Bitter Lemon.“ Negalėjom suprasti ar mums verkti, ar juoktis…

Kitas incidentas jau atvykus į Paryžių, kur mums tiesiogine to žodžio prasme nurovė stogą. Įvažiuodami į autobusų stotį mes stogu užkabinome vartus, kurie nebuvo iki galo pakelti į viršų ir vartais nulupo du didžiulius stoglangius. Jausmas ir įspūdis, kai po dviejų parų kankynęs autobuse tave šeštą ryto žadino baisus džeržgesys autobuso – neaprašomas.

Išlipę iš autobuso pasijutome lyg būtume atlikę didžiulį darbą, o tolimesnis mūsų tikslas buvo Luvras, kuris vienas garsiausių pasaulio muziejų kulturos paveldo saugotojų pasaulyje. Ten vyks ESWC finalas. Sumokėję plešikiškus 1,40 euro už paprastą autobuso bilietą, gana greitai, patekome į Paryžiaus centrą. Atėję iki Luvro supratom, kad absoliučiai neaišku, ką daryti toliau – ženklo, jog čia vyks pasaulio taurė – jokio. Bevaikštant galų gale radome mažą stendą, kuris nurodė, jog „čia“… užsukę į vidų, patekome į kažkokias pagalbinę patalpas, kur marškinėliais su užrašu „ESWC 2005 Staff“ pasidabinę žmogučiai nešiojo visokiausius daiktus. Mus pamatę labai nustebo ir pasakė, kad mes turime būti viešbutyje apie, nes pasikeitė tvarka ir mes viską turėjome gauti elektroniniu paštu…

Įsėdę į metro nukeliaujame iki rajono, kuriame yra mūsų viešbutis ir vėlgi reikia jo be ilgai iškoti, nes iškabų nėra, o ir žmonės gyvenantįs toje gatveje neturi nė mažiausio supratimo. Galų gale sustoję pailsėti pabandome sugalvoti logiškai, kur viešbutis galėtų būti ir šiaip taip jį visgi randame, tačiau pasirodo, kad mums reikės lauke palaukti penkias valandas, nes pagal jų taisykles mes negalime prisiregistruoti ankščiau tam tikros valandos. Kojos nebalaiko, noras išsitiesti ant lovos, nusiprausti ir pailsėti varo į neviltį, tačiau susipažįstame su arabais iš Jordanijos ir su jais praleidžiame didžią dalį laiko aptarinėdami galimus priešininkus. Galų gale prisiregistruojame, gauname kambarius, surandame vargšą nRg, kuris atskrido lėktuvu. Pradedame pažintis.

Vakare – oficialus Čempionato atidarymas, kuris sakyčiau buvo vidutinis, netgi Lietuvoje jis būtų tiesiog neblogas, bet svarbiausia, jog jo metu yra sudėliojamos grupės.

„Reset“, buvo priskirti prie „Low seed“ tai yra komandų, kurios jau kažką pasiekė, bet dar nėra tarp pasaulio elito. Buvo trys tokios komandų vertinimo kategorijos į kurias pateko po 8 komandas. Aukščiausius įvertinimus ir „High seed“ šiais metais gavo tos pačios elitinės „Four Kings“, „NiP“ ar „Team 3D“ ir pan.

Likusios komandos buvo priskirtos autsaiderių kategorijai, nes jų padėtis būsimose grupėse nebuvo svarbi.

Traukiant burtus atsitiktinai į grupes buvo suskirstyti autsaideriai, o vėliau burtų kelių traukė vieną „Low seed“, vieną „Medium“ ir vieną „High“ seed komandą – sukūrė tam tikrą balansą grupėse.

Kartu su „Reset“ į ketvirtą grupę pateko:
„Clan-IT“ (Danija), „compLexity“ (JAV) „tHeMinions“, „xtremely Demented kids“ arba XDK (Vengrija), Play.IT (Italija).

Kovos prasidėda šiandien 13:00 Lietuvos laiku.