Firaxis Games ir 2K Games šiuo metu dirba prie ketvirtosios Civilization žaidimo dalies. Žaidimo kūrimui vadovauja vyriausiasis lygių dizaineris ir programuotojas Soren Johnson, jis pasakė, kad jaučia, jog žaidimas nepraras savo patrauklumo, o netgi atvirkščiai žaidimas bus daug tikroviškesnis.

Tam, kad taip būtų iš tikrųjų žaidimas kuriamas ant naujo 3D grafinio variklio. Naujame žaidime mums taip pat vėl teks tyrinėti įvairias teritorijas užimti miestus, juose vystyti technologijas ir t.t. Nauji kūrėjų sprendimai žaidimą padarys nepanašų į praeitus serijos žaidimus, bet tai nereiškia, kad pats žaidimo veiksmas visiškai pasikeis.

Naujame kūrinyje didelę reikšmę turės savo šalies lyderio pasirinkimas. Pavyzdžiui, jei pasirinksim Pancūziją, mes galėsime pasirinkti arba Napoleoną, arba Luisą XIV. Jei pasirinksime pirmąjį mūsų valdoma valstybė gaus kvalifikuotus generolus, kurie suteiks galimybę vykdyti agresiją prieš kitas šalis, bei mūsų šalies žmonės gaus daugiau galios negu paprastai. Jei lyderis bus Luisas XIV, kultūra valstybėje bus itin aukšto lygio, ją nuolat galėsime tobulinti ir tobulinti.

Žaidime kūrėjai pateikė didelę naujovę, jie patikino, kad naujajame kūrinyje bus netgi religijos, kurios taip pat turės didelę įtaka visai mūsų valdomai šaliai bei bendravimui su kitomis valstybėmis. Žadama net sepynios religijos, tarp kurių Krikščionybė, Budizmas, Induizmas ir kitos religijos.

Šalies vyriausybė turės išties didelį vaidmenį, kiekvienas prezidentas, ar ministras pirmininkas galės šalyje įvesti demokratiją, komunizmą ar kitą valdymo formą. Bus galimas šalyje padaryti vergovę, uždrausti žmonėms kalbėti savo kalba ir liepti kalbėti kita. Žinoma visa tai sukels didelius visuomenės nepasitenkinimus mūsų vykdoma politika.

Dar viena naujovė yra ta, kad įvairūs žmonės, tokie kaip Niutonas, ar Galilėjus vaidins svarbų vaidmenį. Tokie žmonės suteiks įvairių bonusų visai valstybei, kiekvienas skirtingai nuo jo užsiėmimo galės paveikti ekonomiką, kultūrą, mokslą ir visa ti tik į gerą mums.

Kova yra visiškai perdirbta ir pagerinta. Kaip ir ankščiau kariuomenė vaidins didelį vaidmenį šalies gyvenime, kaip visada buvo svarbu karai ir konfliktai tarp valstybių , taip ir dabar. Nors kūrėjai tikriausiai sakytų, kad kova nėra pats svarbiausias dalykas žaidime, tačiau manau visas žaidimas pagrinde ir yra naujų teritorijų užėmimai, bei kovos, kas bus pasaulio lyderis.

Džaugiuosi, kad kūrėjai taip maloniai atskleidė gaugybę naujienų apie būsimą naują Civilization IV. Tikėkimės, kad žaidimo kūrimas nebus užtęstas ir neteks ilgai laukti pasirodant šio žaidimo.