Didžiausios nepriklausomos žaidimų leidėjos „Electronic Arts“ dominavimas rinkoje stiprėja ir įgauna tikrai bauginančiai stambius mastus. Mes jau rašėme apie šios kompanijos imperiją prieš tai, tačiau EA žengė dar vieną žingsnį. Oficialiame pranešime spaudai skelbiama, jog EA pasirašė žaidimų platinimo sutartį su „Valve“.

Pirmas žaidimas bus „Half-Life 2“ versija skirta „Xbox“, kuri pasirodys spalio mėnesį. EA į savo rankas perima ir visų PC skirtų žaidimų platinimą. Nors „Valve“ vis dar platins žaidimus per internetinę „Steam“ platformą, tačiau žaidimai dėžutėse bus platinami tik EA. Tai yra ir „Game of The Year“ „Half-Life 2“ versija, kurioje rasime HL2, „Counter-Strike: Source“, „Half-Life: Source“ ir „Half-Life 2 Deathmatch“.

„Valve“ žaidimų ateitis pakibo ore, kai balandžio pabaigoje baigėsi „Valve“ ir „Vivendi Universal Publishing“ sutartis, kuri buvo pasirašyta penkių metų laikotarpiui.
Šių dviejų firmų bendradarbiavimas pasibaigė po audringų teisminių ginčų. Buvo susitarta, jog VUG nutrauks „Valve“ produktų platinimą iki šių metų rugpjūčio pabaigos.

Pagrindinis kompanijų kivirčo objektas buvo garsusis „Steam“ – skaitmeninio žaidimų platinimo platforma, kurios pagalba „Valve“ pardavinėjo savo produktus tiesiogiai pirkėjams, aplenkdama VUG, kas ženkliai sumažino VUG pajamas gaunamas iš žaidimų pardavimo.
Kalbėdamas apie šį incidentą, VUG prezidentas Philas O‘Neilas buvo labai diplomatiškas ir sakė, kad susitarta buvo draugiškai, o VUG linki „Valve“ sėkmės, jiems patiko bendradarbiauti ir jie džiaugiasi „Half-Life 2“ sėkme. Tai žinoma ne kas kita, kaip diplomatija, nes VUG neteko vieno iš dviejų savo ramsčių ir tikriausiai sėkmingiausios frančizės.

Vieninteliai likę rimti žaidimų kūrėjai liko tik „Blizzard“, tačiau didžiulė kompanija negalės išsilaikyti turėdama tik porą aukščiausios kokybės žaidimų pasirodančių kasmet.

„Valve“ sprendimas bendradarbiauti su EA buvo labai netikėtas. Iki šiol sklandė beveik oficialios kalbos, kad „Half-Life 3“ bus platinamas „Activision“, o tikėtina, jog ir kiti „Valve“ žaidimai. Tokias kalbas parėmė ir tai, jog prieš du metus „Activision“ pardavinėjo komercinę HL modifikacijos „Day of Defeat“ versiją.
Rankas į šią žaidimų kūrimo studiją tiesė ir „Microsoft“ bei „Take Two“. Verta paminėti, jog EA sutartis su „Valve“ yra platinimui, tačiau leidybos teises PC žaidimams „Valve“ pasiliko sau.

Taip pat skaitykite:
Electronic Arts plečia imperiją
Electronic Arts plečia imperiją II
Electronic Arts plečia imperiją III
Electronic Arts plečia imperiją IV
Electronic Arts plečia imperiją V
Electronic Arts plečia imperiją VI