Savo laiku, Doom 3 parodė ką gali PC. Panašu, kad Doom‘as ketina išspausti visus syvus ir iš iPhone.

Jau kitą savaitę debiutuos id Software žaidimas „Doom Resurrection“, žaidėjams žadama kur kas įspūdingesnė 3D grafika nei esame matę pirmos kartos iPhone žaidimuose.

Žaidimą kūrė šeši Escalation Studijos darbuotojai, o jiems vadovavo id Software įkūrėjas Džonas Karmakas. Teigiama, kad dauguma žaidimo kūrime panaudotų tekstūrų yra paimtos tiesiai iš „Doom 3“ versijos asmeniniam kompiuteriui. Komanda yra visiškai patenkinta žaidimo išvaizda, žada, kad vaizdas bus itin gražus ir sklandus. Pastarosios kartos iPod Touch platforma turėtų išspausti 30fps, tačiau ankstyvieji iPhone modeliai vargu ar išspaus bent 20. Džonas Karmakas teigia, kad iš esmės iPhone galėtų pasirodyti dar geriau, jo nuomone grynoji iPhone galia ženkliai pranoksta Nintendo DS ar PSP sistemas, tačiau kūrėjų rankas ir galimybes smarkiai riboja programinės įrangos ir įrankių trūkumas.

Pasak Džono, vienintelė rimta kliūtis kurią reikėjo kūrybiškai įveikti, buvo žaidimo valdymas, kūrėjų komanda turėjo iš naujo pažvelgti į žaidimo taikykis/šauk mechaniką.

„Doom Resurrection“ sudarytas iš 8 visaverčių lygių, jo įveikimui prireiks gerų 5 valandų. Kūrėjų komanda tikisi išnaudoti dalį iPhone 3.0 naujovių iškarto po jų starto, viena jų galimybė žaisti co-op režimu.

iPhone žaidimus jau dabar drąsiai galim vadinti fenomenu. Bendrai paėmus, pasaulyje parduota per 40 milijonų iPhone ir iTouch įrenginių, o jų aprūpinimas programine įranga vyksta AppStore serviso pagalba. Na ir spėkit, kokio pobūdžio programos yra populiariausios? Taip. Tai žaidimai. Jų jau sukurta daugiau nei 10000. Dauguma šių žaidimų yra ganėtinai smagūs, tačiau orientuoti į visiškus mėgėjus. Tai greičiau net nevisaverčiai žaidimai, o priemonės prastumti laiką skrydžio ar nuobodaus verslo susitikimo metu. Antra vertus rinka bręsta rimtesniems projektams, tai įrodo ir faktas, kad dauguma didžiųjų kūrėjų investuoja į studijas dirbančias su iPhone platforma.

O ir faktas, kad Džonas Karmakas, prisiekęs AK platformos gerbėjas ir saugotojas, susidomėjo iPhone sistema, yra gan iškalbingas. Džonas ketina susitikti su Apple atstovais ir pateikti jiems pasiūlymų, kaip iPhone‘ą paversti rimta žaidimų mašina. Panašu, kad jau visai netrukus, Games.lt turėsime pristatyti naują žaidimų kategoriją :).

Žinia, pas mus daug skeptikų ir žinovų, tad prieš pradėdami bartis žiūrom iškalbingą video: