„Tom Clancy’s EndWar“ pasirodė 2008 metais. Ši strategija nebuvo sutikta taip palankiai, kaip dauguma kitų žymaus rašytojo žaidimų. Tačiau „Ubisoft“ kurį laiką kūrė jai tęsinį. Iki 2010 metų, kuomet darbai buvo nutraukti. Dabar kompanija pasiryžusi pradėti iš naujo.

Šiandien buvo anonsuota „Tom Clancy’s EndWar Online“. Tai nemokama naršyklėje veikianti internetinė strategija. Šis žaidimas nėra pirmojo tęsinys, jam labiau tiktų pavadinimas spin-off.

„EndWar Online“ žaidėjai galės rinktis iš vieno žaidėjo užduočių ir mūšių prieš kitus žaidėjus dėl valdžios likusiuose mūsų pasaulio trupinėliuose. Šiame žaidime žaidėjas tampa Trečiojo Pasaulinio karo padariniuose dalyvaujančiu vadu, bandančiu atkurti savo šalį, suvienyti savo pajėgas ir kovoti dėl to, kas liko arba pražūti bandant.

Tom Clancy’s EndWar Online trailer

„Ubisoft“ teigia, kad „EndWar Online“ siužetas vystosi po originaliojo „EndWar“ įvykių, kuomet bręsta didžiuliai mūšiai tarp JAV, Rusijos ir Europos. Žaidimas leis pasirinkti iš dviejų frakcijų: „European Enforcers“ ir „Russian Spetsnaz“. Žaidėjai privalės apmastyti ne tik karines problemas, bet ir ekonominius klausimus, išteklių paiešką ir diplomatinius pasirinkimus.

Žaidėjai taip pat turės valdyti daugiau, nei 80 karinių dalinių, kurių kiekvienas gali būti tobulinamas. Šiuo metu kūrėjai teigia parengę 10 dalinių tipų, tarp jų ir tankai, priešlėktuviniai moduliai ir sraigtasparniai. Kiekvienas tobulinamas dalinys turės kelias patobulinimo galimybes iš kurių reikės išsirinkti vieną labiau patinkančią arba labiau reikalingą.

„EndWar Online“ pateiks dvigubą ekonomikos sistemą; viena skirta apdovanoti žaidėją, kita – mūšio lauke surinktiems ištekliams. Tačiau, kaip ir kiekviename free-to-play žaidime, bus galima nusipirkti aukso už tikrus pinigus. „Ubisoft“ tikina, kad pamatyti visą žaidimo grožį galima ir neišleidus nė cento.

„EndWar Online“ yra kuriamas studijos „Ubisoft Shanghai“ ir pasirodys AK ir Mac platfromose. Norintieji dalyvauti beta testavime jau dabar gali užsiregistruoti oficialioje svetainėje. Pirmieji beta raktai bus pradėti dalinti jau artimiausiomis savaitėmis.

Kol kas jokios tikslios išleidimo datos nėra, tačiau „Ubisoft“ tikisi, kad „Tom Clancy’s EndWar Online“ bus išleistas dar šiais metais.