Vakar žaidimu industrijos gigantas Electronic Arts paskelbė savo metinius finansus. Konferencijos metu John Riccitiello (EA CEO) pranešė apie pasikeitusius pardavimus ir naują pardavimų lyderę.

Konferencijos metu visi buvo nustebinti pasikeitusiais pardavimų skaičiais. Lygiai prieš metus (2007m. Balandis-birželis) PS3 žaidimai EA uždirbo tik apie 30mln. litų pelno. Praėjo lygiai metai ir per tokį pat laikotarpį PS3 žaidimai šiai kompanijai atnešė net 306mln. litų pelną, o tai yra 969% padidėjimas palyginus su praeitais metais.

Kitoms sistemoms sekėsi ne taip puikiai. X360 sugebėjo uždirbti „tik“ 178mln. litų. Paklausite kodėl „tik“? Nes praeitais metais x360 žaidimai jiems uždirbo daugiau nei ps3, wii, ds, psp ir ps2 kartu sudėjus. Kaip ir kodėl taip greitai apsiverstė pardavimai galite neklausti, nes patys EA liko nustebę pasikeitimais.

Žiūrint į kitas platformas: AK(PC) liko antroje vietoje pagal atneštą pelną su nemenkais 189 mln. litų, kurie parodo, jog žaidimų kūrimas asmeniniams kompiuteriams toli gražu nėra ant mirties taško ir vis dar neša pelną. PS2 mažai atsiliko nuo x360 ir kompanijai atnešė 174mln. litų. Kiek labiau atsilikę Wii ir PSP su 125mln. litų.

Sudėjus visą pelną iš gaminių skirtų vien Sony sistemoms, per jau minėtus tris mėnesius(balandis- birželis), EA uždirbo įspūdingą sumą pinigų – 605mln. litų.